Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A partíció a a virtuális...

A partíció a a virtuális meghajtó?

Figyelt kérdés
Úgy is nevezhetjük, hogy az adott merevlemezünk egy részét megosztjuk, és csinálunk egy másik „virtuális” meghajtót, egy gyökérkönyvtárral és egy új betűjellel (pl. E-meghajtó)?
2019. nov. 30. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem egészen. A virtuális meghajtó csak az adott rendszeren belül él, de a partíciót bármelyik rendszer külön lemezként értelmezi.
2019. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Az is különbség, hogy a virtuális meghajtó egy adott lemezen helyezkedik el míg a partíció teljesen független a többi partíciótól. Tehát ha törlöd azt a partíciót amin a virtuális lemezed van akkor az elvész míg ha van két partícód egy lemezen és az egyik törlődik/megsérül akkor a másik ettől függetlenül még működik.
2019. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van logika a gondolatmenetben, de ez még kevés ahhoz, hogy valamit virtuálisnak nevezhessünk. Attól, mert az egy nagyobb egység része, még nem lesz virtuális. (És nem csak azért nem, mert különben nem is létezne "valódi" meghajtó.)

Attól lesz valami virtuális, hogy nem natív módon, közvetlenül a valódi hardveren létezik. Az a partíció ott van, fizikailag, szektorról szektorra hardveresen elérhető. Ellenben egy virtuális meghajtó legfeljebb csak közvetetten érintkezik a hardverrel. Mondjuk egy lemezképfájl. Másként éred el, mint ami valójában. Annyi hasonlóság van az általad felvázolttal, hogy itt is egy nagyobb egység kisebb részét kezeljük önállóan; de van egy hatalmas nagy különbség: nem feleltethető meg egy az egyben azzal a hardverrel, amit virtuálisan látunk. Az a lemezképfájl lehet, hogy egy DVD-nek látszik, de valójában a merevlemezen van. Vagy annak a virtuális merevlemeznek a boot-szektorának köze nincs a hardver boot-szektorához; az csak sima adatterület. Nincs fizikai megfeleltethetőség az emulált, és a gazda hardver között.

Vagy például ha elindítasz egy Nintendo SNES-emulátort. Beteszed a virtuális játékkazettát, aminek halovány köze sincs az eredeti hardverhez, mindössze annak a letöltött adattartalma, kiegészítve némi járulékos információkkal. A virtuális processzora meg persze, közvetetten a gazda processzora által működik; de közvetlenül nem több némi memóriaterületnél, meg egy programkódnál.

De mondjuk ha subst paranccsal hozol létre új meghajtót (egy meglévő mappát lehet új meghajtóként kezelni így), na, az már közelebb áll a virtuálishoz. Az sem teljesen az, mert igaz, hogy maga a meghajtó nem valódi (nincs önálló BOOT-szektora, foglaltságnyilvántartó területe, stb), de adatelérés szempontjából közvetlenül megfeleltethető a gazda hardvernek.

2019. dec. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a partíció nem más, mint a merevlemeznek egy egy elkülönített része, tulajdonképpen mint amikor a számítógép újratelepítése után leformázzuk a merevlemezt, és akkor pl. egy 500 GB-os merevlemezt két 250 GB-ossá osztjuk szét. És akkor lesz két meghajtónk, egy C meg egy D. tehát akkor ilyenkor két partíciót csinálunk a merevlemezünkből.


Míg a virtuális meghajtó nem konkrét terület a merevlemezről, hanem egy olyan adattömeg, amelyhez ha egy játék tartalmát társítjuk, akkor a játékot CD/DVD nélkül is el tudjuk indítani.

2019. dec. 1. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!