Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dafont.com-ról szeretnék...

Dafont.com-ról szeretnék letölteni egy betűtípust, de valamiért jpg-ben tölti le nem pedig true type vagy open type formában. Ötlet, hogy mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Egyébként alapjáraton zip fájlban kapom meg utána ha kicsomagolom az InfraViewbe dob és nekem nem képben kéne.

2019. aug. 28. 12:21
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
ttf-ben tölti le, csak az Irfanview telepítésekor azt jelölted be, hogy mindenhez rendelje hozzá magát (hiba volt), pedig csak képekhez kellett volna (image only). Nyisd meg az Irfanview-t, Options/Set file associations, keresd meg a TTF-et (valahol alul, közvetlen a videoformátumok felett lesz), vedd ki a pipát, és elvileg visszaadja a windows betűtípuskezelőjének a hozzárendelést.
2019. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs kipipálva
2019. aug. 28. 13:56
 3/3 tabaki ***** válasza:
Ez nekem is nagyon gyanús... Így, betűhíven azt írja ki, hogy jpg-fájlról van szó, nem pedig csak abból okoskodtad ki, hogy a nézegetőt hívja meg? Mert ha látod is a .jpg kiterjesztést, akkor elég fura, hogy mi egyebet vártál a rákattintástól. Noha a betűkészletekhez néha mellékelnek egy bemutató képfájlt IS, ha csak egyetlen fájl van a zipben, az alighanem maga a font. A hiányos infók alapján #1 igaza tűnik a legvalószínűbbnek, hogy a rendszer elrejti előled a kiterjesztést, a fájltípus meg valamiért az IrfanView-hoz van rendelve – az oka most legyen közömbös. Szerintem a jobb gombos menüben lehet egy „megnyitás más programmal” vagy efféle nevű menüpont, ahol kiválaszthatod a betűkezelőt (és úgy emlékszem, azt is bepipálhatod, hogy ezentúl mindig azzal nyissa meg). A másik lehetőség, hogy eleve a betűkezelőt indítod el, és azzal próbálod megnyitni a kérdéses fájlt.
2019. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!