Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Akadozik a Leauge of Legends...

Akadozik a Leauge of Legends a gépemen, illetve néha ha kattintok egy irányba, a karakter 2-3 vagy több másodperc késéssel mozog, vagy támad. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Most vettem új WiFi kártyát mert azt hittem az az oka, de még mindig fennáll a probléma, igaz már kevesebbszer fordul elő csere óta. Az fps számom mindig 50 és 60 között van, mégis darabos a játék. A gépem egy másik szoba WiFi-jén megy, a router hibátlanul működik. Mi lehet a gond?

2018. máj. 2. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ctrl+F billentyűkombinációval játék közben elő tudod hozni az fps, illetve a ping mérőt. Attól függetlenül, hogy azt mondod nem ugrál számottevően az fps, indíts el egy gyakorlómódot és figyeld a hiba jelentkezése esetén a 2 érték közül melyik ugrik meg. Ha a ping, akkor váltanod kéne vezetékes kapcsolatra mert a wifi miatt laggolsz (a wifi semmiképp sem ajánlott online játékra). Ha az fps, akkor hókuszpókuszolj valamit a grafikai beállításokkal, hogy ne drop-oljon a játék folyamat. Bár kérdés, hogy is reagál késve? Jellemzően komolyan defektes mozgásminták láthatóak lagg során, értem ez alatt pl, hogy egyik pillanatról a másikra ott teremsz valahol, vagy nem mozog a karaktered, csak csúszik a kijelölt irányba és végül odaér stb. De egyébként vakon merem állítani, hogy itt a wifi lesz a probléma.
2018. máj. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sőt, ha kifejezetten a pingidőt akarod mérni, akkor a [link] oldalra elnézhetnél. Ha real-time (folyamatos, valós idejű) pingidő érdekel, szedd le a TS-t és csatlakozz random egy szerverre. A jobb alsó sarokban ahol van a wifi jel látnod kell értékeket is. Ha nem látsz, jobb klikk a jobb alsó sarokra és jelöld ki a "Show ping"-et.
2018. máj. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Upsz, még mindig van, amit kihagytam. A lehető legtisztább, legpontosabb eredmény érdekében a tesztelés idejére kérj meg mindenkit otthon, hogy csatlakozzanak le a hálózatról, vagy csak szimplán tegyél ki mindenkit (kivéve magadat) MAC cím alapján a router-ről (bár ez heves indulatokat válthat ki) :D Viccet félretéve, a lényeg, hogy senki se legyen csatlakozva a tesztelés ideje alatt, így tudhatod meg, hogy a wifi csatlakozás alapból elegendő lenne-e a játékhoz, vagy sem. Bár ha engem kérdezel, tartom magam ahhoz, hogy itt a csatlakozás módja lesz a ludas.
2018. máj. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ugy értettem a laggot, hogy kattintok egy adott irányba, a karakter viszont a helyén marad, es csak késve indul el.


Köszönöm az eddigi válaszokat

2018. máj. 2. 06:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez is lehet lag simán. Ha stabilan magas a pinged (folyamat 400ms pl, nem változik), jellemzően akkor laggol így, legalábbis én ezt vettem észre. Ha ugrál, nem stabilan laggol, folyamat változik akkor fordulhat elő az amit mondtam, hogy csúszkál össze-vissza a karakter meg furán mozog. Amit még észrevettem az évek során, hogy a feltöltés okoz stabilan magas pinget, még a letöltés instabil pinget eredményez.


Most oké, te leírtad, hogy későn reagál, de én meg említettem egy módszert, amivel egy hibaforrást kizárhatsz, amit persze te nem zongoráztál végig. Tekintve, hogy távolról segítek, és azon kívül amit te leírsz nincs részletes rálátásom, nehéz, ha legalább azt nem próbálod meg amit javasolnak. Csak azt tudom egyenlőre mondani, hogy a leírtakat próbáld meg.


Összegezve: 1) Kérj meg otthon mindenkit, hogy egy kis ideig hanyagolják a netet és kapcsolódjanak le, mert tesztelnél valamit.

3) Győződj meg róla, hogy a számítógépeden sem fut semmi más internetkapcsolatot igénylő szolgáltatás/program.

2) Indíts egy gyakorlómódot.

3) Ctrl+F - ezzel előjön az említett ping és fps érték.

4) Játssz. Ha így is későn reagál, de a ping értéke meghaladja a 100-at, akkor a wifi csatlakozás a probléma. Válts vezetékesre. Ha a ping értéke 100 alatt, vagy bőven 100 alatt van, de fennáll a probléma még mindig, akkor kérj segítséget a szolgáltatódtól, ugyanis náluk lesz a hiba.

2018. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem akkor szokott ilyen lenni, ha 2-nél több ablakom van megnyitva Chromeon. Hiába tökéletes wifi. A youtubról a zene sok neki, más ablakok mellett.
2018. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A youtube hatása a kapcsolatra függ az elérhető sávszélességtől. 100MBit-es net már elbírja a youtube-ot játék mellett, ha nem 10 FullHD-ben indított videó megy egyszerre. 10MBit-es már egyáltalán nem elég, max a legalacsonyabb felbontás mellett tudsz lagg nélkül játszani mellette. Egy-két átlag YT-videót 50MBit sávszélességgel is el lehet viselni.
2018. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!