Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10: frissítések...

Windows 10: frissítések elhalasztása 365 nappal érdemes? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az elmúlt években sokszor hallottam ismerősöktől, hogy egy-egy új kiadás automatikusan települt a gépükre, majd az adott kiadás által éppen aktuálisan okozott hibák lehetetlenné tették munkavégzésüket...

Ha akár egy évvel is elhalasztom a frissítések telepítését a beállításokban, akkor milyenhátrány érhet? Az egyes kiadások közt nem tudom milyen összefüggés van, tehát lehet hogy mondjuk 1903 kiadás van fent most nálam, frissítések egy évvel elhalasztása esetén majd nem tudom, melyik kiadás fog települni és ez nem okoz -e gondot, mivel az egyes kiadások közt nem tudom mekkora ugrások lehetségesek, tehát 1903 után nem 1909 jönne - feltételezem - hanem a halasztás lejáratakor éppen aktuális kiadás...



2019. dec. 30. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem indokolt az 1 év. Ha gond van, a frissítés után kiderül, egy hónapon belül javítják. A hibák is olyan jellegűek, hogy nem lehet a rendszert annyiféle konfiguráción tesztelni ahány az embereknek van, így néha becsúszik pár embernél egy-egy hibajelenség. Erre nem tud senki felkészülni, a Microsoft sem.
2019. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az egy év halasztás miatt hátrány ér?
2019. dec. 30. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha minden frissítést letiltasz, akkor nem kapod meg azokat a biztonsági javításokat, amik miatt veszélyes a géppel kilépni a netre. Nem egy komolyabb zsarolóvírus csak attól tudott elterjedni, hogy az emberek egyszerűen nem frissítették a Windows-t, hiába ki volt adva egy nyilvánosságra került javítás.

Ha nem érinti a többi frissítést, és itt csak a Windows féléves nagy frissítésére érted, akkor attól komolyabb hátrány nem érhet, hogy nem kapod meg az újdonságokat. Bár én azt eléggé kétlem, hogy egy ilyen nagy frissítés ne tartalmazna biztonsági javításokat is.

2019. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ilyen halasztással a biztonsági frissítéseket nem lehet elhalasztani - én azt olvastam, azokat mindenképpen minden felhasználó megkapja.
2019. dec. 30. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Kérdésem az, hogy neked okozott bármilyen problémát már, hogy frissült a Windows? Mert a kérdésed alapján nem. Akkor mi értelme lenne elhalasztani a frissítéseket, ráadásul ilyen drasztikus módon? Szerintem ez pont az az eset, amikor az említett negatív kritika fenntartásokkal kezelendő.
2019. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alig két hete telepítettem a 10 rendszert, eddig sosem használtam, csak ismerősök "örvendeztettek meg" azzal, hogy mi történt velük egy-egy nagy kiadás telepítése után. Mivel nekem munkaeszköz a számítógép, ezért nem tudom mit tegyek.
2019. dec. 30. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 2016 óta fut a Windows 10, az automatikus frissítés mindig be volt kapcsolva (jelenleg is be van), de eddig semmiféle problémát nem okozott.
2019. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, amit jónak látsz. Én azon a véleményen vagyok, hogy az éves halasztás előbb fog problémákat okozni, mint a rendszeres frissítés.
2019. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!