Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám működőképessé...

Emberek kérdése:

Hogyan tudnám működőképessé tenni a hálózatomat?

Figyelt kérdés

A mai napon vettem egy ASUS RT-N14U routert, a sima telekomos D-Link DCM-704 mellé, de sehogy sem érem el az asus routeren keresztül az internetet vezeték nélkül.

Próbáltam router módba beállítani az asus-t, próbáltam access point módban is, de egyik sem volt sikeres. Telefonon néha elérhető volt egykét oldal, laptopon viszont nem. összesen két eszköz fér hozzá az internethez

Mit tudnék tenni az ügy érdekében?



2016. dec. 28. 21:57
 1/6 lintint válasza:
1. ASUS-on kapcsold ki a DHCP-t 2. utp kábelt ne a net bemenetbe dugd (fehér) hanem máshova 3. változtazsd meg az IP-címét mondjuk a végét 100 ra. Asszem ennyi
2016. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy mindent próbáltam már, és még mindig nem megy. Az egészhez hozzátartozik, hogy régebben be volt kötve egy TP-Link ehhez a modemhez, és az működött minden szar nélkül router módban
2016. dec. 28. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Na várjál.


Ezen az eszközön alapból van wifi, ugye?


Na most, ha úgy csinálod ahogy az első mondja, akkor kb. létrehozol egy repeatert, aminek nincs sok értelme, mert ennyi erővel csatlakozhatsz a D-Link-re is közvetlenül. Kivéve ha az a célod, hogy megerősítsd a D-Link jelét, de azt meg repeater módban érdemes.


Amúgy azt kéne megnézni, hogyha közvetlen kábellel dugod össze a laptopot az asus-al, akkor van-e net. Ha nincs, akkor valami rosszul van beállítva a wan-nál. Bár így látatlanba elég nehéz megmondani.

2016. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen van a D-Linken is wifi, de nem repeatert akarok létrehozni, mert nem arra lenne szükségem, hanem arra, hogy a D-Link-nek a wifi-jét kiváltsam egy másik routerrel, ugyanis gyenge a jel két falon át. Már sír a telefon, és a laptop, hogy nem elég neki a net.

Sajnos akárhogyan próbáltam megoldani, nem működött, mindent átnéztem a beállítások között.

És nem vagyok kókler a témában, nem egy routert állítottam már be életemben, és ráadásul mérnükinfon tanulok egyetemen is.

2016. dec. 29. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy gyenge wifi-d, amit fel kéne erősíteni, hogy átmenjen a másik szobába. Pontosan erre jó a repeater. Ap vagy router akkor lenne célszerű, ha nem lenne wifid.


Ráadásul, úgy még erősebb a jel, ha nem közvetlenül egymás mellett van a két cucc, hanem a repeatert bedugod mondjuk a szoba másik végébe, de meg merem kockáztatni, hogy a kívánt szobába bedugva is kiválóan működne.


Amúgy, tapasztalataim szerint az eszközök teljesen logikátlanul megtudnak hülyülni. Ilyenkor célszerű mindent resetelni, arra ügyelve, hogy tényleg lefutott a reset.

2016. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Van egy gyenge wifi-d, amit fel kéne erősíteni, hogy átmenjen a másik szobába. Pontosan erre jó a repeater. Ap vagy router akkor lenne célszerű, ha nem lenne wifid."

Igen van egy gyenge wifim amit le akarok cserélni, mert gyenge. Magyarul ki akarom kapcsolni, és csak az asus (vagyis mostmár TP-Link) routert használni mint vezetéknélküli eszköz. Meg is mondom miért, mert panellakásban lakom, és nem akarom még jobban tölteni a 2.4es sávot, és mivel így is úgy is kell egy másik router célszerűbb azt beállítani route-olni, mint repeaternek, mert két wifi egy 70 négyzetméteres lakásba meg már sok.


"Amúgy, tapasztalataim szerint az eszközök teljesen logikátlanul megtudnak hülyülni. Ilyenkor célszerű mindent resetelni, arra ügyelve, hogy tényleg lefutott a reset."

Igen, ez általában így szokott menni, nem egyszer tapasztaltam már, de sajnos tegnapelőtt ez sem tudta megoldani a problémát. Úgyhogy máshol másik helyen, más beállításokkal ismerős megpróbálta, neki sem ment, szóval az Asus volt a ludas. Tegnap egy TP-Link-re lecseréltem, egy jó óra alatt meg is csináltam, hogy működjön. Így már minden oldal elérhető, minden eszköz ami rá csatlakozik kap címet, és eléri az internetet is, valamint lokálháló is van rendesen. Szóval mindenesetre köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, és a segítő szándékot, a problémát orvosoltam :)

Természetesen a zöld kezek mentek ;)

2016. dec. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!