Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy az 500...

Miért van az, hogy az 500 megás netem telefonon (wi-fi) normálisan jön, de gépen (kábelen) csak 110 mega? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2019. máj. 2. 11:24
 1/5 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg valamelyik eszközöd (router, hálókártya, kanóc) nem gigabyte-os, csak a 10/100 ethernetet ismeri?
2019. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kábel is lehet sérült, ha csak 1 ér is sérült benne, de legalább 4 jó akkor levált 100Mbps-re automatán.
2019. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínű a hálózati kártyával lesz a probléma, ugyanis ez egy régebbi gép. Tudtok ajánlani normális, de nem felső kategóriás kártyát? Vagy mindegy, csak nagyobb legyen 10/100-nál?
2019. máj. 4. 02:53
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
A szabvány szerint az Ethernet sebessége 10, 100 vagy 1000 mbps. A 10/100 felett csak az 1000 megabites (azaz gigabites) sebességet használjuk. Mondjuk írod, hogy régebbi gép: biztos, hogy a hardver elég ehhez a sebességhez? Itt ugyanis már a hálózati eszközökön kívül nem mindegy a CPU, a RAM és háttértárként is csak az SSD jöhet számításba...
2019. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a választ. A gép ennél többet tudott régebben, de akkor volt egy másik hálózati kártya benne és valószínű azért volt gyorsabb... Hol tudom megnézni a kártya sebességét? Hogy tudom ellenőrizni?
2019. máj. 13. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!