Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Puszta elméleti kérdés. Ha...

Puszta elméleti kérdés. Ha mekiből wifizel, akkor megtalálhatnak?

Figyelt kérdés

Belefutottam ilyen proxy meg VPNnel kapcsolatos cikkekbe.. nem értek hozzá, elég felületes a tudásom, de annyit megértettem, hogy ezekkel a valamikkel tudják az emberek titkosítani a kilétüket, esetleg az adatforgalmukat az interneten.


De mi van, ha én fogom a tabletem, vagy laptopom, és besétálok egy McDonaldsba, és az ottani wifin mittomén, drogot vagy bérgyilkost veszek? Mindenféle védettség nélkül, vagy csak simán egy TOR böngészővel... Lényegében csak azt tudják lenyomozni, hogy az ottani WiFiről ment fel valaki, nem? Vagy ha a készüléket is azonosítják, azt nem tudják megtalálni kié, nem?


Mondjuk gondolom a meki WiFije kellőképpen védve van, hogy mit lehet nézni, vagy mit nem, ez csak egy elméleti kérdés:D



2016. nov. 22. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de MAC cím alapján úgy belőnek, mint annak a rendje.
2016. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
IP alapján nyilvános helyről netezve nem lehet konkrétan beazonosítani senkit. Ilyen szempontból olyan, mint a telefonfülke.
2016. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, ha nem vagy vérprofi hálózat szakértő, akkor úgy megtalálnak, hogy csak úgy nyekkensz!


MAC címet ugyan lehet spoofolni, de az sem 100%-os megoldás.

2016. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
+ a dátum-idő és kamerafelvételekből konkrétan be lehet határolni a személyt is, de legalább erősen szűkíteni a kört.
2016. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

#4

Csak nem hétköznap délelőtt futó sorozatokból szerzed az értesüléseidet? Egyrészt a legtöbb helyen a nagyon hamar törlik a kamerák felvételeit(elvégre nincs is rá szükség, a tárhellyel meg spórolnak), másrészt meg ha már kokaint rendel a kérdező akkor gondolom nem az első sarki mekibe akar beugrani - aztán sok sikert ahhoz hogy megtalálj valakit akiről legjobb esetben is csak szar minőségű kép van, és a környéken senki nem tud róla semmit.

2016. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes:D

MAC kód? Életemben nem hallottam:D


Szóval igen, leginkább az a kérdés, hogy be tudják-e azonosítani a készüléket, és ha igen, mi kezdenek vele.

Mert pl az én tabletem külföldön lett vásárolva, meg hát amúgysem kell nevet adni vásárláskor, vagyis nem olyan, mint az IP címnél, hogy egyszerűen lekérik a szolgáltatótól a személyes adatokat...


Azért felhívnám a figyelmet arra, hogy semmi ilyesmit nem követtem el, csupán logikai játék:D

2016. nov. 22. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
MAC cím: minden hálózati eszköznek van egy saját, egyedi fizikai azonosítója, ez a MAC cím. Olyan, mint a mobiloknál az IMEI. Ezt gyártáskor kapja és kapásból beazonosítható vele a gyártó, gyártótól meg a belző azonosító alapján az eladás helye is.
2016. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Piha

Bár azzal még mindig nem mennek sokra, ha mondjuk 4 éve Amerikában lett vásárolva a termék:D


De akkor vannak eszközök a hatóságok kezében, ha kell. Mivel lehet pl kivédeni ezt?

Mármint ok, lehet mekiből wifizni, de ha a saját dolgában bízik az ember, akkor hogy tudja teljesen levédeni magát? Van ez a TOR, ezt vágom. Olvastam olyanról, hogy VPNn, ahogy nézem megvásárolandó szolgáltatás. Egy ilyen VPN meg a TOR már együtt elég biztonságos?


Ha a VPNért fizetsz, a hatóságok nem tudják a VPN szolgáltatót megkérni, hogy adják ki a személyes adataid? Akkor mivel vagyunk előrébb?

2016. nov. 22. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy szólok hogy a processordnak is van "ip címe" :D Ami elrejthető de viszont ha szarul csinálod dobhatod a kukába.
2016. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!