Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem valós IP címek...

Miért nem valós IP címek jelennek meg a routeremben?

Figyelt kérdés

Van egy szolgáltatótól kapott routerem, aminek a wi-fi hálózatát egy saját routerrel bővítem ki universal repeater módban a lenti beállítás szerint:

[link]

Ezen kívül az utóbbi eszközben kikapcsoltam a DHCP-t is. A 2 wi-fi hálózat ugyanazzal az ssid-vel, ugyanazon a csatornán működik, hogy folyamatos legyen a váltás a kettő között.

A probléma az, hogy ugyan a hálózatra felcsatlakozva ilyen hálózatfelderítő alkalmazások kiírják az eszközök megfelelő ip címeit, azonban a szolgáltatói routerbe belépve csak azokat az eszközöket jeleníti meg, amik az ő saját hálózatra vannak felcsatlakozva, illetve a bővítőként funkcionáló saját “routerem”-nek nem a valós ip címét mutatja, hanem egy másikat, amin nem is lehet elérni az eszközt. Azon a címen tudom elérni, amit magán az eszközön beállítottam a leírásnak megfelelően.

Próbáltam a szolgáltatói routerben fix ip címeket kiosztani, de az csak a saját hálózatán lévőkön működött, azokkal nem tudott mit kezdeni, amik a repeaterre kapcsolódtak rá, azok elérhetetlenné váltak így.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Köszi!


2018. febr. 26. 09:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, de tartok tőle, hogy a szolgáltatói routerrel van valami gond, mert azt most kaptam tőlük, és korábban ilyen problémám nem volt. Muszáj vagyok azt használni, nem sajátot, mert modem és router egyben, a telekom mobilhálózatát fűzi össze az ADSL internettel, hogy megfelelő sávszélesség legyen. PPPoE passthrough módban, hogy rakossek egy saját routert, a mobilnetes része nem működik.

És sajnos jelenlegi felállásban( a korábbiakkal ellentétben, mikor szolgáltatói modem volt, utána pedig egy saját router, illetve a repeaterként beállított újabb saját router), a 2 hálózat közötti váltás sem folyamatos, megszakad a kapcsolat pár mp-re, régen ilyen gond nem volt. Pedig a repeaterként beállított routeremet ugyanúgy állítottam be mindkét esetben.

2018. febr. 26. 09:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Na most a routernek a WAN vagy a LAN IP címéről van szó?


>"Azon a címen tudom elérni, amit magán az eszközön beállítottam a leírásnak megfelelően"

Az gondolom a LAN cím, mármint belülről a saját hálózatról való elérésről van szó.

Ez pedig a WAN címed:

[link]


Aztán bekavarhat még némi szolgáltatói NAT-olás is.

2018. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A LAN címről írtam, igen. Elég ha otthon elérem, nem akarom távolról.
2018. márc. 1. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:

"a bővítőként funkcionáló saját “routerem”-nek nem a valós ip címét mutatja, hanem egy másikat, amin nem is lehet elérni az eszközt"

Lehet, hogy az első routered valódi repeaterként látja a sajátodat, pláne wifi-n keresztül. A linken lévő ábrán a desktop2-vel éred el a repeatert?


"nem a valós ip címét mutatja, hanem egy másikat"

Leírnál pár konkrét IP-t, mert így nem egyértelmű, mi az a másik.

2018. márc. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A szolgáltatói rouuterem 192.168.1.64-től 1.253-ig oszt IP-ket. Így a repeaternek is ebben a tartományba esőt, az 1.90-est választottam, ezt írtam be a repeaterbe is. Ezt beírva bármilyen a hálózatra kapcsolódott eszközre, a repeaternek a felületét hozza be. Magára a repeaterre csak vezeték nélkül kapcsolódnak eszközök, de asztali gépet rákötve is ezen a címen érem el.

Ezzel szemben a szolgáltatói routerbe belépve megjelennek helyes IP címmel a magára a routerre kapcsolódott eszközök (így: asztali gép vezetéken 1.64, egy mobil 1.195, egy tablet 1.72, ILLETVE a repeaterem is megjelenik 1.67-tel). Ez az utóbbi IP azért érdekes, mert megegyezik azzal a címmel, amit a repeaterre kapcsolódott egyik eszköz is kap. Ezt ugyan a routerben nem látom, hiszen ki sem listázza, de az adott készüléken látam a saját címét (ez most éppen egy tablet). Nekem úgy tűnik, bár nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a router azt az IP-t írja ki a repeaterre, ami valós IP-t kapott a legutóbb a repeaterre csatlakozott eszköz. Tehát mintha a router nem látna a repeateren túlra.

2018. márc. 2. 08:45
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van a router felülete. Színessel jelöli azokat az eszközöket, ami szerinte aktívak, a gyakorlatban azokat, amik a saját hálózatára vannak kapcsolódva. Ezzel szemben a listában szürkével jelenik a T1A nevű tablet, ami viszont biztosan aktív, csak éppen a repeaterre van kapcsolódva. A többi szürke korábban volt a nap folyamán rákapcsolódva, jelenleg azok tényleg elérhetetlenek.

2018. márc. 2. 08:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

- Ha a szolgáltatói router cimeket oszt (DHCP), akkor a saját routernek egy azon kívül eső címet válassz, hogy ne ütközzön más eszközökkel.


- Mivel a saját routered repeater módban üzemel (tehát a fizikai rétegben), semmi dolga az IP címekkel, így érthető, hogy a másik router nem látja. A repeater valószínűleg nem is kér IP címet. Más szavakkal: egy repeatert ne keress a hálózaton IP cím alapján, mert az kb. annyira van jelen a hálózati rétegben, mind a kábel.

2018. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Fizikai réteg"

"A szinten "Hub"-ok, "repeater"-ek és "hálózati adapterek" számítanak a kezelt berendezések közé."


"Hálózati réteg"

"Az útvonalválasztók (router-ek) ezen a szinten működnek a hálózatban ... A legismertebb példa a 3. rétegen az Internet Protocol (IP)"


[link]

2018. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 2. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!