Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak Nekem tűnt fel, hogy...

Csak Nekem tűnt fel, hogy egyre sz@rabb a napiszar?

Figyelt kérdés

Régen nagyon szerettem. Nagy rajongója voltam. Most felmegyek és inkább szörnyűlködök. Olyanok is kerülnek fel, akik egyátalán nem is odavalók. A másik az ami még zavar, amit Captain Anus művel. A saját gondjai miatt ne okoljon már minden nőt.

( [link] )

Attól, hogy egy Ribi kihasználta nem kell mindenkit erre a szintre lealacsonyítani. A másik az, hogy Ő is csak a b@szásról meg a dugásról tud pattogni, akkor Ő miben különb, mint a volt barátnője?

Mostmár inkább annak örülnék, ha megszünne az oldal. Nagyon átlépték a határt. Aki odavaló az kerüljön is fel, de vannak olyanok akik nem is csináltak semmit.


2010. jún. 22. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig is szar volt, már a nevében is benne van, hogy szar. Mindenesetre én sokkal jobban szeretem az Agyiszintet, ott azért van színvonal.
2010. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nahát, egyeseknek mikre nincs idejük.
2010. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sztem is sz*r volt mindig
2010. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig is kontrollálatlan volt, és Sztálin óta tudjuk, hogy még az eredetileg jószándékúnak megálmodott ideológiák is hova visznek, ha kicsúsznak kontroll alól. A napszar meg még csak nem is volt jószándékú soha.


Felnőtt szempontból az egész oldal egy törvénytelen warez-adathalász-kiberzaklató oldal (az első kettő polgári jogi jogsértés, utóbbi Amerikában bűncselekmény).


A napszar állandóan arról beszél, hogy aki kikerül, az ,,megérdemli'', meg ,,vállalja a felősséget'', de valójában ez mellébeszélés, ugyanis a felnőttek nem olyan értelemben használják a ,,felelősség'' és a ,,megérdemli'' szavakat, ahogy azt sok gyerek elképzeli. Ezekhez a szavakhoz ugyanis mindig hozzátartozik a kontroll lehetősége. A rendőrt kontrollálja a főnöke (azt meg belügyminiszter, azt meg a miniszerelnök, azt meg a parlament, azt meg a szavazók, a közvéleményt meg a tudomány eredményei). A tanárt az igazgató, a szülőt a gyámhatóság...


Szóval felelősségről, büntetésről és érdemről csak olyan helyzetben lehet beszélni, amikor el lehet számoltatni az ítélkező szervet is (legalább elvileg). És túlkapások esetén meg is lehet büntetni.


Nomeg a napszar önkényes is, semmiféle szabályrendszere sincsen, nincsenek lefektetve előre a játékszabályok, mint a sakkban. Ha a haragosomat reggel lefényképezem a kukák mögé bújva, ahogy az iskolába megy, és megfotosoppolom a képet, akkor fel is fog kerülni. A csibefaszon egész télen efféle ötvenes évekbeli ízű besúgósdi ment (kamu fenyegető levelek írogatása más nevében a ,,postaláda'' rovatba).


Az egész oldalnak sosem volt köze az érdemhez és a felősséghez, hiába hirdeti ezt magáról. Néhány félresiklott felnőtt munka nélkül pénzt akar keresni, ennyi az egész.

2010. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

,,Felnőtt szempontból az egész oldal egy törvénytelen warez-adathalász-kiberzaklató oldal (az első kettő polgári jogi jogsértés, utóbbi Amerikában bűncselekmény).''


Most nem akarom szétoffolni a kérdést azzal, hogy ezt az állítást bebizonyítsam, hiszen ez most mellékszál, nomeg túl terjedelmes is lenne. Akit érdekel, megnézheti a Zugügyvéd cikkét, ahol jogászok vitáznak. Vannak ott linkek is mindenféle bírói ítéletekre meg szakcikkekre stb.


[link]

2010. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

napiszarnak mi köze a warezhoz?

am régen télleg sokkal jobb volt...

2010. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

FORMÁLISAN, logikailag minősül wareznek a napiszar, ugyanis az iwiw meg a myvip képei, bármennyire meglepően hangzik, de valójában JOGVÉDETTEK. A napiszar tulajdonképpen jogvédett médiákat oszt meg, ezért jogi szempontból wareznek minősül. Ezt a fenti linkelt topikban is megemlítik a jogászok, de mivel valóban nehézkes bogarászni a sok komment között, ezért linkelek egy összefogalót is:


[link]


És, bármilyen furcsa, arra is van jogi lehetőség, hogy valaki (bárki) írjon az Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Hivatalnak, és javasolja nekik, hogy az Artisjus nyújtson be közérdekű keresetet az ügyészséghez a napiszar ellen, a szerzői jogok tömeges, üzletszerű megsértése miatt. Érdemes arra hivatkozva kérni a közérdekű keresetet, hogy nagyon sok sértett jogtulajdonos, van, és nem is mindnek állapítható meg pontosan a személye.


Általában, a napszarról azét érdemes tudni, hogy nem véletlenül olyan hatékony és ,,átütő'' (Magyaroszág 31. legforgalmasabb oldala). A ,,siker'' oka, hogy a napiszar az internetes bűnözés három , korábban különálló ágát egyesíti magában. És akárcsak a puskapor, ami szénből, kénből és salétromból áll, a napszar is három, ömnmagában nem olyan súlyos összetevőből áll, és e három együtt ad egy ,,szociálpszichológiai bombát''.


Az egyik a warez (fent írtam, miért)


A másik az adathalászat (itt a Fővárosi Bíróság ítélete, hogy az iwiw képek újraközlése valóban személyiségi jogot sért:


[link]


[link]


a harmadik pedig a kiberzaklatás (nálunk a jog nem ismeri ezt a fogalmat, de Amerikában igen, éppen azért, mert ott voltak már bizonyított öngyilkosság-esetek is hasonló ügyek miatt


[link]


érdemes arra gondolni, mit élhet át egy kitett ember, aki mondjuk egy kis borsodi faluban lakik (kis közösség, mindenki ismeri egymást, és ha a válság meggyötörte az embereket, harapós légkör, ahol könnyen megy a megvetés és a kiközösítés, no meg aszegénység miatt elköltözni sem lehet)

2010. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!