Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ne használj Windowst és...

Miért ne használj Windowst és vírusírtókat, főleg a nagymama gépére, ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Több éves gyakorlati tapasztalatomat írnám le, miután már nem egy valaki hozott hozzám számítógépet hogy csináljam meg neki. És főleg időseknél láttam hogy milyen szoftveres problémákkal hozzák hozzám ezeket a rendszereket. Ezeknek a szoftveres probémáknak a 98%-át az eröltetett szándékos autómatikus programfrissítések okozzák (a rendszer stabilitás folyamatos bombázása), a vírusítrók megbolondítják a rendszert, a windows rendszer túl sok erőforrást emészt fel szándékosan,felesleges a felhasználókat szándékosan zaklató idegesító üzenetek. Túl gyakran feleslegesen kényszerítve őket hogy szaksegítséget kérjenek. A nagyrészük a problémáknak nem a felhasználló hibájából hanem a szoftvergyártók mentalitásából származik.



Főleg a Nagyi számítógépére, laptopjára a Windows rendszereket meg a vírusírtókat el kell felejteni! Én egy ingyenes Linux Mint alacsony rendszerigényű X64 Mátét ajánlok. De a többi linux rendszer is egy teljesen más nyugodtabb világ. A windows egy nagy átverés, olyan funkciókkal ami a gépet fogja vissza. És szándékos megoldásokkal amik minden féle számitógépet gyakori újratelepítésre kényszerítenek. A frissítések egyre lassítják a renszereket kikényszerítve a legújabb hardware vásárlását. A legújabb változatok régebbi rendszereken használhatatlanok! Vagy pedig élvezhetetlenül döcögnek és minden féle SZÁNDÉKOS üzemzavarral küzdenek!


TOP OKOK:


- Minden féle Windows rendszer óriási mértékben fogja vissza a rendszer erőforrásait. Függetlenül attól hogy milyen rendszer. A rendszereken nagy mértékű lassulást okoz. Linux rendszerek alatt a gép villám gyorssá válik. Tapasztalat hogy régebbi gépeknél gyakorlatilag élvezhetetlen alatta. Még Linux alatt úgy működik ugyan azon a rendszeren mintha a leg modernebb és erősebb gépet használnánk.


- Teljesen felesleges a vírusírtó a nagyidnak szintén csak a számitógépet fogja. Ha valaki nem töltöget és telepítget kalóz programokat ilyen hülyeséget nem érdemes felrakni. Könnyem idéz elő akár teljes rendszerösszeomlást, megbolondítja a számítógépet, belassítja, felesleges üzenetekkel zaklatja.A windows rendszerek szándékosan úgy vannak kialakítva hogy a kártékony programok mindenhez hozzáférnek. A vírusírtók csak gyenge foltozgatások rajtuk. A programokat nem lehet normálisan eltávolítani. 100% ban ki van a rendszer téve a vírusgyártók, és a külsős szoftvergyártók akár pistike vacak programjának kénye kedvére.


- Az ajánlott rendszer alatt pár beállítással beállítható hogy a számítógép működjön és ne minden féle hibaüzenettel, meg integrált hülyeségekkel, rendszerösszeomlást előidéző és megbízhatatlan automatikus frissítésekkel zaklassa a felhasználót. A zavaró dolgok pár beállítással kiiktathatók. Utána hibaüzenetek nélkül működik a számitógép. Nem cseszik szét a gépet autómatikus kéretlen frissítések.


- Évekig stabilan fog futni a telepített rendszer. A legfrissebb operációs rendszer képeket kínálják mindig. A windowsnál meg fizetős és az egész elavul. Ha valaki nem lopja az integrált vállalati lemezképet akkor egy elavult rendszerrel szenved. Ami erőszakosan frissíti magát aminek az eredménye rendszerösszeomlás.


- Windows alatt önálló életet élnek a programok. Kéretlenűl minden vacak képes magát frissíteni a felhasználó beleegyezése nélkül ami súlyos és váratlan rendszerösszeomlást szokott okozni.


- Nem tudják kéretlenűl a programok magukat frissíteni. Vagy más programok kéretlenül őket módosítani. Ezekhez a veszélyes műveletekhez a rendszer jelszavas megerősítést kér. Nincs az hogy a telepített programok gondolnak egyet majd kéretlen frissítésbe kezdenek.


- Nincsenek felesleges driverek, live botolással telepítés nélkül tesztelhető a rendszer. Telepítés után azonnal használható a rendszer. Pár mérgesítő funkció kiiktatásával a felhasználó idegrendszerét kímélő rendszert kapunk.


