Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudjam használni a...

Hogy tudjam használni a számítógépet? Létezik ilyesmi kézikönyv?

Figyelt kérdés
Van,olyan útmutatás ahol az alapoktól megtanulhatnám a legegyszerűbb lépéseket is??? Autodidakta módon próbálok ismereteket szerezni,de sok a magyarázatra szoruló kérdés!! Még a klaviatúra billentyűzete is sokszor gondot okoz.pl. mi az hogy másold át, töltsd le, egyszerre két,három téma a monitoron??? Szóval,gyerekeknek való ismertetőt keresek! /Jelzem,nem hülye,csak ezen ismeretek hiányában szenvedő 54 éves férfi vagyok,felsőfokú végzettséggel. Köszönöm előre is!
2010. ápr. 23. 21:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
ELCD alapfok :) elvileg van program is amibe mindent leírnak :) nekünk is az van bent a suliba minket megőrjít hogy a görgetésről meg a bekapcsoló gomb megtalálásáról tanulunk de télleg az alapoktól van benne minden :) de a sok gyakorlás is segít :)
2010. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

:)

ECDL amúgy. :) Léteznek nagyon jó kézikönyvek, az operációs rendszer kezeléséről (Nem tudom neked milyen van), én a helyedben megpróbálnám elsajátítani a könyvből az alapokat, onnantól kezdve nem túlságosan nehéz, ha nem akarsz komolyabb szoftvereket üzemeltetni. Nézz körül egy számítástechnikával foglalkozó szakboltban, az eladótól kérdezni nem ciki, és tudni is fogja, hogy mit ajánljon neked.


27F

SysOP

2010. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Könyvből nehéz megtanulni, az interneten minden oktató anyag megtalálható, és így rögtön ki is próbálhatod.


A lenti linkekre kattintva, néhány számitástechnikai oktató oldal :

[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem már az is "sok"volt,hogy link,operációs rendszer,görgetés.
2010. ápr. 23. 21:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bekapcsoltad a gépet, megnyitottad a böngészőt, kinyitottad a gyakorikérdéseket, új kérdést írtál, szerintem már nem is annyira vagy reménytelen.

Konkrét kérdésekkel bátran írj wica93@gmail.com e-mail címre (ha ez nem megy, akkor ide válaszba). Amúgy bármelyik nagyobb könyvesboltban az infós könyvek úgy csurognak le a polcokról, tuti találsz kezdőknek való bevezetős könyvet is :)


L/16

2010. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyszerű levelezős lehetőség a tanulásra.

[link]

2010. ápr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Először is, szabályosan kell ki és bekapcsolni. Vagyis asztali gépen hátul, aztán elől és a monitort is. Fekete a monitor, aztán betölti a Windowst. Belépés a Felhasználói fiókba (jelszó, ha van), megjelenik az Asztal. Alul a csík a Tálca. Bal oldali ikonok (kis képek) ez a Gyorsindítás, a jobb oldaliak pl. netkapcsolat, hang- és videókártya ikonja, virusirtó vagy komplex védelem ikonja. Az Asztalon vannak a programok ikonjai is. Az Asztalra fel lehet tenni saját háttérképet is. Jobb sarokban van a Startmenű, Minden program. Internetkapcsolat, utána Gyorsinditásról: böngésző ikonja (pl. Tűzróka öleli a Földet: Mozilla Firefox). Innen lehet szörfölni a neten. Keresés: www.google.hu/firefox stb.
2010. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül kiléptem.

Egyszóval ott van nyitva a Mozilla Firefox böngésző és pl. a www.chip.hu.Innen be akarunk másolni valamit a Gyakorikérdésekbe. Beírom a böngésző Google keresőjébe, hogy www.chip.hu. A felső sávban végighúzom az egeret, lenyomva a jobb egérgombot. Utána a menűben Szerkesztés, Kivágás, utána a Gyakorikérdésekbe belépés és a Szerkesztés menűben Bemásolás. És készen is van a link. Ilyen egyszerű ez.

2010. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az operációs rendszer többnyire Windows: XP, Vista vagy Windows7.
2010. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ELO nyomtatott tananyagot is küld a leckék mellett. Nem is drága.

[link]

[link]

2010. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!