Bizonyos weboldalak átirányítása, hogyan?
Adott egy windows server 2008 r2 meg egy dlink DI 524 router.
Hogyan tudnám valamilyen módon azt megoldani,ha valaki felmegy a dlink routerre WiFi-n keresztül, akkor pl a facebook.com helyett a lokális szerveren található 192.168.0.23/fityisz.html jöjjön be?
Előre is köszönöm! ;)
Ezt így sehogy, ellenben minden routeren van tűzfal, ahol lehet pl. oldalakat blokkolni. 403-as hibaüzenetet kap ha azt próbálja megnyitni.
Routerben átirányítás ilyen szinten nincs, csak a portokat tudja forwardolni, internetcímeket nem.
A routered DNS szerverén nem lehet felvenni DNS rekordokat, viszont a 192.168.0.23 gondolom egy webszerver. Ott telepíts egy DNS szervert és a routered DHCP beállításaiban állítsd be, hogy a DNS szerver a 192.168.0.23 legyen (így amikor IP-t oszt majd a wifi-n felcsatlakozott klienseknek, ezt a DNS szerver beállítást fogja mellé adni nekik.
Ha ezzel megvagy, utána már olyan címet veszel fel a DNS szervereden, amit csak akarsz. Akár azt is, hogy a www.facebook.com a 192.168.0.23-ra mutasson
...illetve a webszerveren állítsd be, hogy a default page a fityisz.html legyen (vagy egyszerűen csak átnevezed index.html-re és akkor nem kell semmit állítgatni).
#3-ja 3-as vagyok, most olvasom, hogy Windows Server 2008. Na akkor telepítsd a DNS szervert, a fityisz.html-t, meg másold be a c:\inetpub\wwwroot alá index.htm-ként.
A DNS szerver telepítése után indítsd el a DNS Managert, Hozz létre egy Forward Lookup Zone-t, aztán vedd fel A-Recordként a facebook.com-ot
DNS telepítve volt már rajta, pár zóna fel is van véve a tartományi szolgáltatások végett.
Köszönöm! Erre nem is gondoltam! :)
És ez nem lassíthatja be a wifit? (Csak WiFi-re kell!)
Alapból a WiFin 14.5mb jön
Node. Valamire rájöttem. Ugye van a router. és annak a WAN portjába dugom az UTP kábelt, illetve az is külön DHCP-zik! Erre azért van szükség, hogy ne érjék el azon a routeren keresztül a megosztott mappákat stb.. [Nagyon fontos!]
De ezzel ugye a DNS szerverem kilőve.
Most hogyan? :)
Nem egészen értem, amit írtál, de ugye akkor némi fogalom tisztázás.
DHCP: ez osztja ki a számítógépeknek, egyéb routerre csatlakoztatott eszközöknek az IP címet, illetve az átjáró, illetve a DNS szerver címét. A DHCP szerver a ROUTER-en fut.
DNS: ugye ezzel lehet hostnevet hozzárendelni IP címhez. Ha a router DHCP beállításaiban átállítod, hogy a Windows Servereden futó DNS címét adja oda a klienseknek, akkor onnantól kezdve a routeren futó DNS szerver már nemjátszik. Juteszembe, be kellene állítani a Windows-os DNS szerveren a Conditional Forwards szekcióba mondjuk a 208.67.222.222-es (OpenDNS) címet is, hogy fel tudja oldani az összes gép a külsős címeket is, nem csak azokat, amiket te felvettél a DNS-edbe.
A megosztott mappáknak mi köze van szerinted egészhez, azt nem értem.
Egyébként ha nem akarod, hogy lopják a wifidet, akkor miért nem raksz rá valami wifi jelszót?
Akkor elmagyarázom. Nem "otthoni" hálózatról lenne szó!
Van egy Cisco router. Az ugye maga a DHCP szerver és a tűzfalunk is. Abból megy ugye egy kábel 1darab AP-ra + A dlink routerhez.
A dlink routeren külön van a DHCP szerver állítva. (Publikus net lenne!,a privát az az AP)
Hogyha a kábelt a WAN-ba dugom be onnantól megszűnik az hogy lássák a hálózati többi infrastruktúrát!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!