Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tölt le sokkal lassabban...

Miért tölt le sokkal lassabban az Origin mint amilyen gyorsaságú a netem?

Figyelt kérdés
20Mb/s(garantált: 10mb/s) az internetem, tudom ez nem a leggyorsabb, de az origin, steam, chrome stb mindig ilyen 1,2mb/s-al töltenek le. Néha olyan szar hogy örülök ha 1mb/s van. Továbbá a ping is néha nagyon szar (ezért már beszéltem a szolgáltatóval és érdekes hogy a telefon hívás után 1 napra megjavúl) vidéken lakok bp mellett és csak 1 szolgáltató van(jacsa.net). egy kicsit már idegesítő hogy bp-n nagymamámnak (aki 1 héten 1x bekapcsolja a laptopját van 100mb/s) és nekünk meg 10 és abbol is 1,2 vel tölt le az origin. esetleg vmi beállítás originen belül vagy valami? köszi a válaszokat! :)

2016. dec. 31. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a dolgokat.


A szolgáltatók Mbit/s adnak meg. Amiről te beszélsz az MB/sec.


1 MB/sec-es letöltéshez 8Mbit/s-es net kell.


Neked az 1.2MB/sec a pár ezred híján de 10 Mbit/s!


Szóval a minimum megvan. A Nagyidnak 100Mbit/s nete van, ami azt jelenti, hogy 12.5MB/sec sebességgel tölt le dolgokat.


A leggyorsabb mai net az 1000 Mbit/s ami 125MB/sec-es sebességre képes.


Ott már a router-wifi vevőd, vagy akár már a merevlemezed számítana lassú tényezőnek.

2016. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a tisztázást! :)
2016. dec. 31. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!