Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy régi meglévő, telepített...

Csab Bika kérdése:

Egy régi meglévő, telepített programból, hogyan tudok egy telepítőt készíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kocsmai zenegépet otthoni használatra, de sajnos a pc már haldoklik benne, ezért szeretném a a zenegép szoftvert (swaudio)átrakni egy másik pc-re amit beleraknék.

Actual installer és innosetup elsem indul a a gépen amin xp van ezért szeretnék más alternatívát ami működik.



2019. júl. 28. 11:55
 1/5 Mr. V. ***** válasza:
100%

Tudtommal nincs olyan program, ami az összes telepített regisztrációs kulcsot megtalálja az adott programhoz és azt ki is tudja menteni.

Ellenben egy trükkel át tudod vinni másik gépre.

Minden előtt készíts egy image-t a HDD-ről, hogy vissza tudd állítani szükség esetén.

Ezután a meglévő win-t frissítsd (upgrade). Elvileg max 2 verziót lehet ugrani, de én az 1-et javasolnám: pl. W98->xp->7, feljebb nem érdemes, főleg ha ugyanerre használnád.

Csökkentett módban távolíts el minden vezérlőeszközt (alaplap, hangkártya, stb.) és indulásnál, amikor a telepítőlemezt kérné, állj meg (nemet se nyomj rá), akkor indítsd el a frissítést. Adatokat gyűjt, telepítő anyagokat másol a HDD-re, majd újra akar indulni. Ekkor tedd át az új gépbe a HDD-t, mert ezután fogja felismerni az alaplapot és az eszközöket.

Ha hiba nélkül folytatódik a telepítés, akkor nyert ügyed van, ha megáll, akkor log fájlokból ki lehet deríteni, hogy épp melyik vezérlőnél állt le.

További frissítéseket a még újabb rendszerre már az új gépben tudsz eszközölni trükközések nélkül. De ha csak e program futtatásához használod, az XP vagy Win2000 bőven elég.

2019. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hasonlo problemaval kuzdok,sikerult meg oldanod?
2020. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem, az alaplap teljesen meghalt, de a merevlemez ép és megvan! Kicsit pihentettem a dolgot, de tavaszra keresek valakit aki segít, mert a pc szervizek nem tudnak, vagy nem akarnak vele foglalkozni, pedig megkerestem 3-at is! ha nem akkor lehet ladisoft, csak az fizetős. kerestem egy pár alternatívát, de nem olyan jók, valamelyik csak egér (boxeasy), valamelyik egér és bill (Skjukebox), igaz van egy aminek a nevét már nem tudom az megy gombokkal, csak az albumokat nem jól kezeli, de az lehet csak beállítás kérdése.
2020. jan. 3. 11:47
 4/5 A kérdező kommentje:
ha van egy e-mail cím akkor tudok küldeni telepítőt, ami ideiglenesen jó lehet!
2020. jan. 3. 12:15
 5/5 anonim válasza:
100%
Bocsi eddig nem vettem eszre, Irtam privatban
2020. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!