Mi az oka ennek a mostani bitcoin happynek?
"Jon a felezes, intezmenyi befektetok, jon a valsag"
Az embereknek nem ezek számítanak, hanem az árfolyam (meg rajtuk kívül van kevés geek, aki fizetni akar vele, már ahol lehet). Ha bika piac van, akkor néhányan még beszállnak a haszon reményében (és persze újra előmásznak az ilyen befektetésre rábeszélő emberkék is), a 2018 év eleji fiaskó ellenére (azóta sokan óvatosak vele, vagy kerülik). Az intézményi befektetők is 2017-es lemez. Az intézményi befektetők, akik egyébként a Bitcoin futuresbe fektetnek a tőzsdén (már amelyik még komolyan veszi), ami nem igazi Bitcoin vásárlás, tehát a Bitcoin futures ennek megfelelően nem is növeli a BTC értékét.
"de arany helyett bitcoint vesznek mar az emberek mert jobb technologia"
Ez egy vicces összehasonlítás. Miért, mi az arany technológiája? Az egy anyag. Persze, lehet arról álmodozni (még majd 10-20 év múlva is) hogy a Bitcoin egy elterjedt fizetőeszköz és értékhordozó lesz (aminek komoly akadályai vannak), de nem állok senki álmainak útjába. Álmodozni szabad.
"Miért, mi az arany technológiája?"
Nehezen tarolhatosag, atlag ember szamara oszthatatlan, ellenorizhetetlen a valodisaga, nem transzportalhato digitalisan. Elvault technolgia a postagalambok idejeben volt utoljara haszna. Jelenleg radiohullamokkal es az internettel tovabbitunk informaciokat ebbe a bitcoin illeszkedik.
Sokan mindenfélét írnak és tanácsolnak. Ha hinni kell én azoknak hiszek akik azt mondják, hogy az emberek mozgatják a főleg befektetési célú vásárlásaikkal és eladásaikkal ezeknek a digitális pénzeknek az árfolyamát és ezért nehéz megmondani, hogy mikor mitől lesznek annyira lelkesek, hogy sok pénzt beleoltanak, vagy mikor és mitől lesznek elkeseredettek, hogy az összes befektetett pénzüket kivonják.
Amit most látok és bárki leolvashat a grafikonról: A kereskedés volumene elérte és kicsit meg is haladta azt az időszakot, amikor majdnem 20 ezer volt 1 Bitcoin. Szerintem most sokan ismét beletesznek házat, kölcsönt, kutyát és macskát, ész nélkül nyomják bele megint a pénzt. Azt már láttuk, hogy az embereket nem érdeklik a tanácsok, hogy csak annyit tegyél bele amennyinek nem fáj az elveszítése. Hogy mikor jön el a vége azt nem lehet tudni de akármelyik pillanatban lehet, de az is, hogy még emelkedni fog egy darabig. Viszont a vége mindig csalóka, ezért nem fognak időben kiszállni. Mindig az tudja, hogy mi volt a legideálisabb pont a kiszálláshoz, aki elindította lefelé a lavinát, mondjuk egy nagybefektető, aki úgy dönt hogy nem kockáztat tovább, hanem hirtelen kiveszi a pénzét. Akkor elég gyorsan lent találhatják magukat az átlagemberek.
Amit látok még, hogy vannak új toplistás kripto kereskedő oldalak, amik bónuszt adnak azoknak a felhasználóknak, akik a közösségi médiában reklámozzák őket (mert ugye a közösségi médiák és a kereső cégek már nem mutatnak kriptós reklámokat). Ez is hajthatta most az árfolyamot. Ki nyer megint nagyot? A nagybefektetők és a "bank" (ami alatt a kereskedő platformokat értem, akik most a nagy volumenű kereskedések után nagy jutalékokat zsebelnek be). Lényegében ez egy jó nagy befektetési lehúzós hálózat.
Gyengébbek, vagy kötekedők kedvéért most nem arról van szó, hogy önmagában a kriptók jók-e vagy rosszak. A lehúzós nyerészkedő rendszer ami köréjük kiépült, az egyértelműen rossz és most éppen ezt a gépezetet láthatjuk működés közben, ismét. Ezzel csak azt érik el és ennek az lesz a vége, hogy valamikor a jövőben tényleg betiltják a kriptókat, de addig is a nagybefektetők és a váltók jól megszedik magukat (az átlagemberek pénzéből).
Fordítva értelmezted. Éppen ezaz, hogy nem azt mondják, hogy mindenüket bele kell rakni (én sem ezt írtam), hanem a tanács ennek az ellenkezője szokott lenni. Azaz, mindenki annyit tegyen bele, annyit kockáztasson, aminek az elvesztése nem okoz gondot.
De! A valóságban a jó tanácsra sokan nem hallgatnak és nagyon sok pénzt beletesznek mert úgy gondolják, hogy akkor sokat is nyerhetnek. Nem kevés ilyen ember van. Aki még 2017-ben minden pénzén Bitcoint és egyék kriptókat vett. 2018 elején tele volt a panaszaikkal és a kétségbeesésükkel sok fórum, páran öngyilkosok lettek.
Tavaly itt a kérdésekben írt egy magyar válaszoló, aki leírta, hogy hitelt vett fel és azon Bitcoint vett, amikor 20 ezer dolláros árfolyam közelében volt a Bitcoin. Ő egy példa mindkét dologra. Túl nagyot kockáztatott, ráadásul a holtpont előtt tette bele a pénzét mert gondolom arra számított (amit akkor mindenkitől hallani lehetett), hogy 2018-ban már 40 ezer dollár lesz egy Bitcoin. De hirtelen megfordult a tendencia és esni kezdett az árfolyam. Nyilván tartotta (amúgy akkor kivehette volna kis veszteséggel), mert azt gondolta, hogy kis korrekció után ismét meredek növekedés lesz és hamar eléri a 40 ezer dollárt az árfolyam. De csak lejjebb és lejjebb ment az árfolyam. Azt nem tudom, hogy végül visszaváltotta-e a pénzt, vagy azóta is várakozik-e, hogy legalább újra 20 ezer dollár legyen a Bitcoin árfolyam. Szóval, mondani egyszerű, hogy olcsón veszel, drágán eladsz és irány a Ferrari szalon, de a gyakorlatban ez másként működik. Csúnyákat lehet bukni a tőzsdézéssel, akármivel is tőzsdézik valaki. Ha pl. 3-4 évig nem megy vissza az árfolyam? Vagy már úgy tűnik, hogy soha? Vagy ha hitelt vett fel, akkor már legalább 3x-os agy 4x-es befektetéskori árfolyamra lenne szükség, hogy nullszaldós legyen a kamatok miatt? Nem egy szimpla ügy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!