Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Invitel területén miért...

Az Invitel területén miért drágább az adsl mint a T-online -én?

Figyelt kérdés
Nemértem az árkülömbözet okát, és idegesít!
2008. okt. 30. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. azért, amiért a Pista utca sarkán lévő ABC-ben 350 Ft a kenyér, a Muci sarkán a Marisná' meg csak 347 Ft...

Két különböző szolgáltató, más árstratégiával.

Míg az Invitel kisebb piacot birtokol, így egységnyi fixköltséget kevesebb ügyfélből kell kitermelni, mint pl. a T-Com esetén.


Az árat nagyrészt befolyásolja a kereslet alakulása is. Addig nem fog az Invitel árat csökkenteni, amíg a keresleti mutatók ezen az áron is rendben vannak. Hiszen neki nem éri meg. A T-Com területen nagyobb a verseny, több a szolgáltató, a lehetőség, ezért az árnak is versenyképesnek kell lenni, így a kínálat leszorítja az árakat.

2008. okt. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert az Invitel is a T-comtól veszi a szolgáltatást!
2008. okt. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóval nem értek egyet.

A t-online területén azért van szerintem több szolgáltató, mert megéri a t-onlinetól bérelni. és nem konkurenciák hanem bérlők.

2008. okt. 30. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Szvsz a t-online kábelnet egy nagy kalap...... míg az inviteles adsl-nek megvan az előnye, és használható is. Itt legalábbis. Innestől kezdve nem is érdekel, mi miért annyi amennyi, én invitelt választottam, és meg vagyok elégedve, nem úgy, mint a t-betűssel egy éve. Ennyi. Másrészt én személy szerint úgy tudom, hogy az invitel is ugyanahoz a pantel nemzetközi gerinchez kapcsolódik, mint a t, tehát nem tudom, miért hiszi bárki azt, hogy az invitel a t-hez kapcsolódik. De ez mindegy is, és nem is ide tartozik. Ugyanúgy, ahogy az sem, hogy melyik cég kisebb vagy nagyobb. Invitel is tett pár dolgot, és ahoz képest, hogy nem nemzetközi monopolltól kapta a tőkét, hanem néhány hazai üzletember zsebéből indult ki anno, elég nagy területet ural, és elég meghatározó a hazai telefonos és internetes vizeken.
2008. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!