A videósok miért hülyéskednek mindig?
én még nem nagyon láttam ilyeneket, amikről írsz gondolom nagyon más videósokat követünk.
a legtöbb ember vagy azért csinál hülyeséget, mert hülyéskedik, vagy mert tényleg hülye. viszont az nem mindegy, hogy okos ember hülyéskedik, vagy egy hülye okoskodik.
több féle oka lehet, de eleve te is több féle dolgot említesz a kérdés kifejtésében. a hülyéskedés pl. egy csomó embernek magától jön. ráadásul a felvétel mindenkinek valamennyire stressz, még akkor is, ha amúgy van gyakorlata a szereplésben. valószínűleg magukat is próbálják feloldani a poénkodással, meg a nézettségnek is használ(hat). van, aki eleve azért nézi őket, mert hülyéskednek, így szórakoztatnak. bohócokra mindig szükség van.
hogy vágják a videót az abból adódik, hogy nem könnyű egy hosszabb szöveget hibátlanul végigmondani. még akkor sem mindig könnyű, ha valakinek van benne gyakorlata. (próbáld ki és rájössz - ha neked jól megy, akkor meg kezdj el te is videózni és vagy megismered a többi nehézséget is, vagy állati jó leszel benne)...
ha bennehagynák a hibákat, ismétléseket, akkor akár élvezhetetlenné is válhatna a videó tőle. hogy néhány bakit eselteg bennehagynak, vagy külön bevágnak a végére az egészen más, mintha vágatlanul az összes hibával együtt menne le a videó. az ilyen bakigyűjtemény akár érdekes, szórakoztató is lehet a közönségnek (főleg a lényeg után levezetésként, vagy külön szórakoztató videóba kigyűtve). a nagy tévé társaságok sem véletlenül szoktak baki válogatásokat csinálni a szilveszteri műsorba és Jackie Chan sem véletlenül vágta be a filmjei végére a kaszkadőr bakikat, amíg ment a stáblista. a YouTube-on persze ez arra is jó, hogy nyújtsák vele a videót és átlépjék a 10 másodpercet.
ami a félbehagyott gondolatokat illeti fakadhat abból is, hogy nem koncentrálnak eléggé, elkalandoznak, vagy menet közben rájönnek, hogy nem is olyan fontos az a gondolat, amibe belekezdtek.
Casey Neistat például rendszeresen csinálja, hogy elkezd egy mondatot és ahonnan már a megfogalmazsából tudod, hogy mi következik, ott elvágja a mondatot és nem fejezi be, mert úgyis tudod, hogy mi jön, felesleges lenne bennehagyni. ez egy kicsit furcsa stílus, de egyrészt működik, másrészt meg hozzájárul, hogy rövidebb legyen a videó, ne nyújtsa felesleges tartalommal, pörgősebb és fogyaszthatóbb legyen - persze attól is függ, hogy valaki hol, hogyan és mire használja...
Értem, amit írsz, de sokan direkt benne hagyják az elrontott szöveget, nem vágják ki, pedig ehhez kellene inkább a vágási effekteket használni, mint csak úgy, figyelemfelkeltésre. Sajnos a minőségi tartalom nagyon kevés, meg hát azért illene felkészülni is a mondanivalóból, és akkor összeszedettebbek lennének a videósok is. Bár ez ma már sajnos nem divat.
Mondják, hogy a Youtube a tv utódja akar lenni. Nos, ahhoz azért előbb minőségibb tartalom kellene szerintem.
minden relatív. a YouTube mint szolgáltató bármit hajlandó közvetíteni. bárki (szinte) bármit sugározhat rajta, a nézők meg majd eldöntik, hogy mit néznek a rengeteg elérhető dologból.
szerintem vannak nagyon jó minőségű videósok is és a többség szerintem őket nézi. bár tény, hogy vacak dolgokat is nagyon sokan néznek. de ez a tévével sincs nagyon máshogy. én sosem értettem, hogy Győzike showt miért néztek annyian.
a YouTube legalább a választás lehetőségét felkínálja. bárki választhat bármit, ami létezik és elkészítheti, amit hiányol, hogy olyan is legyen. ha tudja, csinálhatja jobban a legjobbaknál is és ehhez "csak" el kell készítenie a jobb tartalmat, nincsenek tévé igazgatók, műsor szerkesztők, akik megakadályozhatnák benne, hogy az övé is képernyőre kerüljön és nem a szerkesztők döntik el, hogy márpedig a legértékesebb műsorsávban csak ezt vagy azt nézhetik a tömegek, mert ők úgy döntöttek.
