A tabletom a padláson érzékeli a kb 300méterre levő rútert és megadta a jelszót is a haver de már a lakásban nem jön be a felhasználó sem, hogy tudnám megoldani hogy a Wifi lejönne a padlásról a asztali gépembe is lehetséges valami eszközzel?
Minimum két eszköz kell:
* kell egy kültéri (érdemes a tetőn kívül elhelyezni, hogy a cserép ne árnyékolja a jelet), távtáplálható (mivel magasra kerül, ezért az eszköz áramellátását érdemes ugyanarról a kábelről elvégezni, amin az adatok is mennek a lakásba), irányított antennával ellátott (hogy nagyobb legyen az antenna nyeresége, és mentesüljön a más irányokból érkező zavaró hatásoktól) elérési pont (AP, Access Point) a tetőre a routerre irányozva
Például egy ilyen: [link]
* kell a lakásba egy router, ami ellátja a tabletet és az asztali gépet
A legszebb persze az lenne, ha a távoli router LAN portjára is csatlakozna egy, a távoli hely tetejére elhelyezett, kültéri, távtáplálható elérési pont (ami a nálad levő fenti elérési pont irányába fordítotok, és arra csatlakoznál vele), csökkentve ezzel a jelerősség-romlás mértékét.
Pár beállítási javaslat:
* A fenti elérési pont és a lenti router IP-címe essen bele a távoli router IP-címtartományába, de legyen kívül a DHCP tartományán. Tehát például a távoli router IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a fenti elérési pont LAN oldali IP címe legyen 192.168.0.2, a lenti router LAN oldali IP-címe: 192.168.0.3 legyen.
* A lenti routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert - ezt a funkciót a távoli router végzi majd el.
* A fenti elérési pont LAN portját a lenti router egyik LAN portjával kösd össze - így nem lesz gond a dupla NAT-ból.
* A Lenti router vezetéknélküli interfészét tedd más frekvenciára/csatornára, mint a távoli routert.
Elfogtam egy nem privát privát üzenetet:
"Köszi tudsz árat ezzel kapcsolatban?"
14000 Ft: [link]
"De szerintem ezek nem kellenek mert fölvittem a gépet a padlásra ésa kis Tp-link antennás befogta a jelet,nem lenne elég egy áramos rúter a padlásra ami behozná a jelet a kis TP-linkre?"
300 méter már jelentős távolság. Kb. -90 dBm szabadteres veszteség (ha feltételezzük, hogy nincs egyéb tereptárgy a fenti AP és a távoli router között) + ehhez hozzájárul hogy a távoli router valószínűleg fal mögött van, ami további veszteséget (-6...-18 dB) generál. Ha ki akarod használni a lehető legnagyobb sebességet mindezeket át kell hidalni - ehhez jó eszköz kell.
Ha egyszerre akarod a tabletet és a kábelen csatlakozó asztali gépet használni, akkor kelleni fog egy eszköz aminek van minimum két Ethernet portja (egy a fenti eszköznek, egy a lenti asztali gépnek) és vezetéknélküli interfésze - alkalmasint erre egy router az alkalmas. Esetleg ez utóbbin lehet egyszerűsíteni, ha a gép vezeték nélkül csatlakozik, akkor csak egy beltéri AP kell a router helyett: kábelesen csatlakozik a fenti AP-re, és vezeték nélkül kommunikál az asztali géppel és a tablettel.
Újfent egy nem-privát privát üzenet:
"Köszönöm akkor olyat rendeljek amit leírtál? A tabletra nem kell csak az asztali gépre!"
Ez esetben a lenti router/AP akár el is hagyható, a fenti AP-ból (pontosabban annak tápfeladójának LAN feliratú portjából) kábelen keresztül mehet az asztali gépre a net.
"A kis antennás Tplink továbbítja a jelet a gépre?"
A kis antennás - ha a kis botantennára gondolsz - TPlink az vagy egy router, vagy egy kis beltéri, vezetéknélküli elérési pont (AP). Ilyesmire lent akkor van szükséged, ha:
* vezeték nélküli elérést akarsz (tablet, okostelefon, stb...) és/vagy
* több eszközt akarsz ellátni
"Ja még annyit hogy xpvan még nekem az remélem nem gond"
Ha a hálózati kártyájának a meghajtóprogramja fel van telepítve nagy meglepetés nem érhet.
"Köszi a segítségedet Milyen cégtől rendeljek ahol aránylag jó az ár"
Mint azt már említettem: ilyen ügyben az árukereső oldalát tudom javasolni:
a legolcsóbbnak a Compker-t hozza ki:
Még egy:
"Akkor kell kábel is?"
Igen kell kábel is.
"Nem vezetéknélküli az eszköz?"
A fenti AP vezetéknélküli, de az a routerhez kapcsolódik.
Onnan kábelen megy tovább a net.
Rajzoltam egy ábrát a könyebb érthetőség kedvéért:
Kérdező nem fogja fel, hogy nem válaszolok privát üzeneten keresztül olyan kérdésekre, amelyek nem privátak. ;(
"Még egy kérés.Egy sima antennás Router nem lenne elég mert az arányleg olcsóbb is mint a kültéri?Azt rátelepiteném a gépre és behozná a jelet ami nekem van TP-wn722n 150Mbps ez van nekem ez már hozott be jelet 100méterről"
Az éppen "hozott be jelet" és a "rendesen tudtam használni minden körülmény ellenére" között azért van némi eltérés.
A "TP-wn722n" egy USB Wifi-stick. Ha azt rátelepíted a gépre, az két falon át, pár méter magasságban (300 méter távolságban a Fresnel zóna sugara 3 méter, szóval minimum ilyen magasra kell tenni az antennát), 300 méterről nem fogja behozni a szomszéd routerét.
Az egy kis antennás router azért nem nyrő, mert
* a beltéren + egy falnyi csillapítással (-6...-18 dB) kell számolni
* a rajta levő egy kis antenna kis nyereségű (~5 dBi) és ráadásul minden irányból érkező zavaró jelekre érzékeny
* nem biztos, hogy a router tud kliens módban is működni (szóval nem biztos, hogy tud vezeték nélkül kapcsolódni a távol levő routerhez).
Esetleg ha mégiscsak tudna kliensmódot és lecserélhető rajta az antenna, illetve fent van áramellátási lehetőség, akkor ha szerzel egy kültéri, RPSMA-dugós, irányított (panel, yagi, frid, parabola,...) antennát - mondjuk egy ilyet: [link] - amit elhelyezel kint és beviszed a kábelt a fent levő routerhez és rákötöd a leszerelt botantenna helyére, az megoldást jelenthetne.
Nem viccből ragaszkodom a kültéri eszközökhöz, az irányított antennához, a lehető legjobb optikai rálátáshoz - van pár évnyi mikrohullámú távközlési tapasztalat a hátam mögött és tudom mennyit lehet szívni az alulméretezés miatt. ;|
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!