Ez igazi ezüst, vagy csak átverés?
A megszólalásig hasonlitanak a valódira, de akkor nem kapnád meg ennyiért. Maga a nyaklánc lenne 4-5000 ékszerésznél, a karkötő akkor ingyen van?
Régebben minden utcasarkon árultak arany jegygyűrűt, ami persze szépen kifényesített réz volt. Gagyizásnak hívták az ilyen hamis gyűrűk árusítását.
Feljelentés? milyen alapon? látod azt leírva, hogy ezüst? a 925 meg valamelyik ici-pici kapcsába bele van ütve ;)
eladónál próbálj reklamálni
Bemásolom az ékszerblogról. KINAI HAMISITVÁNYOKRÓL VAN SZÓ!
"Vásárlók vigyázat!
A régebbi időkben a szélhámosok az utcán húzták be a kapu alá kiszemelt áldozataikat, akiknek aranyékszert kínáltak az eredeti értékének töredékéért. A jó üzlet reményében sokan bedőltek és megvették a rézből vagy más szinte értéktelen fémötvözetből készült aranyozott ékszereket. Azóta a világ sokat változott és az ilyen üzletek általában nem a kapu alatt kötődnek.
Ki gondolna arra, hogy amikor egy jó hírnevű aukciós portálon nemesfém ékszert vásárol esetleg értéktelen hamisítványt fog kapni?
Tíz darab, a Vaterán vásárolt 925 finomságú sterling ezüstnek hirdetett ékszert adtunk be a Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Intézetbe. A laboratóriumi vizsgálatok eredménye meghökkentő volt. A 10 darab ékszerből mind a tíz hamisnak bizonyult. Egyetlen egy darabnak sem volt semminemű ezüst tartalma az ezüst bevonaton kívül. Tehát minden darab szinte értéktelen ezüstözött ékszer volt. Ennek ellenére minden darabban benne volt a 925 fémjelzés ami azt hivatott igazolni, hogy az ékszer 92.5%-os ezüst ötvözetből készült. Az eladók ezt a termékleírásokban is megerősítették. „925 TÖRVÉNYES FINOMSÁGÚ EZÜSTÖTVÖZET” és ehhez hasonlók a leírásban. A hamis ékszereket egy hasonló súlyú ezüst ékszer árának feléért vagy még olcsóbban árusítják ami sokaknak csábító lehet. Persze az eladók így is könnyen 500-1000% haszonra tehetnek szert. Ezeket a Kínában készült hamisítványokat néhány dollárért lehet megvásárolni. Az átlagos áruk 500 és 1000 forint között mozog típusoktól függően. Az ilyen olcsó hamisítványoknál a szakember sokszor már a képről is látja hogy az ezüstnek hirdetett ékszer, az alkalmazott gyártási technika miatt nem készülhetett ezüstből.
A Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Intézet által bevizsgált a Vaterán vásárolt ékszerek a következő fémeket tartalmazták. Cu, Zn, Ni, Sn Az Európai Unió tagállamaiban, beleértve Magyarországot is a Ni azaz (nikkel) használata szigorúan tilos az ékszeriparban, nemkívánatos egészségügyi hatásai miatt. A bevizsgáltatott darabok közül olyan is akadt amelynek 90%-os volt a nikkel tartalma. Megmutatunk néhány képet az ilyen típusú ékszerekről, hogy megkönnyítsük felismerésüket. Fentieken kívül még sok száz különböző, hasonló stílusú hamisítvány van a piacon melyekből még jó néhány fotóját bemutatom lejjebb a szöveg után.
Ha valaki hasonló típusú ékszert vásárolt ellenőrizhetetlen forrásból, a legjobb ha elviszi egy ékszerészhez megvizsgáltatni. A Nemesfémvizsgáló Intézetbe is bárki beviheti a gyanús ékszert de mivel ott teljes vegyelemzést csinálnak elég költséges a bevizsgálás. Általában egy jó ékszerész is nagy biztonsággal meg tudja állapítani, hogy egy termék nemesfémből vagy értéktelen fémötvözetből készült.".
Már elnézést, de én vagyok az eladó, pont ennek a linknek a tulaja. Már megbocsájcs, de 1 szóval nem írom a hirdetésben, hogy ezüst. 925-ös márkájú ékszerek. Van is neki weboldala ha rákeresel.
Amúgy 1 forintért senki sem árul ezüst ékszert, vagy az nagyon bolond lenne.
üdv: YBW
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!