én is nagyon sok olyan videóssal találkozom, akik igénytelenek, vacakot csinálnak. de egyrészt valahol mindenkinek el kell kezdeni és a folyamat segíti a tanulásukat.
másrészt meg nem kötelező néznem őket. akik nem olyan tartalmat, olyan minőségben, igény szinten, akárhogyan csinálják, mint ami engem érdekel, azokat nem nézem. kevés az időm, ezért még azokat sem mindig nézem, akiket amúgy szívesen néznék. nem pocsékolom olyanokra, amire nem éri meg. (van egy-két kivétel is, akik a határon billegnek és még nem tudom eldönteni, hogy érdemesebb nézni, vagy nem, de ilyen kevés van.
mivel bárki csinálhat bármit, nincs minimális színvonal. a blogokkal, weboldalakkal, fotókkal, mindennel ez a helyzet a neten. bárkinek lehetősége van weboldalt, blogot, bármit közzétenni. a videó sem kivétel. sőt könyvet is adhat ki már elég régóta bárki. csak attól, hogy megjelent egy írás könyv formában, még nem feltétlenül kell elolvasni.
minden relatív és ízlésekről nem sok értelme van vitatkozni. teljesen mindegy, hogy a macskás videókat, a bakikat, a gameplayeket, a smink, testépítés, üzleti tanácsokat, vagy az utazós videókat, vagy mit tekintesz veleslegesnek. mindig lesznek, akiknek az érdekesebb, mint ami neked érdekes.
ráadásul nem is mindenki azért teszi fel a tartalmát, mert világhírt akar. egy csomóan csak a családnak akarják megmutatni - és egy csomóan akkor se érnek el a családnál több embert, ha baromira szeretnének másokat is elérni.
a YouTube-nak mindegy a minőség, ők bármit engednek és majd a közönség eldönti. nyilván vannak ezzel is nehézségek és hátrányai is akadnak bőven, de szerintem ez sokkal jobb, mintha csak egy szűk kör döntené el, hogy ki mit láthat és ami NEKIK nem felel meg, azt senki nem láthatná. meg kell tanulni ezzel együttélni, meg kell tanulni ennek megfelelően alakítani a média fogyasztási szokásainkat, de én egyáltalán nem tartom rossznak.
sőt a hagyományos tévés kínálaton végignézve még csak abban sem vagyok egyáltalán biztos, hogy a tévé feltétlenül jobb minőséget biztosított volna. technikailag talán (ez sem mindig és mindenhol igaz), de stílusban, tartalomban messze nem.
az már egy sokkal nagyobb probléma, hogy a mai fiatalok már a YouTube-on nőnek fel, onnan tanulnak el egy csomó mindent és nem feltétlenül csak a jót és nekik maguktól kevésbé megy jól és igényesen választani, beleszólni nehezebb lehet és azt sem feltétlenül veszik jó néven.
de erre is csak azt tudom mondani, amit már írtam. a tévékben és rádiókban soha sem csak magaskultúra és mindenben tökéletesen jó példa volt. szóval a tévét sem érdemes idealizálni, mert messze nem volt az sem soha tökéletes.
szerintem a legjobb, amit magaddal és másokkal is tehetsz, az a YouTube korban is nagyjából ugyanaz, mint amit a hagyományos médiával tehettél: te magad magadnak igényesen válogatod meg, hogy kiket, miket követsz. ha találsz olyan értékeset, jót, amit szívesen olvasol/nézel, azt megbecsülöd, lehetőségeidhez mérten támogatod, hogy minél tovább és minél sikeresebben működjön és minél tovább élvezhesd, illetve segítesz minél több embernek hozzáférni, hogy ők is élvezhessék, mert ez nekik is jó és a kedvenceidnek is használ, hogy minél többen követik és sikeresek, amiből talán jobban meg tudnak élni és tovább tudják csinálni - ezen kívül pedig visszajelzel nekik, hogy jól csinálják, vagy miben miért nem értesz egyet és segítesz nekik a saját eszközeiddel a szerinted jó irányt megtalálni, megtartani, vagy ha szükséges jelzed nekik, hogy miért pártolsz el tőlük. önmagában minden visszajelzés, támogatás, befizetés kevés, de ha kellően sokan tesznek valamiért, az képes jó dolgokat szülni minden oldalon.
továbbá érdemes lehet más nyelveken is nézelődnöd, mert a magyar elég szűk közösség, más nyelvekkel jelentősen szélesedhet a látókör (én pl. kifejezetten kevés magyar videóst nézek, főleg külföldieket követek inkább - többek közt pont azért, mert itthon kevesebb olyat találok, akiket érdemesnek érzek követni)...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!