Miért van állandóan gond a windows 10 frissítéseivel? Több hírportálon is olvasni, hogy a legújabb frissítés ezt/vagy azt elrontotta a gépen.
Ahányféle összepasszoló hardver van, annyiféle konfigurációt lehet összeállítani belőle, valószínűleg több millió kombináció lehet. A frissítés nem tud felkészülni az összes lehetséges esetre, így egyes konfigurációkon hiba fordulhat elő. A híreknél fújják fel ezt, mintha tömeges jelenség lenne, közben csak az összes felhasználó töredékszázaléka érintett benne.
Nekem eddig még egyik Windows 10 frissítés sem okozott hibát, adatvesztést, téves működést, leállást, instabilitást vagy bármilyen problémát.
Az, hogy teleordítják a Reddit-et páran, és ezt átveszik a „számtech” lapok, az még nem minta, hanem hiszti. Kevés tömegesen problémát okozó frissítésük volt (amit vissza is vontak), és hát maga a frissítési folyamat sem olyan, hogy az összes rendszerre egy nap alatt szórják ki. Persze a kikényszeríted, akkor az Insider-ek után azonnal kapod, és hát mivel szoftverről van szó, lehet vele probléma, amit nyilván lehet orvosolni, ha van rendes biztonsági mentésed, amiből gyorsan helyreállsz.
Btw. Linux alatt is előfordul ilyesmi, hogy nem boot-ol be, elveszti a hálózatot, nem működik valami egy-egy frissítés után, szóval ott sem menekülhetünk az update problémáktól teljes mértékben.
Mert kirúgták a komplett tesztelő gárdát. Helyettük a saját, dolgozó embereik tesztelik élesben a rendszert, majd megkapják az insider felhasználók, és végül mi, az egybitesek. Így kerülnek be olyan hibák, amik miatt tömegesen sz.pnak az emberek.
Nálam ez az egyik fő ok arra, hogy miért nem váltottam 7-ről, és miért fogok 2020 után 8.1 + Linux párost használni.
A probléma többrétegű.
- Nagyon kapkodva adják ki fél évente (következő évtől csak évente) az új verziókat.
- Nagyon minimalizálták a tesztelők számát, így a végfelhasználóké lettek a tesztelők.
- Gyakran hajtanak végbe olyan módosítást, ami problémát okoz egy-egy hardvervezérlőnél.
- Ehhez hozzá jön a saját drivereik erőltetése, ami sokszor vissza korlátozza a hardvert alapfunkcióira.
(célszerű letiltani egy stabil driver telepítés után, hogy MS Update lecserélhesse)
- És mindig közrejátszanak 3. fél által szállított programok is, amik összeakadnak egy windows frissítéssel, és elrontják a rendszer indítást.
- Végül: A Windows -t is emberek írják, akik hibázhatnak.
Én is Linuxra tértem át ez miatt.
Az se hibátlan, hosszan lehetne sorolni a problémáit.
DE! Egy hozzáértőnek, sokkal stabilabb rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!