Milyen programmal készítették ezt a videót?
Kifejezetten tetszik ez a színvilág és ez a fajta megjelenítési stíus, de fogalmam sincs hogy hogyan csinálták.
https://www.youtube.com/watch?v=hPO6w5XgLxs&t
Ezt bármelyik nagyobb, ismertebb videószerkesztővel meg lehet oldani. Sony vegas, Premiere, Filmora, stb.
Egy Retro-s effektett ráhúztak, majd a színvilágot elbabrálták ebbe a nézhetetlen narancssárgás irányba, majd ráhúzták még azt a borzalmas kerete.
Kb. így. A sorrend az tetszőleges. :)
Minden mozgó és álló elemet létrehozol valamilyen képszerkesztőben.
Ezeket png. formátumba elmented.
megnyitod a kedvenc videószerkesztődet, és beimportálod a képeket, és a hátteret is.
Nyilván, rétegeket is kezelni tudó szerkesztő kell.
Ezeket behúzgálod az idővonalra, majd egyenként kedved szerint meganimálod a mozgásokat !
Hát, dióhéjban ennyi. :)
Úgy látom, vannak a videóban 3D-elemek is. Ha olyan programot kéne mondanom, amellyel az egész összerakható, leginkább az After Effectsre szavaznék (félretéve, hogy akár Blenderrel is megvalósítható lenne). De ez mellékes. A klipet egy a bonyolult program kezelésében nagy gyakorlatot szerzett, kiérlelt látásmódú animátor hozta létre, mégpedig igen sok munkával és leleményességgel. A videó egyes elemeinek technikai megvalósítása nem is olyan nagy feladat, de a rendszer, ami ebből fölépül, már nem írható le néhány egyszerű fortély ismeretével. Az alkotás szintjén már nincs mit tippelgetni azon, hogy ki mennyi idő alatt jutna el odáig. Nulláról indulva mennyi idő alatt festenéd meg a Sziklás Madonnát, faragnád ki a Pietàt, komponálnád meg az Eroica szimfóniát? Pedig ezek is csupa nem túl bonyolult műfogásokat és hétköznapi eszközöket igénylő munkafolyamatok voltak, de ami a végén összeállt, ahhoz már a művészek zsenije kellett. Lehet, hogy ez a videó nem mérhető a fenti teljesítményekhez, de mégis jóval több, mint ami a kivitelezéséhez szükséges ismeretekből következik, úgyhogy benne van a pakliban, hogy sohasem jutsz el idáig. Próbálkozni ettől még lehet és érdemes, aztán ki tudja, talán néhány év múlva valami egészen másban találod meg a hasonlóan izgalmas kifejezési módot, és a te videóid sajátos varázsát akarják majd ellesni az akkori kérdezők. Persze a nyeretlen kétévesek csak egy-két problémátlan formai érdekességet vesznek észre az egészből...
Függelék:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
Egy nyúlfarknyi blenderes kísérlet:
Mi tagadás, a jogszerű programhasználat már-már szakrális tisztelete elvitathatatlan az orosz felhasználóktól, így a drága After Effects igénybevételének valószínűsége csakugyan a nullához konvergál... De félre a sanda gyanúsítgatással, a Blender tényleg a legjobb ingyenes pótléka, és azon a tájon sem ismeretlen:
https://www.youtube.com/watch?v=Yzg7Lo5zZM8
https://www.youtube.com/watch?v=Ttesu3fCjbQ
A „részletes és szép az objektumoktól” ne hagyd magad megtéveszteni. Ezek javarészt (lásd a #6-os hozzászólást) képszerkesztőben kiollózott középkori festmények, az azokat hordozó 3D-tárgyak lehetnek közönséges téglalapok is, megfelelő sorrendben egymás fölé téve és úgy animálva. Itt egy újabb próba – a csinossága nem mérhető a Bátyuskáéhoz, de a részletgazdagságára szerintem nem lehet panasz, még egy echte ortodox Szent Miklós ábrázolást is beleraktam illusztrációként:
sarga 2: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!