Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jelenleg, mi a legjobb módja...

Jelenleg, mi a legjobb módja a VHS felvételek digitalizálásának, javításának?

Figyelt kérdés
Miként lehet a legtöbbet kihozni a felvételekből, miként lehet a legjobban feljavítani őket? Milyen eszközökkel, programmal?

2020. máj. 18. 12:19
 1/5 anonim válasza:
Haveromnak volt erre külön, gyári gépe.
2020. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valahol tudsz szerezni (nyilván használtan) egy asztali VHS-DVDíró kombót, ami jó állapotú, esetleg szaki által felújított, akkor azzal csináld.


Vagy fordulj olyan céghez ahol vannak erre célhardverek.


Házilag borzalmas lesz a minőség. TBC-s jelhez nem fogsz tudni hardvereket szerezni (nekem is külön van erre egy pc XP-vel, matrox kártyával és egy panasonic studio magnóval.) egyik sem kapható (még használtan sem találtam most)


Az ilyen pár ezer forintos usb-s digitalizáló szutykok, a belépőszintű vhs magnóval ami a "padláson porosodik" a régi szalagoknál el fognak vérezni ezt garantálom.

2020. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha laikus vagy és nincs semmid hozzá, akkor egy tbc-s hdd-dvd írót szerezz be, azt még lehet 10e ft körül forog, és egy szép képpel lejátszó videomagnót.

Az íróval kiírod dvd-re és utána pc-n tudod kicsit javítgatni.


Igazából analóg jelet ajánlott javítani-lehet jól, mint a digitálist, de ha nincs rá módod...az van, ami van.

Kell egy jó lejátszó videomagnó, egy kép-hang keverő korrekciókkal ( fényerő, kontraszt...stb) és egy izmos pc egy digiző kártyával.

2020. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van egy régi Sony Super VHS videómagnó és egy Sony DVD 250-es HDD író. Akkor utóbbit is előbányászom a tárolóból és kipróbálom. Azt hittem van valamilyen jobb, ill. digitális megoldás.

Kaptam egy használt lidl-s videó digitalizálót, ami a VHS-el összekötve eredményezett egy gyenge minőségű képet, majd a megadta magát a digitalizáló kütyü. :-(

2020. jún. 26. 20:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Van, mint írtam, de nehéz beszerezni már s drága, ha van is eladó.

Az olcsó, amit leírtam csak tudja a dvd hdd a tbc funkciót.

2020. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!