Ha egy router mögé szeretnék egy másik routerrel kialakított kis hálózatot, akkor a második router WAN beállításaihoz az elöl lévő router egy fix IP címét írjam be? DHCP IP-t az első csak a saját hálózatán fog osztani a második routerén nem?
Ha a két hálózatot el akarod egymástól szeparálni (és szívni akarsz a dupla NAT miatt), akkor a második router WAN beállításainál szimplán hagyd dinamikusan, vagy statikus beállítás esetén válassz az első router LAN oldali IP-címtartományából úgy, hogy az ne ütközzön az első router LAN oldali IP-címével se a DHCP-tartományával (tehát ha az első router LAN oldali IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya: 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a második router WAN oldali IP-címe legyen például 192.168.0.2). Illetve a második router LAN oldali IP-címe ne egyezzen meg az első router LAN oldali IP-címével, előbbit érdemes átállítani más tartományra (ha az első és a második router LAN oldali IP-címe 192.168.0.1, akkor a második router LAN oldali IP-címe legyen 192.168.1.1).
De szerény véleményem szerint érdemesa két eszközt egy hálózatba tenni. Bővebben erről az alábbi topik:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..
#2-es hozzászólásában írtam.
Helló
van egy vigor 2120 router ami ellátja a hálózatot. Belett rakva egy alhálózatba egy kamerás rendszer, ami elé beraktam egy tp link routert, hogy ne az egész hálózaton legyen a kamerás rendszer.
A fő router 192.168.1.1 es ip-t használja, a berakott tp link 192.168.0.1 en van, fix ip-nek beállítottam a tplinknek az 1.2 ip címet ez rendben..de az 1.1es hálózatról nem érem el a 0.1 es hálózaton lévő gépeket kamerákat...Nem sikerűl beállítani a vigorban az 1.1 es routerben, hogy az 1.2es fix ip című tp link router mögött lévő hálózatot lássam és elérjem. Ebben kérnék segítséget, ha kell küldök képet a routerből hogy milyen a menüje és hogy mit állítsak be, a lan static route részében állítgattam be dolgokat, de nem sikerűl...az alhálózat routerban is be kell még állítani valamit, vagy ott elég a fix ip cím?
segítség???
#3: Ha a 192.168.1.x-es hálózatból akarod elérni a hálózaton levő, 192.168.0.x-es hálózatot kiszolgáló, 192.168.1.2-es WAN-oldali IP-című TP-Link routeren levő eszközöket, akkor a TP-Link routeren kell átengedni ezeket az eszközöket, az ezeken elérhető szolgáltatásokat, ezen szolgáltatások portjait (ezért nevezzük port-forwardingnak ezt a technológiát).
Ehhez készítettem egy kis ábrát példának:
TP-Link routernél a Virtual server menüpont alatt állítható ez be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!