Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy ismerősöm le tudja lőni a...

Egy ismerősöm le tudja lőni a netemet. Hogyan csinálja, hogyan védekezzek ellene?

Figyelt kérdés

Kérem aki nem tud segíteni, csak annyit mondana, hogy törjem el a kezét, az menjen kapálni, és ne itt lábatlankodjon.


Szóval, térjünk a lényegre. Megszerezte az IP címem, és folyamatosan kilövi a netem. Hogyan lehetne ezt kivédeni, illetve hogyan lehetne visszatámdani? Ismerősök vagyunk, ebből nincs harag részemről és részéről sem, tanulni szeretnénk. Ismétlem, aki azzal jön, hogy illegális stb, az menjen kapálni. Aki tud segíteni annak előre is köszönöm!



2016. szept. 6. 20:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nem tudja lelőlni megszakítani, csak ha valamivel hozzá fér a közvetlen internetkapcsolathoz.

Max ha van router és beállította a külső bejelentkezést, akkor IP -det böngészőbe beírva megtudja nyitni a routert és ott bontani a kapcsolatott.

2016. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget! :)
2016. szept. 6. 21:26
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg DoS, amit úgy kivitelez hogy nagyobb a sávszélessége mint neked, akkor csak az internetszolgáltató tudja kivédeni, mert egy olyan helyen kell megállítani ahol nagyobb a bejövő sávszélesség mint az ismerősöd kimenő/feltöltési sávszélessége. Az lehet esetleg megoldás hogy újraindítod a modemet hátha más IP-t kapsz amit ő nem tud.


Annyi történik, hogy ő olyan sok adatot (csomagot) küld , hogy csak elvétve tud bármi más eljutni hozzád, mert amiket ő küld lefoglalja a letöltési sávszélességedet. Nem kell nyitott portnak se lennie, mert habár a routered eldobja a csomagot ha nincs megnyitva a port amire küldték, ekkor már késő, hiszen már elhasználta a sávszélességet.


Én már támadtam meg kíváncsiságból a saját netem, az otthoni internet 25Mbit letöltésű volt, és volt hozzáférésem egy szerverhez aminek 500Mbit a feltöltése. Simán kiütötte a netemet, csak az IP címem kellett. Nem is kellett DDoS. A DDoS az amikor több számítógép vesz részt a DoS támadásban, amik különálló sávszélességgel rendelkeznek. Így akár 602Gbps támadás is kivitelezhető

2016. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%
Változtasd meg a router-ed jelszavát.
2016. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 KafiProPls válasza:
40%
Tudom, hogy egy éves poszt. Tudom. De azoknak akik azt mondták, hogy IP-n keresztül nem lehet kilőni a netet.. komolyan, azok minek írnak ide? Látszik, hogy közük nincs a dolgokhoz.. Amúgy vagy oldallal vagy botnettel csinálja. (Tudom, hogy az oldalak is botneteket használnak fel)
2017. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!