Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a "World, Excel"...

Hogyan lehet a "World, Excel" táblázatban egymás után következő számokat (pl:a1 + a2 + a3) összeadni úgy, hogy nekem ne kelljen a számokat külön beírogatni, hanem egy külön rubrikában megjelenjen a végeredmény?

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát először is a kérdésem az, hogy egy Word vagy egy Excel táblázatról van szó? Két teljesen különböző dolog.


Leírom mindkettőt.


1. A Wordben pl. ha 10 számot akarsz összeadni, akkor csinálsz egy olyan táblázatot, aminek 11 sora van. Beírod a számokat. Ha megvan, akkor a legalsó sorba teszed a kurzort. A menüben kiválasztod a Táblázat/Képlet parancsot, és a felugró ablakban beírod, hogy =SUM(ABOVE)

Nekem ez alapból bejön, lehet, hogy neked is. Így a legalsó sorban a fölötte lévő számok összege jelenik meg.


2. Az excelben ugyanígy begépeled a számokat. A számok alatti cellában (de lehet bármely más cella is) kiválasztod, hogy Beszúrás/Függvény. Először a SZUM függvényt kell megadni, ez adja össze a számokat. A következő ablakban pedig megadod, hogy pl. az A1:A10 tartományban adja össze a számokat. De lehet, hogy ezt már előre be is írja, ha a számoszlop alá tetted a függvényt.


-falcon-

2008. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs,rosszul írtam, "Microsoft Excell" táblázat.Az érdekelne,hogy van-e olyan megoldás,hogy nem kell külön begépelni a számokat,hanem egyszerűen összevonni az egyes cellákban szereplő számokat számoláskor.A munkámhoz kellene,időhiány miatt ez a "gyorsított eljárás" érdekelne,ha létezik ilyen.A Microsoft súgójában eddig nem találtam ennek a leírását,menetét.
2008. nov. 15. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
flakon (XD) sztem elég egyértelműen leírta. az összevonás összeadás meg nem ugyanaz. Az összeadandó számokat be kell gépelni kivéve, ha nincs köztük valamilyen összefüggés /pl. egymást követő növekvő számok/
2008. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Falcon írta a választ,de mindegy...Hogy a felesleges írogatást elkerüld (nekem szintén a munkámhoz kell,ahol szintén nincs idő írogatni a számokat),jelöld ki az egérrel az oszlopot,amelynek a celláiba beírt értékeit össze akarod adni,látni fogod,hogy a képernyő jobb sarkában megjelenik az "Összeg = " és a végeredmény.
2008. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!