Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Android Messages ingyenesen...

Az Android Messages ingyenesen tud SMS küldeni hagyományos telefonra is?

Figyelt kérdés

Itt ingyenes SMS-ről beszélnek:


[link]


A Google fizeti, ha ezzel küldök SMS-t egy idős családtag nem okostelefonjára?



2018. júl. 2. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hagyományos telefonra nem tudod letölteni az alkalmazást tehát nem lehet. A címben is benne van hogy ANDROIDOS telefonra...
2018. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy a küldéshez kell Android, de ha valóban SMS-t lehet vele küldeni, akkor azt bármilyen telefonon lehet olvasni, mert az SMS alapszabvány, ahhoz nem kell android.
2018. júl. 2. 15:52
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha pedig nem valódi SMS-t küld, akkor miért SMS-ről beszél a cikk?
2018. júl. 2. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Inkább olvasd el rendesen.

Nem klasszikus SMS-t küldesz, hanem számítógépről üzenetet amit a telefonok messenger alkalmazása is szokott használni.

Párosítod a számítógéppel az androidos telefont és utána a párosított telefonra tudsz üzenetet küldeni. Butatelefont nem tudsz párosítani mert nem androidos...

2018. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Félrevezető a címbeli SMS szó, de ha a küldő weboldal tudnivalóit elolvasod, ott minden kiderül.
2018. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Google hivatalos oldalát, ott is SMS-t ír, de azt is, hogy "carrier fees will apply", vagyis ezek szerint tud hagyományos SMS-t is küldeni, csak az nem lesz ingyen:


[link]

2018. júl. 2. 16:03
 7/11 anonim ***** válasza:
"A szolgáltatást várhatóan pénzküldésre alkalmas funkcióval is kiegészítik majd." ...tehát egyelőre nem több ez az Android Messages mint egy webes chat alkalmazás, mint a Viber vagy a WhatsApp.
2018. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
# 7-es voltam, vedd úgy, hogy nem írtam semmit. Félreolvastam :DDD
2018. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvastam:

"A Messages a weben az SMS-üzeneteket a számítógépről a hozzá kapcsolt mobiltelefonra küldi"


tehát kell egy hozzákapcsolt mobil. Butatelefont, mint írtam nem tudsz hozzákapcsolni.

Az SMS meg ezek szerint nem klasszikus SMS-t jelent, hanem rövid szöveges üzenetet amit nem SMS képes telefonra tud küldeni hanem csak androidosra.

2018. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Közben láttam egy cikket, ami az RCS szabványról beszél, és ebben van ez a mondat:


"Ahogy az iMessage-et, az androidos Chatet is úgy találták ki, hogy ha olyan készülékre küld valaki üzenetet, amely nem támogatja az RCS-t, a rendszer SMS-ként továbbítja azt."


[link]

2018. júl. 2. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!