Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Krita...

Mi a véleményetek a Krita rajz-/képszerkesztő programról?

Figyelt kérdés
Rajzolni szeretnék, de kicsit szerkesztgetősen, tehát pl. az oldalak hosszát meg szeretném adni, vagy legalább négyzetet lehessen vele húzni, illetve egy adott képet szeretnék megcsinálni, csak jobbra, mintha jobb felbontáson lenne. De szeretnék körvonalakat is végigrajzolni, autó körvonalát, házakat, de rajzfilmkaraktereket is, ilyesmikre gondoltam. Igazából nem baj, ha kicsit rajzfilmszerű a rajz, csak ne legyen túlságosan az.
2020. ápr. 1. 22:21
 1/7 A kérdező kommentje:
A Krita nem tudom mennyire jó erre.
2020. ápr. 1. 22:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán az Inkscape jobb lenne erre a célra.
2020. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet
2020. ápr. 1. 22:33
 4/7 tabaki ***** válasza:
100%

Egyébként a Krita is kitűnő választás, bár egy kicsit nagy falat, ha nincs még képszerkesztési tapasztalatod. Hogyha ellenben jól eligazodol egy másik szerkesztőben, mondjuk Paint.NETben vagy a Gimpben... ööö... na, akkor fogsz csak nehézkesen átváltani a Krita vágányára, ezért mégiscsak javaslom, hogy eleve azzal kezdd. A körvonalazgatásra nagyon hasznosak a program vector layerei, amelyeken hasonló logika szerint alakíthatod a vonalakat, mint az Inkscape-ben, viszont a hagyományos retusra ott vannak a raszteres rétegek.

Ami az Inkscape-et illeti, helyénvaló javaslat: Egyszerű, letisztult, a pontok koordinátái számokkal is megadhatók benne, úgyhogy a legnagyobb pontossággal dolgozhatsz. Fotószerű hatást csak igen nagy gyakorlattal tudsz benne elérni, de elvontabb ábrázolásra – mint az említett rajzfilmkarakterek – tökéletes.

Nyilván bizonyos feladatokra ezt, másokra amazt találod majd kényelmesebbnek, de ugyebár, itt nem vagy-vagy választásról van szó, hanem a programok kombinált használatában is gondolkozhatsz, például, hogy a Kritából exportált raszterképet az Inkscape-ben körvonalazod, vagy éppen fordítva, az Inkscape-ben megszerkesztett rajzot színezed ki a Kritában, a kritás rajzot Inkscape-ben keretezed, stb.

Négyzet rajzolása az Inkscape-ben: Az eszköztáron kiválasztod a kis négyzetet mutató gombot (Téglalapok és négyzetek rajzolása), vagy csak leütöd az F4 billentyűt, utána a Ctrl vagy Shift+Ctrl gombbal együtt nagyjából átlós irányú vonalat húzol az egérrel. Az első esetben a kezdőponttól az átló irányában, a másodikban pedig azt középpontnak tekintve rajzolja fel a négyzetet. Módosítóbillentyűk nélkül, vagy az átlótól erősebben eltérő húzással, téglalapot rajzol. A méreteket a sarkok megfogásával utólag is tetszésed szerint módosíthatod hasonló módon, illetve a koordinátaablakocskákban megadva, emlékeim szerint három tizedesjegy pontossággal.

2020. ápr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


Azt nem tudod esetleg, hogy hogy lehet olyan vonalat húzni, aminek a széle elmosódott, vagy éppen átmenetben van a kitöltés színével? Tehát olyan, mint a kitöltésnél lévő színátmenet, csak itt a kitöltés és a vonal színe között van. Vagy olyan vonal, aminek két színe van, és úgy van színátmenet a belső és a külső kitöltés színével is. Igazából ilyen fénylő effekteknél meg hasonlóknál kéne.

2020. ápr. 2. 01:47
 6/7 tabaki ***** válasza:
100%

Mindkét programban lehet elmosott vonalakat rajzolni, bár a neked tetsző lefutású elmosódást esetleg csak néhány különböző vonalvastagságú, elmosódású és átlátszóságú réteg egymásra helyezésével tudod megoldani. Ezen a képen két hasonló egyszerű ábra látható, Kritában, illetve Inkscape-ben megrajzolva:

[link]

Kissé különböznek, de ez sem azt nem jelenti, hogy ne lehetett volna egyformábbra megcsinálni őket, sem pedig azt, hogy amelyik neked jobban tetszik, annak a programja okvetlenül alkalmasabb a céljaidra – ez most történetesen így ütött ki, lehetett volna fordítva is; Egyszerűen annyi a tanulság, hogy más-más módon ugyan, de mindkettő képes effélére.

Az általad elképzelt kétszínű vonal tudomásom szerint nem létezik, de nem is igen volna teteje. A körvonal elmosása ugyanis azt jelenti, hogy az széltében egyre átlátszóbbá válik, tehát a két szín határán egyik oldalon az egyik, a másikon meg a másik színbe olvad bele, bármiféle kétfelé színezéses trükk nélkül.

2020. ápr. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon királyul megcsináltad! Ilyen vonalra gondoltam :)
2020. ápr. 3. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!