Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyek azok a programok,...

Melyek azok a programok, amelyekkel tudok magam által összeállított UDP csomagokat küldeni?

Figyelt kérdés

Amikor TCP kapcsolatot kell kialakítanom, arra ott a PuTTY.


De én szeretnék UDP csomagokat is küldeni. Tudom, hogy az UDP nem épít fel kapcsolatot, tehát valószínűleg nem fogok találni olyan programot, amellyel kétirányú kommunikációt alakíthatnék ki, de nekem az is elég lenne, ha tudnék saját magam által összeállított UDP csomagokat böfögni a vakvilágba. WireShark-al meg figyelném a választ.


2010. máj. 30. 17:30
 1/2 czibles ***** válasza:

már nem azért, de a putty nem SSH kliens program?

az SSH mondjuk TCP protokolon keresztül megy, de akkor is. nem teljesen értem, hogy mivel kisérletezgetsz.


kicsit kifejthetnéd, hogy mégis mit szeretnél elérni, vagy megfigyleni.

2010. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A PuTTY eredetileg valóban SSH kliens, de a főoldalon, ahol megadhatod a címet, amelyre kapcsolódni akarsz, átállíthatod Telnet, Rlogin, illetve Raw (azaz "nyers"/"tiszta", vagy értsd ahogy akarod) módra is. Sima TCP/IP kommunikációhoz ez utóbbit kell kiválasztani. Ilyenkor az történik, hogy a PuTTY kialakít egy sima TCP/IP kapcsolatot, amelyen kétirányú kommunikációt folytathatsz az adott host-tal, de úgy, hogy a PuTTY semmi egyebet nem rak a TCP/IP csomagjaid payload-jába azon kívül, amit te begépelsz (ezért "nyers" kapcsolat).


Például így el tudod írni, hogy saját magad által írt HTTP kéréseket küldj egy webszervernek, és láthatod is a szerver válaszát.


Pl.:

HEAD / HTTP/1.1

Host: www.gyakorikerdesek.hu

User-Agent: putty

Connection: close


Na most nekem az kéne, hogy tudjak olyan UDP csomagokat küldeni egy megadott host megadott portjára, amelyeket én írok meg.

2010. máj. 30. 18:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!