Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem használják olyan...

Miért nem használják olyan sokan az Internet Explorert mint pl a Chromeot vagy a Mozillát?

Figyelt kérdés

2017. szept. 16. 21:56
 1/9 A kérdező kommentje:
hallottam olyat hogy ne nagyon használjam meg új rendszer esetén csak egyszer, hogy tudjam telepíteni a mozillát vagy chromeot utána pedig soha többé ne használjam az explorert...ennyire rossz lenne?
2017. szept. 16. 22:03
 2/9 anonim válasza:
Az explorer a leglassúbb, leggyengébb, legkevésbé biztonságosabb böngésző. Azért.
2017. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Berögződés, semmi több.


Explorerrel több dolgot lehet megcsinálni, főleg bővít-

ményekkel, de ezeket tudni kell kezelni.


Nekem egyik böngészővel sincs gondom, IE és FF felvált-

va használom, egyik a céges, másik a magán teendőimhez.

2017. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Picit félreérthető, a több dolgot úgy értem, hogy komolyabb hozzáférést lehet a rendszerhez elérni. Ezért mondják, hogy nem biztonságos, pedig alapból semmi gond vele, csak a bővítmények tudnak kárt okozni.
2017. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre azt az egyszerű választ tudom adni, hogy az Explorer már egy kivezetőben lévő szoftver, a Windows fő böngészője az Edge, amivel egyébként személy szerint nekem semmi gondom nincsen.


"Explorerrel több dolgot lehet megcsinálni, főleg bővít-

ményekkel, de ezeket tudni kell kezelni. "


Az Explorer a legjobb tudomásom szerint sosem tudott bővítményeket kezelni. Legalábbis amíg még volt értelme használni, addig nem tudott. A Chrome meg a Firefox pedig ősidők óta tud.

2017. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sőt, most olvasom a wikin, hogy az Internet Explorer már nem fog bővülni új funkciókkal, csak a legacy technológiák miatt tartják fenn a supportját, vállalati partnerek miatt gondolom.
2017. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az Explorer már réges-régen Edge, a Mozilla-t meg már vagy 14 éve Firefoxnak hívják.
2017. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5: Mint írtam, félreérthető. Pl tud activeX vezérlőket

nativ futtatni, telepíteni. Ezek kb bővítmény címszóval

illethetőek, mivel kifejezetten IE alá írták őket. És

ezekkel már igencsak nagy kárt lehet okozni az oprend-

szerben is, míg pl az FF hozzáférése igencsak limitált,

ahogy a bővítményeié is. Tehát volt bővítménye, csak

épp nem pluginnek nevezték :)

2017. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :)
2017. szept. 17. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!