Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes lecserélni a routereme...

Érdemes lecserélni a routeremet? Ha igen milyen típusúra?

Figyelt kérdés
Tp-Link TL-WR841N ez a jelenlegi.

2016. szept. 27. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire használod? Milyen gyors az interneted? Van e valami plusz szolgáltatás amit egy jobb router nyújt és szükséged is van rá?

Ha netezgetsz, filmeket nézel online, stb és 300mbit alatt van neted akkor felesleges az új.

Ha szervereket futtatsz, sok géped van, vannak ac-s szabványt támogató eszközeid, stb akkor beruházhatsz egyre

2016. szept. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tarr netem van 40 megás.

A hatótáv lehetne egy kicsit nagyobb.

Extra kívánságom nincs.

2016. szept. 27. 07:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Sőt, ha csak a stabilitással vagy a szolgáltatások hiányával van gondod, akkor én megpróbálkoznék a firmware cserével is (pl dd-wrt).


A tp-link márkát én sem favorizálom (rengeteg selejt termék fordult meg a kezemközt), de ha kifogtál egy jól működő darabot, akkor csak azért, mert régi ne cseréld le!

De ahogy az előttem szóló is mondta, ez nagyban függ az igényektől, mert pl gigabites portja nincs így egy 120Mbites netet nem tudna kiszolgálni.

2016. szept. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bátyámnak is kéne egy router, mert nincs neki.

Milyet ajánlotok? 20 megás nete van. Nincs extra igénye. A hatótávolságnak sem kell nagynak lennie.

2016. szept. 27. 07:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt ebben az esetben bőven elég. 40Mbites nethez nem kell semmi extra. Hatótávolság növelésére a leghatékonyabb módszer, ha jobb helyre teszed a routert. Próbáld a ház közepére (semmiképp sem sarokba), kb egyenlő távolságra mindentől. Lehetőleg 1 falnál több ne válassza el az eszközt a kliensektől.
2016. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy jó router, nekünk is ilyen van, apósomékhoz is tegnap vettem egy ilyet, teljesen megvagyok vele elégedve. Könnyen beállítható, tud mindent, ami otthonra kell. Letöltéskor szinte maxon küld mindent. Jó, mondjuk majdnem mellette ülünk, de direkt ez volt a cél, hogy ott legyen, ahol netezünk, mert a lakás más pontjain nem nagyon neteznénk. 100 megás a netünk.
2016. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!