- A windowsban minden féle szándékos a felhasználó ellen dolgozó megoldás található. Aljas üzleti érdekekből szándékosan túlterhelik a rendszereket. És céljuk hogy idővel rendszerösszeomlás történjen. Kikerülhetetlen a számitógép gyakori telepítése.


Véleményt kérek, ti hogy látjátok?



2019. szept. 4. 16:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Magabiztosan előadott hülyeségek, féligazságok. Porszívóügynök vagy? Olyan érvelő fogalmazást hoztál össze, mintha meg kellene mindenkit győzni, hogy a Microsoft gonosz, a Windows meg ördögtől való, de TE tudsz rá megoldást.
2019. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%

Az én saját gyakorlati tapasztalatom. Windows XP-vel kezdtem. Laptopon Windows 7, az asztali gépen Windows 10 van. A windows a 8 magos 16 giga RAM atomerőművön is fogja a gépet. A laptopon a Windows 7 élvezhetetlen 4 giga RAM 2 Mag mellett. A Windows 10 működésképtelen rajta. 10 éve 250.000Ft-ot ért a laptop újonnan (vállalati minőség). Én Linux Mintre tértem át a régi gépeken. Idős rokonnál a Win7 volt az asztalin. Kegyetlen lassan működött, mindig engem keresett meg a rokon, na meg a szomszédokat mert minden baja volt. Linux alatt elképesztően gyorsan dolgozik. Mintha csak egy bika új gép lett volna véve. Fél év óta nem dumálgat neki vissza. Még én is meglepődtem mekkora a különbség teljesítményben. És egy öreg Pentium 4 1mag 2 giga RAM 500 giga HDD. Windows alatt csak elavult rosszul működő rendszerek voltak hozzá. A váltás kényszerítve volt, mert a windows 7 megszűnik és minden féle hibaüzenetek sokasága végett! Minden le akart rajta fagyni, és nagyon lassan dolgozott a gép.Linux alatt meg ez a régi rendszer is a 64 bites leg modernebb programokkal fut. Bolond lett volna a rokon utólag új gépet venni. Az első Pentiumon 1 giga RAM 1 Mag már az XP is egy kín volt. A plafonon voltak az idegeim tőle. Ha nem a leg modernebb vas, a windows régebbi gépeken egy kínszenvedés.


Elméletben mindent meglehet magyarázni. De a gyakorlatban ez másképp működik mint ahogy ezt a pénzorientált fejlesztők mondják. Vírusírtó ki, automatikus frissítések ki, felesleges üzenetek ki és bírja a rendszer. A frissítésekről meg annyit ha végképp kell akkor az adott program friss telepítőjét kell letölteni. Sajnos a windows alatt a programok önálló életet élnek. Igazából kényszer mert a legtöbb programot és játékot ahhoz írják. Érdekes hogy az ellenkezője vált be mint ahogy azt a szoftverfejlesztők reklámozzák. Elméletben az érveiket nem lehet megcáfolni. De gyakorlatban ez nem úgy működik ahogy ezek a "szakemberek" be próbálják állítani.

2019. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy látom, hogy vagy nagyon paranoiás vagy, vagy marhára nem értesz hozzá. Esetleg mindkettő.


Hozzám hasonlóan nagyon sokat képesek az „ügyfeleiknek” megfelelő stabilitású és biztonsági szinten álló Windows-t is varázsolni, ha arra van igény.

2019. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

# 3/3 nak és # 1/3


Felesleges kidobni a régi gépeket és a hardwaret. Minden elfut a modern programok közül rajtuk gyorsan. Általános tévedés hogy valakinek azért lassú a gépe mert régi! Azért lassú mert vannak operációs rendszer gyártók akik leterhelik őket! És nem a gépet kell ilyenkor kicserélni, hanem az operációs rendszert kidobni.


