Statikus IP cím megválasztásánál, a számítógép oldaláról milyen szabályokat, MILYEN HATÁRT (intervallumot) kell betartani?
Ha a számítógépemen (levő rendszeren) csatlakozáshoz STATIKUS IP címet akarok választani; Milyen intervallumból választhatok IP címet?
Fő kérdésem pedig : Mi a teendő akkor, ha nem tudom előre, hogy az aktuális router/AP/Wifi-spot eszköz a 192.168.x.x-es tartományra, vagy a 10.x.x.x tartományra lett konfigurálva - én viszont MINDENKÉPPEN statikus IP címet akarok/kell használjak?
"Ha a számítógépemen (levő rendszeren) csatlakozáshoz STATIKUS IP címet akarok választani; Milyen intervallumból választhatok IP címet?"
Szerintem abból az IP címtartományból amire a router lefed ( routerben be lehet állítani, hogy milyen hálózatimasszkkal és milyne hálózati címen oszthat host címeket ), szerintem érdemesebb a manual bind-del hozzárendelni itt az ip címet, mint a kliens gépen mókolni.
"Fő kérdésem pedig : Mi a teendő akkor, ha nem tudom előre, hogy az aktuális router/AP/Wifi-spot eszköz a 192.168.x.x-es tartományra, vagy a 10.x.x.x tartományra lett konfigurálva - én viszont MINDENKÉPPEN statikus IP címet akarok/kell használjak?"
Statikus IP cím használatnál a minimum feltétel, hogy ismered a hálózat címét és a maszkot. Tehát a kérdésed ebben a formában nem értelmezhető. Másképp mondva ha nem ismered a fentieket akkor nem tudsz statikus IP címet választani ( ami működni fog adott alhálózaton )
Nem írtad le, de nyilván szolgáltatni akarsz valamit.
Ebben az esetben az internet szolgáltatódtól kell venned statikus IP-t, ami nem lesz olcsó mulatság!
#2 -> NEM.
Semmit nem akarok szolgáltatni. Annyira nem, hogy a http-daemon ráadásul ki is van kapcsolva.
Mindegy.
A statikus IP címek nem hevernek parlagon. Ha nem saját IP tartományból veszed ki, hanem azt szeretnéd, hogy a géped kívülről is látható legyen az interneten, akkor meg kell venned egyet. Ennek elég húzós havi díja van.
Ja, és siess, mert gyakorlatilag már elfogytak.
Ha csak lokális hálózatról van szó, akkor tudni kell az alhálózat címét és maszkját, enélkül nem fog menni. Ha megvan, akkor ez megad egy tartományt.
Pl: a hálózat címe '192.168.1.x/24', Az utolsó 8 biten a 0 a hálózat címének van fenntartva, a 255 a broadcast cím, szóval 1-254 tartományban választhatsz úgy, hogy ne ütközzön más eszköz IP címével, a routerrel sem!
Wifi hotspot-nál ha a wifi eszközön a DHCP él, akkor azt javasolt használni. Ha statikus címet akarsz, akkor viszont ismerni kell az eszköz és a hálózat pontosabb paramétereit.
#5 : KÖSZÖNÖM!
Maradéktalanul minden kérdésemet megválaszoltad. Most már értem, mi adja a választható címtartomány határát.
Köszönöm, hogy erre is figyeltél.
De összeállt ez is. Középsuliban valahol tanították ennek a számolását, de a Te apró, de annál lènyegesebb magyarázatodra, egy kis végiggondolás után törtènt meg a HEUREKA, állt össze hirtelen 100%-osra a kép.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!