Telekomtól kapott Sagecom modemet szeretnék összekötni egy TP Link AC 1200-as routerrel a jobb wifi miatt. Ha az utp kábel mindkét végét a modemen és a routeren is a Lan portok egyikébe dugom működhet nem? Vagy mindenképp muszáj a Wan portba dugni? A routeren található Wan, a modemen csak Lan port. Vagy a router Wan még a modem Lan portjába? Mindkét változat működik? Mi a különbség? B megoldásként működne úgy a dolog, hogy a saját gépem (emeleten van) utp kábelét a routerbe dugom, még a többi gép utp kábele a modemben maradna, a routert így fel tudnám vinni, és annak a Lan portjából dugnék a gépembe egy másik utp kábelt? Sajnos a lehető legrosszabb helyen van a modem (ház széle), minden kábel oda fut, így nem tudom jobb helyre tenni. Esetleg ha sikerül feljuttatnom a routert és müködik is, az azt jelenti hogy onnantól kezdve a router sugározza a wifit, a modem onnantól kezdve nem? Csak mert akkor így az emeleten lesz erősebb a wifi jel, a földszinten pedig gyengébb. Kicsit hosszúra sikeredett de remélem érthetően fogalmaztam.
Ha csak a wifi részét akarod használni az új routernek, nem akarod , hogy ő legyen a központi elem (Pl tűzfal, port fordítás, QoS, stb ) akkor
1; töltsd le a DHCP szervert benne
2: Adj neki egy statikus IP-t (ami nincs benne a fő router DHCP scopejába, de ugye abban a Subnetben van )
3; kösd össze őket a LAN portokon.
2018. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
És ezzel a megoldással tudja szórni a modem és a router is a wifit? Például az általam leírt módszerrel, hogy a saját gépemből kihúzom netkábelt, beledudom a routerbe, ezzel máris megvan az összekötés a modem router között, és a routerből dugok egy másik kábelt a pcbe?
2018. nov. 8. 08:27
3/9 A kérdező kommentje:
Remélem nem hurrog le senki a tudatlanságom miatt, sajnos egyelőre csak találgatok :)
2018. nov. 8. 08:29
4/9 Derwer válasza:
Nagyon rosszul látod, kb nem is értem.
A két routert kell összekötni kábellel.
A géped egy végpont, nem átlátszó állomás.
Ha fizikai kábel nem lehetséges a két router között, meg lehet próbálni repeater üzemmódba kapcsolni az új routert. (De egy csak repeater eszköz sokkal egyszerűbb lenne)
A repeater és megoldás amúgy lassabb is kisebb lefedettséget ad, mert az eredeti wifi hatókörébe kell tenni az új eszközt is.
2018. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
Értem már. Jelenleg repeatert használok, de van 1-2 szoba ahol szakad az internet. Ráadásul elég lassúcska net jön rajta az emeleten. ( még lent 500mega fent 20-30 max) Ezért gondoltam a routerre, hátha kicsit jobb és stabilabb wifi kapcsolatot érnék el vele az egész házban.
2018. nov. 8. 08:43
6/9 Derwer válasza:
Router, repeater hardvereket kb ugyanaz.
Ha bármelyiket kábellel kötöd be és újabb wifiként üzemel, akkor lesz gyorsabb.
Meg persze vannak profibb megoldások, pl az Asus LYRA, ami vezeték nélküli üzemmódban is sokkal jobbak, mert nem repeaterek, hanem másik frézia továbbítják egymás között az adatot.
De ez 40-50k/darab és kb 3nál van értelme.
2018. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
Akkor az első megoldást választom. Nagyjából le tudod írni hogy is működik?
2018. nov. 8. 10:48
8/9 Derwer válasza:
Fentebb leírtam... Mi a kérdés?
Annyi, hogy ne töltsd le hanem tiltsd le a DHCP szervert a második routeren.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!