Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik az új...

Miért nem működik az új számítógépen a lan?

Figyelt kérdés

Új számítógépen nem lehet vezetékkel internet elérést produkálni.

Már az uefi sem talál hálózatot. A kábel teljesen jó, másik gépen működik.

Semmilyen driver telepítés nem oldja meg a problémát.

Bios reset volt. Elem ki volt véve. Semmi nem világít az alaplapon a lan portnál mikor csatlakoztatva van a kábel. (Wi-fi adapterrel tudok most csak csatlakozni)


Valakinek esetleg valami ötlet?



2016. dec. 23. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám csak laptoppal, nem géppel. Windows 7-et kapott, wifi ment, a lan már nem. Rakhattam fel én bármilyen drivert neki.. Egyszerűen nem volt támogatva. W8/8.1/10 ment.
2016. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Win 10 lett rárakva, de ez lényegtelen is, a lan portnak az alaplapon világítani kellene, másik gépen világít, ezen nem. És már boot előtt uefiben sincs kapcsolat.
2016. dec. 23. 23:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom az eszedbe se jutott, hogy tönkrement.
2016. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

alaplapi vagy külső??


alaplapim nekem kiégett, külsőt használok és ahhoz h működjön másik gépről kell hozni neki egy driver telepítőt. :D

2016. dec. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 - nem kéne világítani, csak ha az ethernet link feláll, és akkor is csak akkor, ha úgy van programozva, hogy a linket is jelezze, ne csak azt, mikor aktív. A bios pedig akkor talál "hálózatot", ha talál a hálózaton minimum egy DHCP és egy PXE szervert.

Ilyen módon az sem lényegtelen, hogy épp W10 fut-e a gépen, vagy más, mert a W10-nek szép számmal akad gondja a hálózati interface-ekkel, mondhatni rapszodikus, mikor működik épp.

Jó lenne tudni, hogy ha fent van a driver (és működik), kér-e (kap-e) a rendszer IP címet a routertől, vagy csak ácsorog felette és nem csinál semmit, mer lehet alapból statikusra van állítva, és akkor az Istennek se lesz IP/GW/DNS, ha te nem adod meg.

Egy ipconfig kimenet érdekes lehet (parancssorból, rg-ként). Ha van driver, akkor ipconfig /release majd ipconfig /renew segíthet.

2016. dec. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
állíts be belső fix ip-t
2016. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!