Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek milyen ez a weboldal?

Szerintetek milyen ez a weboldal?

Figyelt kérdés

balazsvilmos.co.nf


Én készítettem.


15 / F



2016. dec. 17. 09:57
 1/3 Camorri ***** válasza:

Színes téglalapokon kívül másnak is kéne lenni?

Mert nekem csak ennyit tölt be.

2016. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor gyakorolj, tanulj tovább, mert ez még semmi.
2016. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nincs rajta tartalom.


2. Jó, ügyes, hogy adott felbontáson átméreteződik az első szintű címsor, de a reszponzivitás nem csak ennyi: kis felbontású eszközökön az egymás mellé lebegtetett összenyomott blokkok eléggé rosszul néznek ki (ez mondjuk akkor jelentkezik, ha tartalom kerül bele).


3. Hiányzik a HTML-ből a dokumentumtípus (<!DOCTYPE html>), a karakterkódolás (például: <meta charset="utf-8">) megadása.


4. A <br> nem helykitöltésre jó. Helyette ott a CSS padding-top, padding-bottom, margin-top, margin-bottom tulajdonsága.


5. Bizonyos CSS-tulajdonságokat összevonhatnál.

Például ha ugyanazt a betűtípust használod a címsorhoz és a bekezdésekhez, elég csak egyszer megadni (a <h1> elem deklarációjából ki is vehető):

h1, p {

font-family: 'Fira Sans', sans-serif;

}


Vagy például létrehozhatsz egy külön columns osztályt:

.columns {

float: left;

text-align: center;

margin-left: 0.5%;

margin-right: 0.5%;

}

amit az összes col-4, col-6, col-8 osztályú elemhez (ahonnan ki is vehetőek a fenti tulajdonságok) odarakhatsz:

<div class="columns col-4">

<p>Lorem ipsum dolor...</p>

</div>


Ezzel takarékoskodhatsz a CSS méretén, gyorsabb betöltési időt kreálva ezzel.

2016. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!