Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék elindítani egy...

Szeretnék elindítani egy vlogot, amiben én magam nem szeretnék szerepelni, de ezt részletesebben leírom a kérdésben. Tudnátok tanácsokat adni, hogy tudnám ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Valójában többnyire tanító jellegű videókat szeretnék készíteni, egyetemistaként rájöttem, hogy jobban tudok tanulni úgy, ha egy adott dolgot másoknak is megpróbálok elmagyarázni. Ebből jött az ötlet,hogy esetleg megoszthatnék érdekes dolgokat az emberekkel, főleg az irodalom, művészetek, festészet, filozófia területén főleg.

Viszont az a helyzet, hogy én nem szeretném kiadni a kilétemet, nem akarnám hogy bárki is párhuzamot vonjon a személyiségem és a videók között, meg amúgy se vagyok már túl extrovertált 25 évesen.

Ráadásul a kis női egérhangom sem hiszem, hogy túl érdekfeszítő lenne sajnos...

Van tippetek, hogy ezekkel a krtériumokkal hogyan lehetne ezt megoldani? Nincs tapasztalatom e téren. Köszi előre is!



2017. aug. 21. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Blogolhatsz is. Vagy vlog kicsit torzított hanggal. De nem biztos, hogy rossz lenne téged hallgatni alapból. Hang alapján pedig nem hiszem, hogy rádismernek. Kezd el és kiderül.
2017. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél alá zenét
2017. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Próbálj ki egy hangtorzító szoftvert, pl.:

[link]

(kész minták, vagy egyénileg összeállított effektek)

2017. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ha nem szeretnél szerepelni, akkor első körben érdemes lenne írásban próbálkoznod az ismeretterjesztéssel, ez akár segíthet is előkészíteni a videókhoz a tartalmat témákat és a szöveges formátumhoz egyáltalán nem kell sem kép, sem hang, csak a gondolatokat leírni valamilyen felületre. ráadásul a szöveges gondolat megosztáshoz nem kell olyan komoly technikai ismeret sem, csak egy billentyűzet, egy blog motor és a gondolatok.


egy vloghoz már kell valamilyen hang, valamilyen kép, egy videó szerkesztő program, amit használni sem árt tudni. ha te nem akarsz szerepelni, akkor meg máshonnan kölcsönzött hanggal és képpel kell kitöltened, ami egy csomó szerzőjogi kérdést is felvet, mert ha zenét, vagy mások által készített fotókat, videókat használsz fel, ahhoz engedély, kell, jogdíjat kell fizetni utána, ha nincs engedélyed, akkor a készítők, jogtulajdonosok, az Artisjus is rád szállhat és a FB vagy YouTube is lekapcsolhat miatta.


nem lehetetlen megoldani akár úgy is, hogy te ne szerepelj, de azért macerás. ha képileg nem szerepelsz, akkor ki kell találni, hogy képileg milyen módon közvetíthető az a tartalom, amiről beszélsz. ráadásul, ha van egy szereplő, akit látnak is, azzal könnyebb azonosulni, mint ha csak egy hang mondja alá a dolgokat. David Attenborrough pl. nem véletlenül állt oda személyesen a mammutfenyők alá, hogy megmutassa milyen a törzsük, stb. persze lehet ezt úgy is, hogy csak mutatja a kamera a témát és elmondják a tudnivalókat, de sokkal személyesebb, közvetlenebb, ha ott van a szereplő. a vloggerek többsége is ezért szokott beel dumálni a kamerába és azt mutatja meg, hogy ott van valahol, csinál valamit, nem csak a valamit filmezi anélkül, hogy ő látszana.


ha meg a hangodat sem akarod adni hozzá, akkor arra is ki kell valamit találnod. a feliratozás is lehet egy megoldás, de ha már videó, akkor nem biztos, hogy annyira népszerű egy videó, amit olvasni kell, mint egy olyan, amiben elmondják a dolgokat, nem kell olvasni - persze lehet kombinálni is a kettőt de a hang akkor sem hátrány.


