Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miből gazdálkodik egy tracker...

Miből gazdálkodik egy tracker tulajdonosa? Miért éri meg nekik? Ncore, bh, stb. Lent!

Figyelt kérdés

Gondolok itt nagyobb torrent oldalakra ahol nincs sms támogatás. És akkor van serverük, meg torrentmotor, meg még ki tudja mi, és akkor még egész nap a gép elött kockásodnak, meg kacsába pisálnak...

Egy két reklámból ezt tudják fedezni?

Kétlem.

Adjon valaki (tapasztalt) erre megfelelő magyarázatot.

Köszönöm!


2010. máj. 21. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van pénzszerzésre non-profit oldalakon:

1. reklám

2. támogatás - donate


A másodikat csak azok a tracker tulajdonosok csinálják, akik éhesek lesznek. Akik nagyon éhesek, azok csinálják az SMS-es reggelést.


A torrent népszerű és sok ember be akar jutni zárt oldalakra (ezért van sok meghívó-kéregető, őket kívom cyber-csöveseknek :)).

A zárt oldalak általában az igényesebbek és mivel vannak kötelezettségeid - pl. fel kell tölteni -, ezért a régebbi dolgok is jó sebességekkel jönnek. A pro oldalak közé meg azok tartoznak, ahol nem lesz minden Diginetes Pistikéből feltöltő és nem csak a feltöltési sebesség számít. Fontos az, hogy friss cuccokhoz legyen hozzáférésed. Pl. fizetős oldalakhoz, FTP-khez, esetleg olyan helyen dolgozz, ahol újdonságok vannak - teszem azt moziban, filmforgalamzó cégnél vagy szinkronstúdióban ;)


Szóval ezt páran kihasználják (SMS) és elég szép summát összevakarnak. De tudni kell, hogy ha pénzért ad valaki ilyen lehetőséget (tracker), akkor az csücsülni fog... az NNI megoldja :) És erre van precedens itt Mo.-on :)

2010. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen jól mondod, és ezzel nagyjából én is tisztába vagyok, de pl: ncore-n nincs se donate, se sms-es reg, max egy két reklám. Azok hogyan?

Meg a feltöltőknek is mi a buli benne, (talán annyi hogy neki kiemelkedően jó aránya van), és azon kívül? Meg aki infomod, stafftagok stb...

Érted?

Tehát az ncore csak reklámból, azért mégis csak nagyobb finanszírozást igényel.

Egyszerűen nem értem.

2010. máj. 21. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az igazi torrent-közösség alapítói nem szednek lóvét és tartják magukat a "nem húzok hasznot a 'lopásból'". Saját maguk szponzorálják (a pro feltöltők is saját pénzből tolják - esetleg apuci pénzéből). De ehhez hozzátartozik az a filozófia is, hogy nem úgy kéne a "sztároknak" és "kiadóknak" hozzáállni dolgokhoz, mint ahogy most teszik.


Mondjuk én sem értek pár dologgal egyet!

Pl. egy "énekes-sztár" abból akar pénzt csinálni, hogy elad egy CD-t?

Az egy reklám anyag, ami ha jól sikerült, akkor az promótálja és a koncertjei/fellépései teltházasak lesznek. Lesz egy csomó felkérése, stb...

Veszek egy 5000Ft-os CD-t, mert a rádióban hallottam 1-2 számát és a 15 számból nincs is több jó, mert a többi töltelék... Így rá lennének kényszerítve egy normális piacra.

Filmek detto... Csinálnak egy jó 30 másodperces trailert. Elmész a moziba és a 2órás filmből kb a 30 másodperc volt az, ami tényleg jó volt benne és a többi az kuka. Most akkor visszakérhetem a pénzt, mert nem azt kaptam, amit vártam a beharangozás után? Még perelhetnék is megtévesztés miatt. :D

Szoftverek... Bohóckodni szeretnék otthon, esetleg megtanulni a használatát. A Demo-k általában 30 naposak, ennyi idő alatt nem lehet megtanulni. Sőt lehet ki van szedve a Save :) vagy egyáltalán nem teljes a program. Nem keresek pénzt vele... Ezért fizessek 100ezreket 1 szoft-ért? Fizessenek a cégek akik, azért használnak programokat, hogy pénzt tudjanak keresni.

Játék... a demo az sosem a végleges kiadás és tele van hibákkal. Ez alapján ugye nem vennék. De megveszem 10-15ezerért és annyira nem köt le a játékmenet, hogy 5 percig nem bírom. Esetleg annyira bugos, hogy használhatatlan. Most akkor mehet vissza a boltba a játék? Vagy életem legdrágább "cyber-ribanc"-ával játszottam? 5 perc 15E? :P


DE! Azért, hogy mégis megteremteni a lehetőséget a csere-berére, és illegal (sajnos még) dolgokat csinálni... ebből haszon? Elvetem...


Mivel tudok használni google-t és lusta sem vagyok surf-özni az éppen vadászandó cuccért, így bármit megtalálok a neten. Nem vagyok annyira lusta, hogy beírjam pl a Gyakori-ra és pláne nem, hogy SÜRGŐS és FONTOS. :P

Ha valakinek sürgős és fontos, akkor go bolt és fizet...

Klasszikus: "Siess! Várják a vesédet!"

2010. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenki ír valami jót. :)

Értékelem a válaszod, de nagyon sok köze nincs a kérdéshez.

Attól még nem hülyeség amit írtál, de nekem nem hasonlatokra van szükség.

Írjatok a kérdésre vonatkozó válaszokat.

2010. máj. 21. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:

van azért egy két reklám ncore-n is. valamint ha jol tudom az oldallátogatottsággal is szerezhetsz valami zsebpénzt.


hogy a feltöltők miért fizetnek érte? mert igy gyorsabban le tudnak valamit tölteni, valamint persze fel is. és valamilyen ,,hirneve,, lesz az illetőnek. és ennyi.

én is torrenteztem, de már felhagytam.


warezolok már évek ota. sztem ez jobb. én is feltöltök pl data-ra és rapidra, azért mert nekem abbol pontjaim vannak amit letöltenek. és abbol állom a premiumomat.

2010. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!