Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Pár nappal ezelőtt vettem egy...

Pár nappal ezelőtt vettem egy notebook-ot. Kipróbáltam és felfedeztem, hogy automatikusan csatlakozik valakinek az internetjelére. Mivel elég jó a kapcsolat még nem vettem előfizetést hanem ezt használom. Most ez lopásnak számít?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, mivel te nem fozetsz, de ignybe veszed a szolgáltatást. Persze sokan azt a nézetet vallják, hogyha valami nincs lekódolva akkor az használható is, na ez nem igaz. Nem elsősorban a magánfelhasználó a gond, mert ha olyan gyors a kapcsolata akkor észre se veszi (mondjuk azért letöltetögetni nem kéne az ő netjén), viszont a szolgáltató, ha megtudja, esetleg egy jóakaród bejelenti, akkor bizony csuklás nélkül megbüntetnek.

Másik része a dolgonak az elv, szóval ne legyünk már olyan ingyenélők mint egy bizonyos napbarnított réteg. Rendben van, hogy egyszer-egyszer felcsatlakozunk más netjére, de folyamatosan nem kellenne használni. Pl. nekünk is több éve nyíltan van eloszva a net routerrel a házban, és még senki nem akaszkodott rá...

2008. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nos éppen ezért tettem fel a kérdést, mivel amúgy is szándékomban állt egy mobil-internet csomag vásárlása.
2008. nov. 4. 11:19
 3/7 anonim válasza:
100%
én is igy jártam, nekem is felment más netjére, amit néha használtam, de előfizettem egy rádiohullámosra mert én is ugy gondolom hogy szükség törvényt bont néha néha, de nem fer rendszeresen nyulni a szomszédét, mert valjuk be ez is lopásnak minősül. ha lenne kiépitett wifi hálózat legálisan mint néhol külföldön más lenne a helyzet, ha valaki rájön ahogy az előző nagyon helyesen mondta bizony büntetik, volt rá már példa nagy botrány volt egy tizenéves, nyulta a netet, tv-ben is leadták.most nekem is ruterrel van megosztva itthon, és biztos dühös lennék ha rájönnék valaki az enyémről netezik rendszeresen. szerintem nezz utánna már elég kedvező internet csomagok vannak, én pl 3500-at fizetek közepes sebesség, korlátlan használat, nekem elég-
2008. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kell feltétlen a net minden helyzetben, akkor ne vegyél mobilnetet. Inkább vegyél egy normális wireless routert ami tényleg minőségi és otthon oszd szét azzal a netet. Tapasztalatból mondom, hogy a mobilnettel csak rosszul járhatsz. De ha kell akkor nekem van eladó pannonos és arra már csak 8 hónap hűségidő van asszem. De komolyan az ADSL vagy vmi kábeles net 1000x jobban megéri
2008. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki nem védi le normálisan a vezeték nélküli hozzáférését, az ne csodálkozzon rajta, ha esetleg más is használja.
2008. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Büntetés fizetése jogos, ha bűntettet követtem el, vagy szabálytalanságot. De hol itt a szabálytalanság, hol a szabályok...
2008. nov. 4. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Soha senki nem fog megbüntetni mert soha nem is fog kiderülni.


Az a user aki annyira korlátolt képességű, hogy nyitott wifi-t tart otthon az sose fogja tudni lenyomozni, hogy honnan használják a netjét. Maximum azt, hogy "valaki" használja, de azzal meg nem megy semmire.


Szolgáltató meg KÉPTELEN észrevenni azt, hogy te a szomszéd netjét használod. Hogyan tudná? Nem lát a router mögé. És még ha látna is, akkor sem tudhatja, hogy nem a szomszédod használja a saját laptopján.

2009. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!