Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg lehet-e ezt oldani egyetle...

Meg lehet-e ezt oldani egyetlen router segítségével, úgy hogy nincs asztali gép, ha igen, akkor hogyan és milyen routerrel?

Figyelt kérdés

Router és laptop összehangolása


Van egy laptopom és van internetem. A laptop ilyen kommunikációs specifikációkkal rendelkezik:

Wired Ethernet LAN 10 / 100 LAN

Wireless LAN 802,11 bg / n* Compliant


Szeretném, ha a laptopon nem csak úgy lehetne internetezni, hogy egy vezetékhez van kikötve, hanem mobilizálni is lehetne a lakáson belül.


Kérdésem a következő.

Meg lehet-e ezt oldani egyetlen router segítségével, úgy hogy nincs asztali gép, ha igen, akkor hogyan és milyen routerrel. Amennyiben van megoldás, hogyan lehetne mindezt titkosítani.

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm.


2010. jún. 29. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a laptopod wifi képes, meg lehet oldani.
2010. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ilyen laptopom van:


[link]

2010. jún. 29. 12:13
 3/8 A kérdező kommentje:

újra:


Ilyen laptopom van:


[link]

2010. jún. 29. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, megoldható, bármilyen vezeték nélküli router megfelel a célra. Nekem TP-LINK TL-WR340GD-m van, olcsó is (kb. 5e Ft) és jó is - az enyém több, mint egy éve tökéletesen működik, és a neten is jókat lehet olvasni róla. A routerben majd állítsd be a WPA vagy WPA2 titkosítást. Ha nem megy, segítünk!

2010. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Lehet szükségem lesz a segítségedre. Akkor jelentkezem.
2010. jún. 29. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Barmilyen Wireless router megfelel a te igenyednek, es ugyanakkor a most kaphato wifi routerek kozul szerintem mindet lehet titkositani szoval kipipalva. Nekem egy Msi Rg60Se van, ez sem tul draga es jo is: 2 eve van, egy evig 5 geppel lett hasznalva, azota 4 geppel es mukodik jol, eddig nem volt gond vele.
2010. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen meg lehet oldani, annyi hogy mikor a routert konfigurálod mindenképp vezetékkel kapcsold a notebookot, másképp nem megy. Ha a konfigurálás megvan már nem kell kábelt használnod. Ahogy előttem is írták mindenképp védd le a hálózatot, nehogy valami illetéktelen is használni tudja.
2010. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.
2010. jún. 29. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!