A Windows XP beépített Paint programját át lehet tenni valahogy 32 bites Windows 7-be?
Az elsőt nemigen értem, ha mondjuk van egy 500x500-as kép és egy 100x100-as, akkor megtudod csinálni azt, hogy megnyitod az 500x500-ast, és utána beilleszted a 100x100-ast, de lehet, hogy félreértem.
A radír méretét a méret menüpontnál lehet állítani, de szerintem egyszerűbb úgy csinálni, hogy kijelölöd (fent van egy gomb) Amire ha rákattintasz kitudod jelölni a területet, majd nyomsz egy delete gombot és meg is vagy.
„Az a kedvenc rajzolóprogramom”
Hm, az kemény. Próbáltál már mást, például ... ööö ... BÁRMI mást?
Butaságért egyik Paint sem megy a szomszédba, de ha már mazochista vagy, akkor miért baj az, hogyha a hetes még az ixpésnél is gyengébb?
Szerintem meg felesleges hitvitát kezdeményezni arról, hogy kinek mi, és miért az a kedvenc szoftvere. A kérdező ezt szereti, az ő egyéni dolga. Nem azt kérdezte, hogy mit javasoltok helyette.
Egyébként gyanítom, gond nélkül átmásolható egy Win10-es gépre is. Az mspaint.exe fájlt kell átmásolnod (a C:\Windows\system32-ben van), és valószínűleg működni fog.
"A Windows 7-es verzió nem tud fájlból képet úgy beilleszteni, hogy az beleolvadjon az alapképbe. A radír mérete nem állítható."
A Paint lebutításának ezek a kiáltó jelei -- a program iránti sommás előítéleteim dacára -- mégiscsak arra indítottak, hogy keressek egy windowsos gépet, és magam is utánajárjak ennek az igazán méltánylandó kifogásnak. Kérdező panasza jogos, azzal a pontosítással, hogy de, a Paint/W7 is tud fájlból beilleszteni, illetve a radírméret is változtatható. A többi stimmel.
„Nem a beillesztendő kép mérete a probléma.”
Nem emlékszem, hogy a beillesztendő kép méretével kapcsolatban bármiféle megjegyzésem lett volna, úgyhogy ennek a felemlegetését sem tudom hova tenni. Ha az ezután következő mondatot egyáltalán jól értelmezem, abban arról van szó, hogy átlátszatlan vagy átlátszó háttere legyen-e a beillesztésnek – ez a hetes Paintjében is megválasztható.
„annyira ijesztően bonyolult, hogy a saját szememmel láttam, amint külön tanfolyamon tanítják a kezelését.”
A Photoshopra bizonyos szempontból rá lehet mondani, hogy a Paintnek afféle ellendarabja. Ha amaz a rendszerrel együtt kapott, a kezdetlegessége miatt komoly munkára alkalmatlan, de cserébe különösebb ismeretek nélkül is bárki által működtethető hasznos kis segédprogram, akkor a PS viszont harmadik féltől származó, drága, hatalmas, összetett és kifinomult mindentudó szoftver, amely a professzionális felhasználók igényeinek megfelelően hatalmas lehetőségekkel és a bonyolult feladatok könnyed megoldásával hálálja meg a több éves tanulást meg a jókora tárhelyfoglalást. Ez azonban nem sokat jelent. Ha a Photoshopban is csak ugyanazt akarnád megcsinálni, amit Paintben, az ott is kábé ugyanannyi nehézséget jelentene. Ettől tehát akár még használhatnád is, csak éppen fölösleges.
Az impotenstől az omnipotensig terjedő skálának azonban nemcsak végpontjai vannak, hanem azok közé eső fokozatai is, méghozzá szép számmal. Érdemes olyan programot keresned, amely könnyebbé teszi a munkát, a megtanulása sem jelent nagy nehézséget, de adott esetben könnyen továbbléphetsz belőle, ha már kevésnek érzed. Erre javasoltam a Phoxót:
Nem nevezném finoman kimunkált mesterszerszámnak, de egyrészt kicsikében egész jól modellezi a fősodratú képszerkesztők működését, másrészt többet tud a Paintnél, ezért szerintem igen rövid ismerkedés után jóval kényelmesebbnek fogod találni annál. A többlettudásának nem elhanyagolható eleme a rétegek használatának lehetősége, amivel többek közt el tudod kerülni, hogy a beillesztett képrészlet azonnal mozdíthatatlanul belerohadjon az alapba. Egy új rétegre téve ugyanis később is mozgatható, átméretezhető, vagy egyéb módon szerkeszthető, a kép többi részétől függetlenül. Nincs biztos infóm a képes szóvicceid mibenlétét illetőleg, de látatlanban az a gyanúm, hogy olyasféle montázsokról van szó, amelyekben ezt igencsak jövedelmezően ki tudnád aknázni. Ha más különbség nem volna, csak emiatt az egy miatt is százszor jobban megérné a használata.
Természetesen erre a programra is ráunhatsz idővel, vagy már elégtelennek látod a tudását. Ezen a sajnálatosan régóta nem frissített oldalon összeszedtem néhány egyéb ingyenes képszerkesztőt – ahogy látom, a linkek többsége még él:
Kedves Tabaki!
Köszönöm ezt a rendkívül részletes és informatív választ. Maga egy kimagasló tehetségű szakguru! Most már határozottan érdekel engem a Phoxo. (...) Fura, hogy sehol sem találtam az átlátszó hátteres opciót a Windows 7 Paintjében, pedig mindenre rákattintottam. Viszont egy újabb kényelmetlenséget fedeztem fel benne (nem fontos ezt is kiértekeznie, csak érdekességként említem): Komplikált az egyszerű, egyenes vonal rajzolása. Azt hiszi a program, hogy töröttvonalat akarok rajzolni, vagy mi, nem érti, hogy a két végpontra történő kattintás meghatároz egy szakaszt, és annyi nekem elég lenne. Enter, Escape, ide-oda kattintgatás szükséges, mire észhez tér, de hazárdos a dolog, eddig nem világos, melyik a nyerő manőver... Még egyszer köszönöm a javaslatait.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!