Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik internet előfizetést...

Melyik internet előfizetést válasszam?

Figyelt kérdés

Havi előfizetést szeretnék mobilinternetre ami korlátlan. A cél az lenne hogy filmeket és videókat is tudjak nézni zökkenő mentesen. A Telekom-os opciók közül kéne választani. Laikus vagyok. Melyik csomagra van szükségem?

Még egy apróság: Úgy nézne ki a dolog hogy kiváltom ugye a netet mobil telefonra majd azzal megosztom hogy laptoppon keresztül is tudjam használni. Gyakorlatilag az lenne az első hogy a laptoppon legyen internet de gondoltam a telefonra kötöm meg mert nyilván így jobban járok mert azzal meg tudom osztani és így idézőjelesen két legyet ütök egy csapásra. Viszont az internet megosztása során nem keletkezhetnek hibák, lassulás stb gikszer?



2016. dec. 2. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs korlátlan mobilnet egyik szolgáltatónál sem, de írják is, hogy mit értenek ez alatt konkrétan. Pár dolgot elérhetsz miután fizetsz nekik egy zsák pénzt a "korlátlan" netért, de ennyi, minden más fájdalmasan lassú lesz miután ledarálod az adatforgalmat.

A megosztás önmagában nem vészes, úgysem jön olyan sebességgel mobilnetről az adat hogy ez legyen a szűk keresztmetszet, viszont a telefonod(függetlenül attól, hogy milyen) garantáltan sokkal gyengébben fogja majd a jelet mint egy modem, és az ingadozás is jellemzőbb lesz rá.

2016. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát bármennyit is fizetek nem lesz olyan mint az otthoni vezetékes internet? Érdekes amúgy...2016-ot írunk a szondáink elhagyták a naprendszert, atommagot hasítunk stb de egy jól működő mobilnet az már megugorhatatlan feladat?
2016. dec. 2. 19:32
 3/7 fersk ***** válasza:
Hát...bár elhagytuk (én nem!) a naprendszert, a magyar utak azért még kátyúsak!
2016. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs korlátlan mobilinternet.


Telenornak van havi 100GB-os csomagja ami 6k abból fele levásárolható olyanokra hogy éjszakára +100GB-ot kapjál, meg hogy korlátlanul hallgass zenét.


Azért nincs korlátlan mobilnet, mert nem bírná el a hálózat.


Jellemzően korlátlan böngészést kapsz, és chat appokat. Ez azt jelenti, hogy korlátlanul netezhetsz, és használhatod a fb,snapchat,instagramm,viber és ilyen appokat anélkül hogy levonná az adatkeretedet.


Filmnézésre mobilnetet ellőni úri pénzszórás.


1 óra HD film 1GB-nyi adatot fogyaszt el, de volt már olyan példa hogy egy 25 perces FHD videó a youtube-n bedarált 1.5GB, és mondom 25 perc volt, nem 60!


Egyébként pedig volt már korlátlan mobilnet mindenkinek aki telenoros.


Ügyfelek napja októberben, és mindenki korlátlanul netezhetett.


Ott ahol korábban 180 Mbit/s volt a letöltés és 70 Mbit/s a feltöltés 4G+ hálózaton keresztül, ott azon a napon 2-12 Mbit/s között ment a le, és 3-4 Mbit/s között a fel.


15x lassabb lett a hálózat mivel mindenki azt használta. Ráadásul nem is volt stabil mert pl a városban egyszerre 70.000-80.000 ember használ mobilnetet és azt oszd szét kb 2 toronyra.


Ha lenne korlátlan mobilnet, akkor mindenki azt venné és nem bírná el a rendszer.

2016. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg maradok az eddigi megoldásnál. Minden egyenleg feltöltés után 1000Ft levonásra kerül a net miatt majd 1 napra rá mikor elhasználtam az adatmennyiséget akkor korlátozzák. Utána pedig vígan chatelek még egy hónapig:'D Esetleg amúgy ha csak Honfoglalózni(netes kvíz játék) szeretnék arra melyik csomag lenne a megfelelő a telekomnál? ..hogy normálisan működjön.
2016. dec. 3. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:

telenornál havi 3k-ért kapsz 25GB-ot. Belerakod a sim kártyát a telódba és meg van oldva.


Egyébként meg miért kell filmet nézni mobilneten keresztül?


Sosem értettem azokat akik mobilneten keresztül filmeznek és töltenek le, hogy miért kell ezt csinálni. Otthon letölti wifin keresztül a telefonjára azt szevasz. De hogy pont menet közben akar vki filmet letölteni....

2016. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az Onlinefilmek.hu-ra kerülnek fel leghamarabb a friss filmek onnan pedig kivitelezhetetlen a letöltés. Amúgy magán sofőr vagyok. A munkaidő 70%-át az autóban várakozva töltöm el. Ezért jó lenne ha közbe tudnék youtube-ozni, filmezni stb.
2016. dec. 4. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!