Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakad meg állandóan a...

Miért szakad meg állandóan a netem?

Figyelt kérdés
Jupicis netem van, rohadt drága, de mégis ha nagyobb igénybevételnek van kitéve (pl. torrent, tecső, stb...) akkor megszakad a net, és amíg nem kapcsolom ki a wifit és vissza. Ez minden eszközömön így van (asztali gép, laptop, telefon, tablet). Mit lehet tenni?

2017. ápr. 14. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Túlságosan ki van feszítve.
2017. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyenge a routered, nem bírja a sok kapcsolatot. Cseréld ki egy jobbra.
2017. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Standard UPC-s router, de le fogom mondani az egészet a francba, Telenornál van 100 gigás net ugyanennyiért, ami nagyobb sávszélességgel üzemel és TV-t is adnak hozzá (van már egy 50 gigásom, ami kb. 3X olyan gyors mint a kábeles net).
2017. ápr. 14. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:

A 100 gigás net az havi 100GB adatforgalmat jelent, nem 100 GigaBit -et. :-D

Plusz, az se fog nagyon száguldani, ha leterheled hasonlóan és még van adatforgalmad, az még jobban fog akadni.

Plusz ha 5 nap után elfogy a 100GB, akkor maradék 25 napban malmozhatsz. :-D


Egy dolgot tehetsz, veszel egy rendes routert, ami bírja a terhelést, nem lesz olcsó, úgy 20~25 ezer közt vannak az ilyenek.

Majd UPC -s modemet rákötöd a WAN részére, dinamic IP -vel csatlakozól.

Az UPC -s modemben beállítod a router belső FIX IP -címére minden port -ot. (DMZ)

A WiFi -t letiltod és a routert fogod használni.

Ezzel nem a modem gyenge hardverét terheled a kapcsolatok kezelésével, hanem csak egy átjáróként fog üzemelni, és a router végzi majd a nehéz munkát.

2017. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 hónapban kb 70 gigát használok a UPC-nél is. A telenoros net 150mbit, tesztelve, sokkkal gyorsabb mint a júpíszí.
2017. ápr. 15. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:

70GB!? Az nem sok...

Nekünk 400~500GB / hó és nem torrentezek, töltögetek.

Böngészés, YouTube, VoIP, Rádió... Ha pl. a Windows 10 -es notebookja páromnak frissíti magát az meg esz egy heti 2GB -ot.

Telefon APP-ok, is szépen forgalmaznak, főleg mikor heti 2× frissül egy 100MB -os alkalmazás (Skyep).

2017. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig nem volt nálunk vezetékes net és ezért én átszoktam a takarékos üzemmódra. Kb. heti 5 gigát torrentezek (2-3 film), elég sok tecső (de az is max. 720p, de inkább 480), mert nem tudom megszokni hogy nem vagyok lekorlátozva (korábban a trékomnál volt 8 giga adatforgalmam, ami nem volt sokkal gyorsabb belassítva, mint anélkül).
2017. ápr. 15. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!