Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan frame-bí-frame...

Van olyan frame-bí-frame video animáció készítő progi, amibe szabadkézzel lehet rajzolni, de a vonalakat vektorgrafikusan tárolja és frame-ek között lehet perturbálni?

Figyelt kérdés
ez lenne a lényege a digitális programoknak, amik az animációkészítést segítik, de megnéztem vagy egy tucat progit és tutorialt, de mindegyikben kézzzel rajzolták a frame-eket. Ami nem csak időpocsékolás, de ugye sose lesz a rajz ugyanolyan, tehát minden vibrál. Van valami jó progi, ami ezt tudja? ha lehet ipad-re? ha lehet előbb valami ingyenes verziót próbálnék

2020. ápr. 25. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs miről beszélsz, de legalább szép szavakat használsz...


Ha megnéztél egy tucat videót és programot és mind ugyan úgy mutatja a dolgokat, akkor feltételezhetően nem velük lesz a probléma, hanem azzal amit te elképzelsz a digizális animálásról.


Na hogy ezen túl vagyunk...


Keress rá a Toon Boom nevű programra és ahoz nézz meg pár skeletal animation vagy rigging tutorialt.

Ezek megmutatják majd szépen, hogy müködik a digitális animáció vektorgrafikus környezetben, többnyire lineáris interpoláciot használva a képkockák között.


Hajrá!

2020. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azon kívül hogy a frame-to-frame szót elírtam, szerintem elég világos, de leírom a lényeget még egyszer. Az hogy képkockákat külön megrajzolsz és köztük lineáris interpolációnvan, az csak simít picit, de ugyanúgy vibrálás lesz. ha mondjuk egy felhő, vagy egy bárány mozog, amit minden képkockában külön rajzolsz meg, az nem jó, mert a felhő vagy bárány szabadkézi körvonala tök més lesz. Persze van olyan animációs technika, hogy ezt nem tekintik zavaró tényezőnek, hanem a művészi kifejezés része a vonal zizegése, de alapban ezt úgy kéne csinálni, hogy megrajzolod azt a bárányt egyszer szabadkézzel vektorgrafikusan, aztán amikor mozgatod és deformálódik, akkor az a vektorgrafikus rajz deformációja, amit szabadkézzel deformálsz/pertulbálsz kicsit képkockáról képkockára, de az alap az ugyanaz és nem fog zizegni.
2020. ápr. 26. 15:58
 3/4 anonim válasza:
Adobe animate?
2020. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


A frame-by-frame teljesen megszokott kifejezés, a perturbáción akadtam fent egy kicsit. Nem hallottam még modern animációs körökben. Mondhatnánk úgy is, hogy kissé perturbált lettem a szó láttán... ;)


Az előző válaszomban benne van amit keresel.

Lényegében a skeletal based animation annyit tesz, hogy megrajzolod a bárányod, megcsinálod a mozgató vázát (joint system, skeleton vagy armature néven is nevezik) majd ehez a vázhoz hozzárendeled a bárányod adott részeit. Innentől kezdve csak a vázat pózolod adott keyframe-ekben, többnyire csak a végállását az adott mozdulatnak vagy részletesebben, ha komplex mozdulatról van szó. A köztes képkockákat pedig valamilyen interpolációval (vagy bármilyen egyéb függvény használatával) kiszámítja neked és oda mozgatja a bárányodat (deformációval). Ha elégedett vagy a kapott erednénnyel akkor kész, ha nem akkor finomítasz a vektorokon, a keyframe-eken vagy a vázon.


Az Adobe Animate is tökéletes vektor animációhoz, de a Toon Boom olcsóbb.


[link]


Készülj fel, hogy pepecselős munka :S

2020. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!