Youtube - letiltások, de miért? És mit jelent ez egyáltalán pontosan? Eltűnik a video vagy csak átmegy privát besorolásba?
Az történt, ,hogy 3-4 autós kamerás felvételt töltöttem fel csak emlékbe magamnak, aztán azonnal kaptam az emailt is meg a youtuben a jelzést is, hogy
1, szerzői jogokat sértek
+2, egyes országokban nem látható a videó, na ezt főleg nem értem.
Aztán most jött egy másik email, amelyben nagy valószínűség szerint azt akarják írni ha jól értem, hogy az autórádióban éppen adott zenét is vette ugye a kamera és hogy ez szerzői jogvédett szám.
Az ész megáll komolyan, ennyi erővel semmit se töltsek fel , csak magamat, bár még az is neces, mert ki tudja milyen a háttér és ezzel akkor meg sértem esetleg bárki jogát, nem?
Valaki tudja, pontosan hogy működik ez a tiltogatás?
Idézek:
"YouTube-videód egy szerzői jogi követelés miatt egyes országokban le lett tiltva. Ez azt jelenti, hogy a videód még fent van a YouTube-on, de egyes országokban már nem lehet megtekinteni.
Videó címe: Párizsban 201609- 3
Szerzői jog által védett dal: Lush Life
Követelő: SME, United_Screens_Sound
Mi lehet a fentiek oka?
A videód szerzői jog által védett tartalmat tartalmazhat. A szerzői jogok tulajdonosai letilthatják a tulajdonukban álló tartalmakat tartalmazó YouTube-videókat."
Másik:
"Videódat egyes országokban letiltottuk.
A videódban szerzői joggal védett tartalmat találtunk.
Az igénylő irányelvei szerint ez a videó egyes országokban nem játszható le.
MEGTEKINTÉSI KORLÁTOZÁSOK
A videó 9 országban le van tiltva.
BEVÉTELSZERZÉS
A videó nem alkalmas bevételszerzésre
Igénylő általi bevételszerzés
Ha elfogadod ezeket a feltételeket, nincs további tennivalód.
Letiltva néhány országban
Szerzői joggal védett tartalom van benne
Főleg ez az "igénylő általi bevételszerzés idegesít, ez azt jelenti, hogy követelhetnek rajtam a végén jogdíjat akár peres úton is? vagy rosszul értem? Szedjem inkább le gyorsan vagy mit jelentenek ezek?
Igénylő általi bevételszerzés: legfeljebb a videódon lévő reklámnézettség bevételből részesülne a jogtulaj, másból nem.
És igen, nem töltheted fel más műveit Youtube-ra az engedélye nélkül. Sem fő motívumként, sem aláfestő zeneként, sem háttérzajként (direkt vagy véletlenül). A rendszer jogosan és szabályszerűen járt el, mivel szerzői jogot sért a tartalmad adott része.
Jól írja az első.
Amikor regisztráltál, akkor fehéren feketén le volt írva mindez. Nem értem miért méltatlankodsz. Ja, hogy nem olvastad el ? Hát igen. :)
jó nagyon viccesek vagytok, de kíváncsi vagyok, ti gondoltatok volna-e erre, ha egy autós kamera éppen a kirándulásotokat rögzíti és közben az autórádióból jön a zene olykor ...
na mindegy ha csak annyi amit írta az első, de semmi következménye, akkor oké. de ahogy írtam, ilyen alapon az ég világon semmit se töltsek fel, gondolj bele, az utcán pl készítek egy híres emlékműről és jaj benne lesznek emberek akiknek meg a személyiségi jogai vagy netán szól az utcai zene és azt is veszi a kamera, az meg szintén jogvédett.
teljes dili ez sztem, egyszerűen betarthatatlan szabályok, amennyiben ez tényleg így van. Viszont nem teljesen értem a dolgot, ugyanis hányszor látok én olyan kis riportokat akár youtuben akár TV-ben h a háttérben bizony zene is megy vagy sőt, ott mennek az autók, mindnek látszik a rendszáma, sokszor az elhaladók arca is, na most ettől a pár száz embertől mind egyesével van engedélye a riport készítőjének h megjelenhetnek?
Bele se merek gondolni h éjszakai szórakozóhelyen rögzítünk egy felvételt, és ott aztán mind a személyiségi jogok mind a zene miatti szerzői jogok ...
De akkor meg azt nem értem h mindennek ellenére miért látok mégis ilyeneket?
Tömegfelvételhez nem kell engedély és nem sért személyi jogot. Amíg nem emelsz ki egy arcot a tömegből és csak őt veszed, addig szabadon rögzíthetsz bármit. Akit nem lehet, annak van ráutaló magatartása, mert azt mondja hogy ne vedd fel őt. Ezen felül létezik egyfajta önként beleegyezés is, ami szintén ráutaló magatartás, másrészt aki kimegy az utcára az eleve vállalja a megjelenését mások előtt.
Ezen felül létezik méltányos felhasználás is ami bizonyos esetekben megengedi szerzői jogvédett tartalmak felhasználását is.
Továbbá jön az automatikus tartalomszűrési rendszer képessége és a szerzők egyéni elbírálása, hogy mit engednek vagy nem felhasználni. Van amit simán feltehetsz és nem csinál semmit a rendszer, mást lenémít vagy letilt.
A jogtulajtól függ hogy mennyire szigorú a tartalmával kapcsolatban. Ebből indul ki a tartalomszűrő rendszer is, és vagy ignorálja a hanganyagot, vagy nem mert megvizsgálja hogy milyen hang van a videódban és ahhoz tartozik-e valamilyen szabály. Lehet nem, és simán felengedi. Lehet hogy igen, de megengedi hogy elismerd a "lopást", és kiírja a videód alá hogy kinek a zenéje, tehát megkapja a reklámot általad. Van amikor nem jelenhet meg a hanganyag, és a rendszer automatikusan kinémítja azt a részt a videóban (minden más hanggal együtt). Van, hogy felajánlja a rendszer a hang cseréjét a kérdéses intervallumban. Van, hogy ezt sem lehet, hanem X országban letiltják (mint nálad). Van, hogy még ennyire sem lehet, és ilyenkor globálisan letiltják a teljes videód, plusz kapsz figyelmeztetést. 3 figyelmeztetés után törlik a csatornát és tartalmát.
Én a helyedben a következőt tenném, ha úgyis csak a kép anyag fontos: Lenémítod a videót és beraksz alá egy olyan aláfestő zenét, ami szabadon felhasználható. Még ebbe is beleköthet a youtube és felismeri hogy kinek a zenéje, de már engednie kell a megjelenést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!