Ismerem azok munkáját akik evvel foglalkoznak. Igényesen egyik se fogja a rendszert beállítani. Más a vállalati és más a magánszféra. Akik telepítik a gépeket az üzletekben, ott igénytelenül súlyos összegekért dobálnak fel vagy állítanak fel valamit. Szintén nem egy szoftverfejlesztővel dolgoztam, tanácskoztam, ráláttam mit hogy csinálnak. Teljes mértékben üzlet és nem felhasználó orientáltak. A jelszavuk a szoftverfejlesztőknek szinte az hogy nekik mindig igazuk van a felhasználók meg hülyék. Senki ne dőljön be ezeknek az online automatikus frissítési marketingeknek. És az antívírus kampánynak. Ha bizonyos rendszer gyártók mentalitásával gond van azt semmilyen frissítés nem fogja javítani. Főleg a biztonsági rendszerek az egész fancy és marketing alapú. Egy normális védelemtől teljesen távol álnak. Minden féle felesleges rosszul működő beállítással vannak tele pakolva. Míg az alapvető biztonsági megoldások teljes egészében hiányoznak belölük. Ezeket a szoftvereket minden hülyeséggel tele pakolják, és képtelenek a feladatukat rendesen elvégezni. És ez nem a tudatlanságból és hozzá nem értésből adódik hanem szándékos üzleti fogás! Aki magának nem tudja beállítani a számítógépet az ezeket nagyívben kerülje el. Biztos receptek ahhoz hogy valami problémát okozzanak a rendszeren. Az automatikus frissítések feleslegesek. Amit feltelepítesz az vagy jól működik, vagy nem! Akár hogy is javítják a fejlesztők abban mindig lesz hiba. Ha a szoftver elavul azt kézzel kell frissíteni. A vállalatok kifizetnek nekik súlyos pénzeket. A magánembereknek erre nincs pénze! És ha nem omlasztaná szét a rendszert a legújabb kényszerített automata online frissítés, szándékos hibák, antívírus, a hardware szándékos szoftveresen történő terhelése az operációs rendszer által. Nem kéne ennyi fölösleges pénzt kidobni a magánembereknek. A nagyon régi világban ilyen hogy online automata frissítés nem volt! Klasszikusan a felhasználó telepített minden lényeges dolgot. És a régi IBM és Commodore rendszerek még ma is elindulnak. Magánembereknél ha ő nem ért hozzá. És nincs egy türelmes nagy tudású rokon senki nem fogja neki megcsinálni. A különböző szakmai fórumokon és szerte az interneten rengeteg érdek kommentáló van. Akik ezeket az érdekeket védik. A régi még a pentiumos gépek ma is olyan gyorsan futnak mint a modern gépek.Csak nem windows alatt, és a modern programokkal. Hiába lett gyorsabb jobb a hardware, ha az operációs rendszer szándékosan ahogy lehet leterheli. A rendszer működésében így semmi javulás nincsen.

2019. szept. 4. 18:50
 5/34 anonim ***** válasza:
28%

Én magam linuxot (is) használok, de tényleg olyan szöveget nyomtál mint valami porszívó ügynök aki el akarja adni a cuccát, csak nem ért hozzá.


"Az ajánlott rendszer alatt pár beállítással beállítható hogy a számítógép működjön és ne minden féle hibaüzenettel, meg integrált hülyeségekkel, rendszerösszeomlást előidéző és megbízhatatlan automatikus frissítésekkel zaklassa a felhasználót. A zavaró dolgok pár beállítással kiiktathatók. Utána hibaüzenetek nélkül működik a számitógép. Nem cseszik szét a gépet autómatikus kéretlen frissítések."


Ez tökéletesen igaz a Windowsra is. Ha normálisan beállítod, akkor normálisan fog működni. Nem mellesleg a számodra ördögi automatikus frissítések is bármikor kikapcsolhatóak. Másrészt Linux rendszereknél is becsúsznak hibás fájlok, rossz frissítések amiket javítani kell. Pont ahogy egy jó linuxot is be kell állítani, ugyanúgy a windowsra is rá kell szánni azt az 1-2 órát.


"Évekig stabilan fog futni a telepített rendszer. A legfrissebb operációs rendszer képeket kínálják mindig. A windowsnál meg fizetős és az egész elavul. Ha valaki nem lopja az integrált vállalati lemezképet akkor egy elavult rendszerrel szenved. Ami erőszakosan frissíti magát aminek az eredménye rendszerösszeomlás."


Lásd fentebbi válaszom. Bár az vicces, hogy Linux alapú rendszernél pont a folyamatos frissítéssel érvelsz miközben windows alatt a frissítés csak rossz lehet.


"Windows alatt önálló életet élnek a programok. Kéretlenűl minden vacak képes magát frissíteni a felhasználó beleegyezése nélkül ami súlyos és váratlan rendszerösszeomlást szokott okozni."


Lásd fentebb.


