Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet tömöríteni a Windows...

Lehet tömöríteni a Windows mappákat?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak kevés a hely a gépén, telepíteni akar egy programot amihez már csak pár megabájt kell, de ezért most nem akarunk venni külső merevlemezt. Mindent le törölt ami nem kell, de még így sincs elég hely, a Windows maga elég sok helyet foglal arányosan a gép teherbírásával és arra gondoltam, hogy tömöríthetnénk a Windows bizonyos mappáit, de nem tudom, hogy akkor merülhet-e fel bármilyen hiba a rendszerben?

2020. máj. 24. 15:04
 1/6 Zzzoli ***** válasza:
Felejtős, viszont a temp mappából még ürítheti a felesleges dolgokat és felrakhat egy takarító szoftvert, a lapozófájl méretét is kontrollálhatja.
2020. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként is jobb a gépnek, ha nincs csurig telepakolva a tárhely. Szóval ha pár mega szabad hely sincs, az régen rossz.
2020. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg a barátodnak hogy rossz az ötlet.

Utána meg majd nem tud vele mit kezdeni, és telepíthet újra mindent.

2020. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Derwer ***** válasza:

Lehetni lehet. Csak épp rohadt sok idő és lassú lesz az egész gép.


A temp mappát ürítsd ahogy írták.

Futtess lemez tisztítót, ami a Windowsban van.

Kapcsold ki a hibernálást.

Nézd meg pl space sniffer alkalmazással higy Mi foglalja a helyet. (Adminként futtasd!)


Es meg utána is lehet pl a software distribution mappát üríteni.

2020. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy tisztítót rá lehet ereszteni. Wise cleaner pl

Windows beépítettnek is nézz utána! (Google segít) valamilyen lemeztisztító

vezérlőpultból talán... nem tudom honnan érhető el. Meg én w7-et használok még.


Windows 8-on is még nagyon hasznos a patchcleaner, ami kitisztítja az update által hátrahagyott mappákat. Egyik gépen 40 (!) gigát tudott felszabadítani!! Olyat, amit se a beépített, se a wise cleaner nem törölt.

Nem tudom megmondani, hogy w10-en is müködik-e még. De elvileg igen, csak tapasztalatom nincs vele.

2020. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaa, és igen. Egy windirstat is jó pl. Az ilyen programok nagyon jól megmutatják mi foglal helyet a merevlemezen.
2020. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!