Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent a seed torrent...

Mit jelent a seed torrent oldalon?

Figyelt kérdés
arra volnék kíváncsi hogy a torrent filet mikor megnyitom akkor oda írja a feltöltő hogy pl:seed 3 letöltő vagy 1 hét.Ez most arra vonatkozik hogy nekem addig kell seedelnem, vagy a feltöltő (aki a cuccot felrakta)addig seedeli .
2008. okt. 5. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Seeder: az a számítógép aki már teljesen letöltötte az adott torrentet és éppen tölti fel másoknak.


Nincs meghatározva hogy meddig KELL feltöltened (seedelned) egy fájlt, mindenképp próbáld meg benthagyni úgy hogy a letöltés/feltöltési arány 1.0 felett legyen, de ha nincs szükséged a fájl által lefoglalt helyre akkor hagyd meg a torrentet és seedeld amikor éppen be van kapcsolva a gép és nem zavar hogy a feltöltés sávodból le van foglalva valemennyi.

2008. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már mondtak hasznos információt, én ezt csak megerősíteni tudom!


Seeder: számos jelentése van, de a BitTorrent esetében ő a "csíra, mag". Vagyis az a felhasználó, aki rendelkezik az adott torrenthez tartozó adatok 100%-val. Ő csak feltölt, azaz tőle töltenek a leecherek.

Leecher: Az a felhasználó, aki nem rendelkezik az adott torrenthez tartozó adatok 100%-val. Ő le és fel is tölt egy időben. Ha megszerzi az adatok 100%-át, akkor belőle is seeder lesz. Éppen ezért is kapta a leech, azaz pióca nevet, hisz valólyában a tevékenysége megegyezik a piócáéval, egészen addig, amíg nem osztja vissza 80-100%-ig az adott torrentet.

2008. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van... azóta már én is többet tanultam.. :)
2009. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!