"Nem tudják kéretlenűl a programok magukat frissíteni. Vagy más programok kéretlenül őket módosítani. Ezekhez a veszélyes műveletekhez a rendszer jelszavas megerősítést kér. Nincs az hogy a telepített programok gondolnak egyet majd kéretlen frissítésbe kezdenek."


Lásd fentebb.


"Nincsenek felesleges driverek, live botolással telepítés nélkül tesztelhető a rendszer. Telepítés után azonnal használható a rendszer. Pár mérgesítő funkció kiiktatásával a felhasználó idegrendszerét kímélő rendszert kapunk."


Lásd fentebb.


"A windowsban minden féle szándékos a felhasználó ellen dolgozó megoldás található. Aljas üzleti érdekekből szándékosan túlterhelik a rendszereket. És céljuk hogy idővel rendszerösszeomlás történjen. Kikerülhetetlen a számitógép gyakori telepítése."


Lásd fentebb. De ez alapvetően egyszerű baromság.

2019. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
28%
NA b..meg, látom a munkaügyis ide is beette magát...
2019. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%
A legfrissebb frissítéseket tartalmazó Windows lemezképek csak méregdrága vállalati MSDN előfizetőknek érhetőek el. Linuxoknál ingyen van mindenkinek. A boltban vásárolt OS-t nem cserélgetik. Nem adnak lehetőséget frissítéseket tartalmazó ISO képfájlok letöltéséhez. Az elavult feltelepített programot kell netről frissíteni (amibe időről azt raknak amit akarnak). Így ők uralják a rendszered. A Windows 10 nél nincs egyszerű mód az automatikus frissítések kikapcsolására. Tapasztalatlan felhasználók nem tudják kikapcsolni. Ezzel még kérkednek is hogy úgy csinálták meg hogy gyakorlatilag ne lehessen kikapcsolni. Tudomásom szerint csak PRO és a feletti vállalati kiadásokban lehet ezt kikapcsolni, azt is nagy nehezen. A Home kiadás meg állítólag még kémked is, és az interneten keresztül a felhasználókról bizalmas információkat küld. És ott ezt ki sem engedik kapcsolni.
2019. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Alex Fly ***** válasza:
56%

Nyilván a Microsoft -amely a piacról él- olyan rendszert fejleszt, amely direkt okot akár több milliárd dolláros kárt az ügyfeleinek, hogy aztán egyrészt ha bebizonyosodik a szándékosság, akkor a redmondi központot is kipereljék tőle, másrészt elveszítse az összes felhasználóját (és most nem a nagymamáról van szó, hanem multinacionális cégekről, többezres számítógépparkkal; melyek a MS bevételeinek 99%-át adják)...

A többire meg már nem is kellene reagálnom: 64 bites programok P4-en, mindenféle védelem mellőzése, tátongó biztonsági rések szándékosan figyelmen kívül hagyása, stb... Nem csodálom, hogy minden szerencsétlen számítógép szenved, ha a kezeid közé kerül...

De azért még egy megjegyzés: a laptopocskám (10 éves modell, 2 magb 4 GB RAM) tökéletesen működik a legfrissebb Windows10-zel; melynek az aktuális legfrissebb lemezképét eszembe sem jutott volna a vállalattól lopni, amikor bárki bármikor teljesen legálisan és ingyen hozzájuthat a MicroSoft oldaláról...

Persze jó a Linux, de amíg fél napig hiába hackeli az ember, hogy képes legyen arra, ami a Windows esetében kb. 5 perc alatt megvan, addig nálam nem sok esélye van arra, hogy első számú oprencer legyen...

2019. szept. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

„Mindenféle védelem mellőzése, tátongó biztonsági rések szándékosan figyelmen kívül hagyása, stb... Nem csodálom, hogy minden szerencsétlen számítógép szenved, ha a kezeid közé kerül...”


