Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szolgáltatók alkalmasak...

Melyik szolgáltatók alkalmasak internet-hozzáférésre egy ilyen helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy külvárosban lakunk, és nincs idáig elvezetve a telefonkábel, ami (elvileg) azt jelenti, hogy nem lehet műholdas internetünk (tehát UPC, T-Com, stb.)


emiatt csak a mobilinternetet láttuk reális lehetőségnek...Telenor van, de az használhatatlan, mert nem enged torrentelni, ráadásul azt mondták, korlátlan, de a feltöltés le van korlátozva, ezért cirka 1 hónap után lelassították a netkapcsolatot, ami azt jelenti, hogy most kb. 256 kbps-on van holott a beígért az 1-2 mbps volt

de ezzel a sebességgel még videókat sem tudok nézni...



azt szeretném kérdezni, hogy milyen más internetkapcsolat köthető még be?


(bocs, ha sok hülyeséget összeírtam, de nem nagyon értek ehhez)


2010. jún. 15. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

érdeklődd meg, hogy van e felétek ilyen "AM mikro" féle net, v mi a neve:D

Ahhoz nem kell semmilyen kábel, csak egy vevő egység.

Nem tudom, hogy hol laksz, de vidéken ez még virágkorát éli, ill Bp. külkerületeiben is van még ilyen.

2010. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ez sebességben milyen szolgáltatást nyújt?
2010. jún. 15. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:

amilyet rendelsz. szerintem 10-20megás biztos van ott is.

Annyi a lényeg, hogy 2km-es körzetben(légvonalban) kell hogy legyen egy ilyen AM adóegység.


Nem vagyok otthon ebbe, csak egy tipp volt.

nézz utána

2010. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs elvezetve a lakhelyedig a telefon, akkor attól még lehetne kábelneted, vagy akár mikrohullámú is. Torrentezni, filmeket nézni egyébként a mobilos net a legrosszabb választás.
2010. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol laksz.


A követelményekkel meg nem vagy tisztában: műholdas nethez parabola kell, az optikai nethez meg optikai kábel. Kábelnethez kábelTV, ADSL-hez pedig telefonvonal (a legutolsó tanyára is kihúzzák, ha oda kéred). Mobilnethez meg 3G.


Valamelyik csak van talán...


Ha pedig egyik sincs, akkor jöhet a Dunaweb-féle hulladék. Nekem is volt 3 évig. Annyiba kerül az 1MBites mint egy 5 Mbites ADSL a T-Hometól. De nem kell mellé semmi, csak egy tetőre szerelt Wifi antenna, és a kábelezése is egyszerű.

2010. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én csak annyit tudok, amit anyám mondott: körbekérdezett mindenkit, mindent, de csak ez az egy lehetőség van, azt mondta


a különböző vonalakat meg nem engedik, mert ez a telek egy vasútállomás kezében van és más nem jöhet ide

2010. jún. 20. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!