Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy (szerintem) használhat...

Van egy (szerintem) használható gépem, de video vágásnál teljesen lehal. Videokártyát vagy procit vagy mind a kettőt kellene cserélnem?

Figyelt kérdés

1080p 60fps videókat vágok általában Vegas 15 vagy 17-el. Vágásnál, ha berakok egy átvezetési effektet például, akkor össze-vissza belaggol, de van, hogy csak elkezdem játszani az alap behúzott videót és akkor is laggol. Amikor meg elkezdem renderelni a videót, kb. ötödikre sikerül, mert vagy megáll, vagy olyan minőségűt produkál a végére, mintha egy rossz videókazettát néznék, annak ellenére, hogy külön be van állítva a programba minden Youtube videó alapján. Próbáltam már mindent beállítani videók alapján, de semmi nem segít.

A gépem: 8 Gb DDR4 ram, Intel i5 7500 és GForce GTX 1050ti

Ez ennyire gyenge lenne? Az előző gépemhez képest hiperugrás, az még is jobban bírta a videókat. Vagy az újabb Vegas ilyen rossz?



2020. máj. 21. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

I5 7500, bár az órajel magas + boost. DE csak 4 mag és 4 szál. A 1050TI sem egy erős kártya. Ha választani kellene a kettő közül akkor a kártyát mondanám.


Én leragadtam a Vegas Pro 11-nél szóval nem tudok nyilatkozni az újabbakról.

2020. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen formátumba szoktad lerenderelni a videókat egyébként?
2020. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenbe próbáltam már. m2t, avi, mpeg... Kb tökmindegy, undorító sokszor amit produkál.
2020. máj. 22. 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!