Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet a Gmail-ben...

Hogyan lehet a Gmail-ben helyet felszabadítani?

Figyelt kérdés
17GB-nyi levelem van, nem tudom hogy jött össze de takarítani kéne, vagy valami megoldás. Gondolom nem vagyok egyedül, nem tudom mit lehet ilyenkor csinálni. Az a probléma, hogy nyilván nem akarok 25000 levelet átnézni és selejtezni, de kidobni sem akarom őket. Jó lenne vagy tömöríteni, avgy lementeni. De ha lementem, akkor mondjuk szeretném a legutóbbi 1 évet megtartani és csak a korábbaikat lementeni. Ezt hogy lehet egyszerűen? Vagy jó lenne kilistázni az adott méretnél nagyobb hyelet foglaló leveleket, és csak azokat átnézni, lehet hogy valaki küldött sok 100MB-os cstolmányt? vagy azt a Gmail nem engedi át úgyse?

2017. szept. 2. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Tölts le egy klienst, pl. Thunderbird és szedd le a mailboxod lokálba.
2017. szept. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az nem stimmel, mert nekem 30.000 levél foglal 4,5 gigát. Valami más lesz a háttérben.

Alapból 15 GB jár minden Google accounthoz, hogy lehet neked 17? Van havi előfizetésed egy nagyobb csomagra?

A Google tárhely megosztott, benne van a Gmail, a Goole Drive és a Google Fotók is. Görgess le a Gmail oldal aljára, a bal alsó sarokban mutatja a kihasználtságot. Kattints a Manage-re, ez átirányít a Drive Storage oldalra. A pite alatt kattints a View Details-re, és kimutatja, melyik fiókod mennyi helyet foglal. Alighanem a fotóid közül kell törölni, vagy áthelyezni egy csomót.

2017. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincsen előfizetésem és 17GB, és ebből csak 1 GB a Drive 16GB a Gmail, ezt írja ki nekem konkrétan!
2017. szept. 3. 20:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Most nem tudok telepíteni klienst, mert távolról kell megoldanom, szóval az a kérdésem, hogy milyen formátumban tudom és milyenben érdemes letöltenem, amit később majd a legtöbb kliens ismer a legtöbb oprendszer alatt?
2017. szept. 3. 20:16
 5/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Keresőbe kattints bele, jobboldalt a nyilacskára is, akkor lenyílnak a beállítási lehetőségek, állítsd be, hogy melléklettel rendelkezik és a mérete nagyobb mint mondjuk 5 mega. Akkor csak azokat kell átnézni.

Én a hírleveleket is mindig törlöm, ha már nem érdekel, vagy eleve le is iratkozom.

2017. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ok, van még egy problémám, ami mindenkit érint és nem találok rá megoldást:

az ember szeretné a nagy csatolmányokat lementeni és nem tárolni a levélben, de a levéltörzs szövegét nem szeretném törölni. Ezt lehet?

2017. szept. 4. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!