Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek? Ha más megoldás...

Mit tegyek? Ha más megoldás nincs vegyem föl másik programmal? De mivel? Többi Lent SEGÍTSETEK KÉRLEK SZÉPEN!

Figyelt kérdés

Készítettünk az unkatestvéreimmel egy kis filmet.Windows Movie Makerrel vágtam össze a jeleneteket amiket fényképező gépről mentettem rá a gépre.

Tettem bele áttűnéseket,zenéket képeket.

A videó Kb 15p esre sikeredett,és 120 MB ot foglal.

Amikor rákattintok a film mentése a számítógépre, várakoztat egy csomót.Nem tölt egy kis zöld kockát sem, hanem egyszercsak hibaüzenetet dob ki ezzel a szöveggel:


A Windows Movie Maker nem tudja a megadott helyre menteni a fájlt.Győződjön meg róla,hogy továbbra is elérhetők a filmben felhasznált eredeti forrásfájlok,hogy a mentés helye továbbra is elérhető,valamint hogy elég szabad lemezterület áll rendelkezésre,majd próbálja meg újra.


A forrás forrás fájl (gondolom a sima fájl.) Elérhetők.

Egy mappába tettem őket mind.Fényképező géppel fölvett videókról van szó,zenékről,képekről. Mind egy mappában.


Próbáltam menteni D meghajtóra amin 133 GB szabad hej van.

Próbáltam menteni C meghajtóra amin 90 GB szabad hej van.

Próbáltam menteni 500 GB os Külső vinyóra is,de oda se sikerült.


Természetesen mind három hely elérhető, ha megfelelően értelmezem az "elérhető" fogalmát.


Fogalmam sincs mi lehet a hiba:(


Nagyon sokat dolgoztunk vele,ezért fontos lenne megtudnom hogy mit tehetek.


Gondoltam arra például hogy valami videó fölvevő programmal megpróbálom rögzíteni.SnagIt 9-el Hypercammal is. Egyikük se vesz föl videót.


Ráadásul ha találnék,vagy adnátok olyan programot ami fölvesz videót,a hangot is föltudná venni?

Mert ha a videót is, akkor ugyanott lennénk hogy a hangot alá kell tenni,ami szintén megint nagy meló a WMM-el és nem garancia hogy ugyanez történne.


Gondoltam arra is hogy a mappában lévő dolgokat(a videós,képes,zenést) és magát a WMM mentett fájlt rárakom egy pendrive-ra és átrakom egy laptopra amin Vista fut,és megpróbálom ott menteni filmként.


Ez működhet?


Nagyon kérlek segítsetek!


(Normális válaszokat kérlek)


Előre is Köszönöm!


2010. júl. 18. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van otthon másik számítógép, és azon MovieMaker, akkor első körben azzal kéne próbálkozni. Arra viszont számíts, hogy hiába rakod rá a pendrájvra a forrásfájlokat, valamint a projekt fájlt, amikor a másik számítógépen betöltöd, minden egyes fájlra rá fog kérdezni, mert az alapértelmezett útvonalon nem fogja találni. Ha szerencséd van, csak kézzel be kell tallóznod a fájlokat. Ha nincs szerencséd, az egészet elölről kell kezdeni összerakni.


Ha pedig már elölről kell kezdeni, akkor már inkább egy normális programmal kellene próbálkozni, mert a MovieMaker tudása manapság bakfitty. Nem feltétlenül kell egy házi videóhoz Adobe Premiere, vagy After Effects, vagy mondjuk Sony Vegas Pro, de egy Cyberlink PowerDirector az már megfelelő home videók készítésére, többet tud, mint a MovieMaker, kényelmesebb vele dolgozni, és ismeri a mai modern tárolóformátumokat. Ha kell AVI-ba, ha kell MP4-be mented a videót, míg a MovieMaker a saját WMV-jén kívül semmi mást nem támogat, ami egyrészt rossz kép és hangminőséget produkál, cserébe viszont jó nagy fájlméretet.


Szvsz az a videoszerkesztő, ami 2010-ben nem tudja kezelni a HD-t és az MP4-et, az nem való semmire.


Mivel a PowerDirector nem ingyenes, magadnak kell gondoskodnod a beszerzéséről. Mondjuk innen: [link]

2010. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tökéletes válasz!

Nagyon sokat segítettél!

Köszönöm!

2010. júl. 19. 11:30
 3/3 Oberle Gábor ***** válasza:

Szerintem jó a Windows Movie Maker 2 és könnyen használható! Több jó minőségű videót csináltam már vele.

Itt egy kis útmutató: [link] és még itt: [link]

2010. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!