Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Két mappa fájljai különbségéne...

SIDLER22 kérdése:

Két mappa fájljai különbségének generálása Total Commanderben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom van-e itt bárki aki ért ilyen komoly szinten ehhez a programhoz, de teszek egy próbát.

Van két mappa. Az egyik rendezett a másik pedig tele van szeméttel és a könyvtár felépítése is tök más, de valahol megvannak benne ugyanazok a fájlok mint a rendezettben. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne kitörölni a rumlis mappából azokat a fájlokat amik a rendezettben meg vannak. Tehát lényegében a kettő különbsége érdekelne.

Valójában két 10 éves mindenféle adatgyűjteményről van szó amiből most elkezdtem szortírozgatni. És a végén érdekelne, hogy mik azok a fájlok amik nincsenek benne a rendezettben mert lehet, hogy valami még maradt a szemétdombon.



2020. ápr. 24. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

A következőt csinálnám:

kivenném mindkét mappa fájlneveit egy excel táblába egymás mellé másolva név szerinti rendezés után, és ahol egymás mellett két oszlopban nem ugyanaz a név van, ott eltérés van, azaz hiányzik a rendezettből az a fájl.


A részletei a következők:

megnyitod mindkét mappát TC-ben, és nyomsz egy CTRL+B-t abban ahol vannak almappák. Ezzel minden egyes fájlt listázni fogja, az almappán belülieket is. Majd kijelölés/a kijelölt nevek másolása vágólapra. Majd mindkét mappából a kimásolt fájlnévlistát berakod 1-1 oszlopba Excelben.


Ez a módszer persze akkor működik jól, ha a rendezetlen mappából csináltál egy másolatot, és azt kezdted el rendezni, és nem töröltél egyik oldalon sem fájlokat. Mert akkor mindegy melyiket hasonlítod a másikhoz, olyan különbség-eredményeket fogsz kapni amire nincs szükséged.

2020. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fúú hát excelhez nem értek és nincs is a gépemen. Akkor majd valahogy máshogy megoldom. Most így hirtelen az jutott eszembe, hogy a rendezett és a rumlis mappát belerakom egy mappába és a duplikálódás keresővel rákeresek. Majd kiteszem TC ablakba a többszörös fájlokat és a csoportos kijelölésben valahogy megadom, hogy azokat jelölje ki aminek az elérési útja a rendezetlen mappára mutat. [link] (ne tekerd el a videót! direkt tettem ehhez az időponthoz!) itt a csávó csinálja meg a csoportos kijelölést. Annyi, hogy nekem be kéne állítanom, hogy útvonal alapján jelölgesse ki a fájlokat.
2020. ápr. 24. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:

TC-ben egyik oldalon a rendezett, másik oldalon a rendezetlen mappa, természetesen mindkettő megnyitva.

Menü sorban -> Parancsok -> Könyvtárak összehasonlítása

vagy -> Shift + F2

Minden fájl kijelölésre kerül, amelyik a másik mappában nem szerepel.

2020. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ide kéne nekem valami olyan lehetőség, hogy kijelölés útvonal alapján és meg lenne oldva minden :/

2020. ápr. 24. 19:12
 5/9 A kérdező kommentje:
#3-as az nekem nem jó! Nem a könyvtárakat akarom összehasonlítani. A könyvtár elrendezés tök más mindkettőbe. Van két fő könyvtár és minden fájl ami benne van kéne összehasonlítani.
2020. ápr. 24. 19:15
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítésget, de már rájöttem, hogy hogyan fogom csinálni. Átnevezem a rumlis mappába az összes fájlt és ezzel meg tudom különböztetni :D

De azért köszönöm a segítséget.

2020. ápr. 24. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos a helyzet a következő: nálad azért más a könyvtárak felépítése, mert a bal oldaliban név szerint, a jobb oldaliban idő szerint vannak rendezve a fájlok (ha jól veszem ki a képből).

Feltöltöttem neked egy fájlt, azt letöltés után másold be a TC LANGUAGE mappájába, majd a Nyelv beállításnál válaszd ki a WCMD_HUN_EXT_ált.MNU fájlt így:

[link]

Ezután a TC-ben fent a menü sorban a bal oldalon lesz egy olyan menüpont, hogy 'Bal oldal', a jobb oldalon pedig 'Jobb oldal'.

Ezekkel beállíthatod, hogy mindkét oldalon vagy időrendi, vagy név szerinti, vagy kiterjesztés szerinti elrendezésben legyenek a fájlok. Az a lényeg, hogy mindkét oldalon ugyanolyan beállítással legyenek rendezve.

A jelenlegi beállításoddal is meg lehet ezt csinálni, csak kicsit macerásabb.

A könyvtár szerinti összehasonlítás pedig úgy működik, hogy a bal oldalon kijelöli azokat a fájlokat, amelyek a jobb oldaliban nem szerepelnek, a jobb oldaliban pedig azokat jelöli ki, amelyek a bal oldaliban nem szerepelnek. Amik nincsenek kijelölve, azok a kettő különbségei. Neked pedig pont ez kell, ha jól vettem ki a leírásodból.

Ha a rendezetlen könyvtárban lévő fájlok közül nem kellenek azok, amik nincsenek kijelölve, akkor megnyomod a * (csillag) billentyűt, így azok lesznek kijelölve, amik eddig kijelöletlenek voltak, és így egy mozdulattal (F8) törölni tudod az egészet.

2020. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a kép linkje lemaradt. Tehát a WCMD_HUN_EXT_ált.MNU fájlt így válaszd ki:

[link]

2020. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha átnevezed a fájlokat, akkor NEM fogod tudni megtalálni azokat a fájlokat, amik a rendezett könyvtárban is szerepelnek, mert más lesz a nevük, tehát az összes fájlt ki fogja jelölni az összehasonlításkor, hisz ugyanolyan nevű fájl nem lesz található a rendezetlen könyvtáradban, mint amilyenek a rendezett könyvtáradban vannak.
2020. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!