Eddig akinek a gépét megcsináltam mindenki elégedett volt. Amiket én installáltam rendszereket azok nem esnek szét pár hónap alatt. Pont hogy a drágán az informatikai üzletben feltelepített gépeket hozzák hozzám, vajon miért? Ha valamit elállít az user miért hozzám jön, miért nem a szervízbe megy? Mert a híres szakember egy merevlemezt nem tud működőképesen letükrözni. Nem hogy egy operációs rendszert normálisan beállítani. De az árát azt megkéri. A biztonsági réseket és a hibákat sose fogják normálisan kijavítani. Tök mindegy hogy van frissítve, a telepített rendszer vagy működik vagy nem. Más lehetőség nincs. Amit telepítünk operációs rendszert annak kell frissnek lennie. Ha meg működik minden akkor nem kell addig cseszegetni autómata frissítésekkel amíg el nem száll a rendszer. Ha már biztonságról beszélünk, akkor alapból kéne egy normális csomagkezelő mint a Linux rendszereknél. És nem orrba szájba a szoftvergyártókra bízni hogy mit hogy telepítenek. Meg hogy a telepítők egy program eltávolítása után azt hagyhatnak hátra amit akarnak. Illetve hagyni hogy minden külső féltől származó szoftver orrba szájba engedély nélkül automatikusan frissíthesse magát. Nem csoda hogy windows alatt ma jó a böngésző, holnap gond van vele egy hibás böngészőfrissítés után. Értelmetlen folyton egy elavult lemezképet telepíteni majd a netről frissítgetni. Majd azon töprengni minden alkalommal hogy minden rendben van e? A legfrisebb integrált Windows ISO képfájl kell. Frissítésekkel integrált ISO képeket Windows 10 Pro, és Enterpriset ingyen nem lehet letölteni a Microsoftól! És csak a windows 10 nél mióta kijött nem egy-két frissítést és frissített verziót kellett kihagyni. Mert sajnos egyvalamit megcsináltak de mást meg elszúrtak. Ilyen volt az az eset amikor egy frissítéssel sorra vágtak tönkre bizonyos SSD-kel felszerelt rendszereket. Windows 7 nél és XP nél meg akiknél aktív volt a frissítés behúzta a windows meglepetését. Hogy cseréld le az OS-t mert megszűnik folyton felugró üzenetet. A Microsoft által integrált ISO képeknél is sok Windows 10 verzióval volt gond. Ami meg ingyen letölthető windows 10 lemezképet az nem tartalmazza az aktuális frissítéseket! Ami meg a védelmet illeti ha nem a Vérpistikéről van szó, aki minden crackelt vackot meg keygent telepítget. Akkor tök felesleges a víruírtó. Mert akár mennyit van vele netezve az a számítógép az életben nem lesz vírusos. Aki meg avval jön hogy egy biztonsági rést kihasználva. Ennek az esélye 0 normális programoknál.


„A többire meg már nem is kellene reagálnom: 64 bites programok P4-en ”


Linuxnál nem gond a 64 bites OS, kevés ram esetén sem. Semmi lassulást vagy hátrányt nem okoz egy modernebb P4-en. Sőt nem csak hogy a leg modernebb szoftverekkel van felszerelve így egy régi gép, de gyors rajta mint a villám. Sok program MEGKÖVETELI A 64 BITES LINUX RENDSZERT! Ezek nem fognak a 32 bites rendszereken elfutni! A másik híres Microsoftos program a Skype Linux alatt megköveteli a 64 bites platformot. Linuxra nem létezik 32 bites Skype. Ezen jóval újabb minden mint a legújabb windows kiadásokon. Szintén sikeresen megcsinálták hogy Windows alatt ha törik ha szakad kényszeresen engedély nélkül kiiktathatatlanul frissíti magát. Nem egyszer kellet a Skypeot javítanom mert nekiált „PANASZKODNI”. Linux alatt ezt a luxust nem engedik meg a programok maguknak.Mint alatt akkor frissül a rendszer ha a felhasználó akarja.És nem orrba szájba hanem kiválasztja előre hogy mit. Ha meg csak akkor frissül ha tényleg kell és a felhasználó kéri, akkor rendszer sem esik szét. Na és ez az ami Mint alatt jól meg van oldva, windows 10 alatt meg gyakorlatilag működésképtelen! Vagy a legjobb esetben is katasztrofálisak a lehetőségek.


(10 éves modell, 2 magb 4 GB RAM). Mi az hogy 2 magb?

2019. szept. 5. 08:57
 10/34 anonim ***** válasza:
55%

Csak a feléig olvastam el, de egyetértek.

Lefogadom pl. az első vagy soha nem használt Linuxot, vagy félmillás gépe van.

Amit nem láttam megemlítve: a diákoknak szánt "ingyenes" Windows 10 alapból Seedeli az updateket!

Tehát nem elég hogy megfigyel (linux is egyébként), leterheli a géped kitudja miért (bitcoint is bányászik?), még fogyasztja is a neted, mert nem akarnak szervereket üzemeltetni.

Az Ubuntu vs Windows processzorterhelés között kb. 3-szoros a különbség.

2019. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!