esetleg keress valakit, aki szintén érdeklődik hasonló dolgok iránt és jobban viszonyul a szerepléshez. te vagy együtt találjátok majd ki a tartalmat, ő pedig előadja. hangos könyveknél pl. régóta szokás, hogy nem (mindig) a szerző olvassa fel a könyvet, hanem felkérnek valakit (jobb esetben egy színészt, aki jól beszél). persze tévé műsoroknál és dokumentumfilmeknél sem ismeretlen, hogy külön szerkesztő van, aki a tartalmat előállítja és valaki más mondja el azt képernyőn. viszont így ő lesz a főszereplő, az arc, akivel a vlogot azonosítják, őt fogják felismerni, vele fog a dolog azonosulni, ha befut, akkor ő lesz a sztár, te meg csak egy háttér emberke, akit akár le is lehet cserélni.

ha a technikai részébe bele tudsz tanulni, akkor tudod te videózni őt, illetve a vágással, utómunkával is tudsz te foglalkozni. ha ez nem megy neked, akkor vagy a másik félre marad az is, vagy bevontok még valakit, aki akár társként, megcsinálja a kivitelezést. viszont minél több ember vesz részt az alkotói munkában, annál több helyen csúszhatnak hibák a történetbe, illetve annál nehezebb kiegyezni az anyagiakon akkor is ha nincs bevétel (ki meddig és miért akar ingyen dolgozni vele) és különösen akkor, ha egy idő után lesz majd bevétel (kinek mennyi jut majd belőle). ha egyedül csinálod, akkor minden csak rajtad múlik, persze minden teher rád nehezedik. ha másokat is bevonsz, akkor könnyebb lehet, viszont akkor az általában nem megy ingyen és valakinek valahogyan fizetni kell.


a legtöbb (???) vlogger pont azért sikeres és eredményes, mert egyedül, vagy nagyon kicsi és emiatt hatékony stábbal dolgoznak, magukat videózzák, maguk vágnak, mindent egyedül csinálnak és így csak a saját energiáikon múlik minden, nem kell másokkal egyeztetni, nem függ semmi senki mástól, csak rajtuk múlik.

persze működhet csapatban is, de ez általában csak üzleti alapon működik jól. ha valaki bérmunkában dolgozik neked és fizetsz érte, akkor szabhatsz határidőket, feltételeket és számonkérhetsz rajta minőséget - viszont pénzbe kerül, amit valahol meg kell termelned, hogy el tudd erre költeni. ha szívességeket kérsz és ingyen segítenek neked, akkor nem szabahatsz feltételeket, nem várhatsz el semmit és nincs alapod reklamálni akkor sem, ha a másik hibájából nem haladnak a dolgok.


szóval azért lehet, hogy jobban jársz vele, ha inkább megbarátkozol a szereplés gondolatával és te magad csinálod az egészet. legalább kezdj el kísérletezni vele - nem kell mindjárt publikálni, de magadnak csináld meg otthon a felvételeket, tanulmányozd, hogy mit kell hozzá csinálni, hogy működi, mi mennyire megy, mi nem tetszik, hogy lehetne jobb. elsőre nagyon kellemetlen lehet az embernek a saját hangját hallgatni és kamerába beszélni éppúgy, mint saját magát viszontlátni felvételen. viszont minél többet csinálod, annál jobban fog menni és egy idő múlva már nem is fog annyira zavarni a dolog. ahhoz meg azért nagyon be kell futni vele, hogy felismerjenek az utcán és emiatt kelljen magad rosszul érezned. az viszont kétségtelen, hogy az ilyen szereplésnek azért vannak olyan hatásai, hogy az embert felismerik, akár beszólnak, kritizálnak és esetleg kifiguráznak. ezekkel meg kell tanulni együttélni.


érdemes közben nézelődnöd, hogy más vloggerek mit és hogyan csinálnak, tőlük mit lehet ellesni, mit érdemes átvenni és mit érdemes máshogyan csinálni. főleg ha találsz hasonló témájú, rokon megközelítésű vlogokat, akár idegen nyelven, az is nagyon tanulságos lehet és sokat segíthet.

2017. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele: ötletem volna vlogoláshoz, kedvem már hol van hol nincs, szerepelni meg én se szeretek...
2017. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!